Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell tisztelni az időseket?

Miért kell tisztelni az időseket?

Figyelt kérdés

Vagyis így általánosan. Közülük is vannak ugyanolyan rossz, gonosz stb. ember mint bármelyik korosztályból.

Ha pl: Korábban valami bűnöző volt a Pisti bácsi, azért adjam át neki a helyet a buszon mer az az illendő?

(Persze az megérdemli aki az egész életét végigdolgozta, vagy egy rendes ember.)



2014. márc. 9. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
2014. márc. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy embert elsődlegesen nem a kora/neme/származása/neve stb. alapján kell megismerni.


Minden emberként viselkedő ember megérdemli, hogy normálisan bánjanak vele. (ez azt jelenti, hogy ha már sokan képtelenek segíteni egymásnak, akkor legalább nem tapossák el a másikat).


Mivel a kérdésed az idősekkel kapcsolatos csak azt tudom mondani, hogy figyelembe kell venni azt, hogy régebbiek mint te. Tehát más időben éltek, ezt-azt megtapasztaltak. De szolgálnod senkit sem kell. Azt viszont ne felejtsd el, hogy öregnek lenni más, mint fiatalnak. Így mindig a megértésre kell törekedni. De a kor senkit nem ment fel a tettei következménye alól.

2014. márc. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Talán azért, mert alapvetően úgy kezeljük, mint aki végigdolgozta az életét és tiszteletben, becsületben telt el az idő felette. Ugyanilyen meggondolásból kell tisztelni a fiatalokat, a gyermekeket, a közép korosztály is!


Lehet úgy kezelni az idősebbeket, hogy alapvetően bűnözők és csak azután tisztelni, miután kiderül, hogy becsületes. Ennek a mentalitásnak az lenne a hátránya, hogy a fiatalokat sem kell tisztelni, mert alapvetően taknyos, nyikhaj, csavargónak kell kezelni és megbecsülni, tisztelni csak akkor kell a fiatalokat is, ha kiérdemelték!


Nekem az a koncepcióm, hogy mindenkit tisztelek, de az idősebbeket jobban. Úgy tűnik, te senkit nem tisztelsz, csak ha bizonyítanak neked, de téged fogadjanak el becsületesnek! Ne csodálkozz, ha sohasem fogod kiérdemelni a tiszteletet! Egy bizonyos kor után, a te fajtád fogja legvehemensebben kiharcolni magának a feltétlen tiszteletet!

2014. márc. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Mindenkit tisztelni kell, kivétel nélkül. Koruk miatt pedig az idősek több segítséget, figyelmet igényelnek, mint pl. a középkorúak vagy a fiatalok.
2014. márc. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most se tisztelnek... Megnézném hányan végeznék el a 8 általánost -.-
2014. márc. 10. 20:25
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kell tisztelni őket. Mire föl tiszteljen valaki egy idegen idős embert? Attól még nem lesz tiszteleteméltó, hogy sokmindent átélt, megöregedni pedig nem egy döntés, hiszen előbb-utóbb mindenkivel megtörténik. Azt kell tisztelni, aki kiérdemli, és ez nem kor függvénye. Senkit sem kell tisztelni, ha nem érdemli meg. Ha meg nem ismered, akkor nyilván nem tehetett semmi olyat neked, ami alapján kiérdemelné. Engem konkrétan nem érdekel, hogy végigdolgozta-e az életét, ha közben egy jellemtelen, faragatlan alak. Mert nem ez számít, hanem az, hogy hogyan viszonyul az embertársaihoz. Ha önzetlen, barátságos, akkor ki fogja érdemeni a tiszteletet.

Viszont tisztelni és tiszteletben tartani két dolog. Míg az előbbit ki kell érdemeli, és senkinek sem jár automatikusan, utóbbi mindenkinek jár, legyen az férfi vagy nő, hetvenéves vagy kétéves.


Én nem fogom követelni számomra vadidegen emberektől a tiszteletet, mert nekem teljesen mindegy, hogy a hetvenhatezredik idegen fiatal mit gondol rólam, illetve tisztel-e vagy sem. Ugyanakkor minden embert megillet az, hogy tiszteletben tartsák az emberi jogait. Az én álláspontom az, hogy amit az ember megad másoknak, azt el is várhatja tőlük.

2014. jún. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az idős embert egyedül akkor érdemes tisztelni, ha rendelkezik felelős lényi értelemmel. (~bölcsességgel)
2014. nov. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sztem senkit nem kell tisztelni csak a kora miatt, ez egy régi begyepesedett hülyeség.


Ráadásul Magyarországon az idősek nagy része elviselhetetlen, buták, kötekedőek, rosszindulatúak.

2015. jún. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!