Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az időseket miért kell tisztelni?

Az időseket miért kell tisztelni?

Figyelt kérdés

Szerintem a kor nem érdem, hanem állapot. Ha valaki megérdemli ugyanúgy lehet tisztelni egy 10 évest mint egy 100 évest.


Miért alakult ki ez az általános nézet hogy az időseket tisztelni kell?



2019. ápr. 7. 00:13
1 2
 1/12 anonim válasza:
80%
Egyetértek. Mert a sok proli nyugdíjas semmire sem lehet büszke.
2019. ápr. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Van aki megérdemli, mert tényleg letett valamit az asztalra, de aki olyan, mint a nagyanyám... egy megkeseredett, önimádó, pénzéhes nyanyának való tiszteletadást megkérdőjelezem.. meg rengeteg elrettentő példa van még..
2019. ápr. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
69%
Az idős soha nem tiszteli a fiatalt! Csak irigyli!
2019. ápr. 7. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha úgylátom, 18 éves létemre le is tegezem. Szerintem ez mindenre választ add.
2019. ápr. 7. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Mert egyedül, személy szerint megközelítve a témát, ő építette fel az országot... Egyedül.
2019. ápr. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%

Haaat gyerekek. Titeket meg aztan deplane mire fel lehet tisztelni. Semmi jofejseg, osbutasag arad ha meg sejtesetek sincs a dolgokrol, meg az is ostobasag ha arra hovatkozol hogy van par butacska oreg. Na de meg az is jobb mint aki buta es meg fiatal is... annak meg tapasztalatai sincsenek.

Tehat egy fiatal aki nem tudja miert kell tiszteni az idoseket, azokat aztan deplane nem fogjak, mert pont az a gondolat hianyzik a buksibol ami miatt a hasonlo idosebb de butakat lenezitek. Ha a kor nem erdek hanem allapot, akkor titeket mire fel lehet tisztelni? Mert az itt elhangzottak miatt biztos nem!

2019. ápr. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
pl azért, mert el sem kell olvasnia tőled egy ilyen gyökér kérdést, elég ha rádnéz, és tudja, mekkora sggfej vagy.
2019. ápr. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

#6 Látom, a fiatalokat "osbutának" nevezni már nagyon megy, most már lehet időt fordítani a magyar nyelv megtanulására is. Mondjuk neked, mint idősebb sokkal több időd lett volna rá, de bizonyára annyi tiszteletreméltó dolgot értél el az életben, hogy erre az apróságra már nem maradt időd.


A kérdésre válaszolva teljesen egyetértek. Csak azok várják el a tiszteletet a korukért, akik mást nem tudnak felmutatni, ezeket az embereket pedig csak sajnálni tudom.

2019. ápr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

# 6/8


annyira tipikus ez a hozzászólás. egy 10 éves gyerek jobban tud magyarul, mint te, de azért beszólsz.

nehéz kihámozni a teljesen értelmetlen mondataidból, mit is akartál írni, de teszek egy próbát.

„Na de meg az is jobb mint aki buta es meg fiatal is... „

tehát jobb, ha 60 évesen ostoba vki, mint ha fiatalon? ekkora hülyeséget is ritkán hallani.

„Ha a kor nem erdek hanem allapot,”

a szó amit a keresel, az ’érdem’.


a kérdésre válaszolva: csak a kora senkit nem kell tisztelni szvsz. főleg nem az átlagos magyar időst, aki műveletlen, elhízott, nem beszél idegen nyelveket, de meg van róla győződve, hogy ő mindent jobban tud, mindenhez ért, csak mert leélt x évet.

2019. ápr. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Amikor új munkahelyem lett, elmondták, hogy még a főnökkel is tegeződünk. Namármost. Volt ott egy 60 éves házsártos dolgozó, aki "megkövetelte" hogy magázzam, mert hogy ő idős, és hogy őt tisztelni "kell". És aki tegezni kezdte, azt leoltotta, porig alázta. Pedig ugyanazt a munkakört végezte, egész életében. Mirefel magázzam? Elmondtam neki, ha magázom, akkor ő is magázzon, mert ugyanabban a munkakörben dolgozunk, és én is felnőtt vagyok. Ez persze nem tetszett neki, és sohasem köszönt nekem, pedig én mindig köszöntem neki sziá-t. Ő csak munkával kapcsolatban állt velem szóba, mert hogy én csak egy bunkó fiatal vagyok ugyebár. Engem nem zavart, hogy nem beszél velem, ez az ő szegénységi bizonyítványa, nem az enyém. Én megadtam neki a tiszteletet, hogy köszönök, és normális hangnemben beszélek vele. Ő erre nem volt képes, tehát nem én nem tiszteltem őt, hanem ő nem tisztelt engem. Tehát ezzel a kérdéssel úgy állok kérdező, hogy nem a koron múlik. Tisztelni azt kell, akivel kölcsönös a tisztelet.
2019. ápr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!