Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen emberek mégis mit...

Az ilyen emberek mégis mit éreznek?

Figyelt kérdés

Amikor belekötnek abba, hogy mi jogon van a másiknak két autója, drágább telefonja, nagyobb ruhatára, kertesháza, kiskutyája, de akár csak egy pár cipővel többje, mint nekik.

Aztán jön az álszent nyavalygás, hogy "a szegény afrikai gyerekeknek bezzeg egy sincs". Akkor menjen, aztán adja nekik oda a sajátját. Jah, hogy az már nem tetszik?


Miért nem lehet legalább őszintének lenni, ha már undok valaki?

Úgyis tudjuk, hogy ezt akarja mondani: "Rohadj meg, amiért neked van, és nekem nincsen"


De akkor miért nem lehet ezt meg is mondani így?


2019. ápr. 6. 18:04
 1/5 A kérdező kommentje:

Nincsen se autóm, se kertes házam, se nagy ruhatáram, de nekem is szóltak már be, mi jogon van két pár cipőm egy szezonra, mikor sok szegény embernek egy sincs.

Csak az illetővel ellentétben én szoktam ruhát adományozni azoknak a szegényeknek, akiknek egy sincs.

(Aki beszólt, annak mellesleg 4 lakása van és nagy vagyona, elmondása szerint az egyik lakás ún gardrób lakás. Mint az átlag embernek a gardróbszoba. Mégis fájt neki valamiért az én "két pár cipőm")

2019. ápr. 6. 18:07
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológia: fáj neki, hogy a másiknak több van, megpróbálja a másikat (önmaga előtt) lenyomni, ehhez önigazolásokat keres ("szegény éhezők bezzeg")...

Irigykedés, frusztráció, "bezzeg nekem nincs" érzés van mögötte, amivel csak önmagának árt, mert ez az érzés, az irigység és ebből keletkező harag önmagát mérgezi belülről...

2019. ápr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Irigység beszél belőle.

Fàj neki,hogy neki kevesebb van.

De ezekkel nem kel foglalkozni.

Csak az időnket veszi.

2019. ápr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Azért a mai világban luxus cuokat beszerezni becsületes úton nem lehet. Vagy politikus, vagy bűnöző az illető, vagy persze mindkettő is lehet egyszerre. És ilyenkor teljesen jogos a hőzöngés, hiszen az illetőnek a börtönben kéne csücsülni, nem az autóival dicsekedni.
2019. ápr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es... Hasonló a gondolkodásod ahhoz, amit a kérdező feltett. Csak annak lehet sok, aki lop-csal-bűnözik? Ez butaság.
2019. máj. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!