Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem adsz vért?

Miért nem adsz vért?

Figyelt kérdés
Magyarországon rossz a véradási hajlandóság, különösen a fővárosi régióban holott az a legnagyobb felhasználó. Ha megtehetnétek mert egészgégesek vagytok, miért nem teszitek meg? Ezek szerint a vérkészítményekkel való kezelést is elutasítjátok mint a Jehovák?
2019. ápr. 4. 08:44
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
* egészségesek
2019. ápr. 4. 08:46
 2/45 anonim ***** válasza:

Én akartam. Túl magas volt a vérnyomásom és ezért nem merték levenni mert féltek hogy elájulok.

Kétszer is elutasítottak, azóta azon vagyok hogy lefogyjak 60 kg alá, hátha akkor jobb lenne a vérnyomásom. Nagyon szeretnék egyébként vért adni.


Kaptam egy levelet még régebben hogy megint véradás lesz a közelben ahol lakom és apukám ment el rá helyettem. Azt mondta ha én nem tudok akkor majd ő segít. :D Ő amúgy rendszeres véradó.

2019. ápr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
56%
Mert rosszul leszek még a tű gondolatától is. Sima vérvételnél is úgy kell felmosni.... Amúgy meg külföldön élek és szervdonorkent vagyok regisztrálva: hálálom után minden szervemet korlátozás nélkül felhasználhatják. Így igaz, hogy életem során nem segítek senkinek, halálom után viszont fogok.
2019. ápr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
16%
Nem adok, mert feleslegesnek érzem. Így is kevés az időm, nem ezzel fogom tölteni. Faluban élek, úgyhogy a városba bejutás is költség. Amúgy hogyan jönnek ide a Jehovák? Egyébként kérdésed úgymond "kissé" provokatív.
2019. ápr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
9%

Mert nem igazán vagyok egészséges.



Egyébként kétlem, hogy nyugaton olyan hú de sokkal jobb lenne a véradási hajlandóság. Maximum 1 %-kal, húúú.

2019. ápr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:

Vasárnap akartam, de kiderült, hogy a piercingem miatt nem lehet, ugyanis csak egy hetes.

Majd legközelebb.

2019. ápr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
32%
#4: Falukban is van lehetőség véradásra, szerveznek bizonyos időközönként, én is oda mentem először amikor elutasítottak, másodszor pedig egy bevasarló központba.
2019. ápr. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
69%
Persze, van lehetőség évente egyszer, három órán keresztül általában hétköznap délelőtt. Köszi.
2019. ápr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
60%
Mert sovàny vagyok. Vasággyal együtt 55 kiló. 😁
2019. ápr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
34%
Iszonyodom a tűtől, és az embereket sem szeretem, a legtöbbje rosszindulatú és kétszínű. Ha valamelyik szerettemnek kellene akkor legyőzném az iszonyatot és neki adnék (válogatás nélkül jó a vérem minden típusnak), de random idegennek aki ki tudja milyen ember? Hát azért nem teszem meg köszi.
2019. ápr. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!