Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó megöregedni és...

Miért jó megöregedni és végigélni egy életet?

Figyelt kérdés

Én sokszor azt érzem, hogy nagyobb értéke van annak, ha fiatalon meghal az ember, ha boldogtalan. Elmondom, hogy értem, hátha érthető lesz:


Egész kamaszkoromban magányos voltam, és vártam arra, hogy legyenek barátaim, legyen barátnőm és legyen életem. Nem lett. Koravén lettem és nem volt senki mellettem. Nem jöttem ki a velem korabeliekkel sem. Mire nagyon későn lett volna barátnőm, úgy éreztem, hogy nem ő kell nekem, pedig mindenben passzolt hozzám, és nagyon ragaszkodó volt. Ellöktem magamtól, pedig ő volt az igazi.


Most erre majd jönni fog a szemforgatás és az a válasz, hogy "tudjuk, tudjuk, mindenki azt hiszi, hogy megtalálja az igazit ebben a korban; túl kell lenni ezen fiam, mint a fogzáson". Na EZ az, amivé nem akarok válni. Kiégett, cinikus, az élet által megkeményített egyenemberré, akit már nem kapnak el ilyen nagy, kamaszos érzelmek, meg ilyen nagyon erős igény az intimitásra, mert ő már túlvan mindenen, ő már utólag mindenről látja, hogy csak egy felindulás az egész, és különben is, a felnőtt élet sokkal egyszerűbb és sokkal profánabb ennél, a karrierre, pénzre, házra, autóra, gyerekre kell koncentrálni.


TUDOM, hogy ez a lány volt az igazi, és nem érdekel, hogy ki mit hitetlenkedik. Én is elég józan és racionális ember vagyok, de itt tényleg annyi véletlen egybeesés volt kettőnk között, hogy az valami elképesztő. Tökéletesen kiegészített engem. Őt nekem szánták. Ő volt az a valódi társ, akivel egy pillanat alatt egymásra hangolódtunk, akire mindig is vágytam, akit el kellett volna vennem, aki az életem részévé kellett volna, hogy váljon, és utólagosan minden szenvedésem értelmet nyert volna. És azóta úgy érzem, hogy nincs semminek semmi értelme. És továbblépni sincs értelme. Mert azt érzem, hogy innen tovább nincs más, csak a profaneitás ("hja, ezeket az érzelmeket ki kell nőni, majd találni valami épkézláb nőt, aztán élni valahogy") és a cinizmus ("nincs is olyan, hogy nagy ő, ki kell verni a fejünkből ezeket a hülyeségeket és minél többet szexelni"). Nem akarok ilyenné válni. Nem akarok lemondani ezekről az érzésekről. Úgy érzem, hogyha nem halok meg fizikailag, mielőtt ez megtörténne velem, akkor is meghalok, csak másképpen. Elvesztem azt a részem, akinek érdemes élnie. Követem a lány életét, és tudom, hogy ő sosem fog ilyenné válni. Azzal, akivel most van, és akivel nagyon szeretik egymást, pontosan azokat a dolgokat valósítják meg, amikre én is vágytam volna. Ők nem fognak kiégni és cinikussá válni, mert megőrzik magukban ezt a kamaszvilágot, számukra ez egy életre szóló varázs lesz. Egyébként a testvérét is ismerem, és ugyanez igaz rájuk. Vallásos emberekről van szó, látszik rajtuk, hogy egy életre keresnek párt, és valahogyan meg is találják azt a társat, aki alkalmas is erre. Hát ez az, ami számomra még fiatal huszonévesként ijesztő volt. Azóta milliószorosan bánom, mert azt látom, hogy semmilyen más utat nem éri meg járni. Aki azt hiszi, hogy az el nem köteleződés szabaddá teszi, az téved, mert csak gyökértelen lesz és kóborolni fog. Pár évig talán élvezni fogja, de aztán sokkal jobban fogja zavarni az állandó intimitás hiánya, mint a változatos partnerek kínálta pillanatnyi örömök.


Szóval ebben rekedtem meg. És nem látom, hogyan tovább.


2019. ápr. 7. 00:22
1 2 3 4
 1/36 Miss Endzsi ***** válasza:
85%
Megkaptad a világot és te nem éltél vele, az ilyet nem osztogatják csak úgy, te mégis kidobtad.
2019. ápr. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Félelemből dobtam ki. Az a félelem pedig nem a sajátom volt. Ugyanaz, amiért ilyen koravén lettem, felel azért is, hogy ennyire túlaggódok mindent, és ebbe nem volt beleszólásom.
2019. ápr. 7. 00:33
 3/36 anonim ***** válasza:
66%

Én szeretnék még sok Infected Rain koncertre elmenni. ( Life is too short, come inside and get involved! )

Szeretnék beszélni a nagynénémmel.

Szeretnék új dolgokat megismerni.

Megtanulni új trükköket a bringán.


Az elkötelezettség valóban rabszolgaságba is tud dönteni.

Angol tanárom minden második évben másik országban én és ott tanít angolt. Ebből él. És már 15 országban járt már. Tavaly hagyta itt Magyarországot. Minimál életmódot folytatott: Tanít, ismerkedik, sport mérkőzésekre jár, kirándul, sportol. Ezt élete végéig fogja tudni csinálni, mert odafigyel az egészségének táplálására, miközben annyit keres, amiből pont kijön. Nem kell félreraknia, mert nincs mire. A pillanatnak él.

Ha kicsit komolyabban venné, le tudna telepedni és folytatni.


Van egyfajta filozófia, ami hasonló elven gondolkodik, mint amit leírtál. De nem feladja, hanem felnyitja az élet előtt a lehetőséget. Úgy hívják, hogy sztoicizmus. Érdemes lenne kicsit olvasgatni róla. Röviden azt mondja, hogy pörgessed meg az életed , legyél aktív és hozd ki belőle a maximumot. És csak akkor add fel, amikor már mindent megtapasztaltál, amit csak tudtál és nem akkor, még mielőtt valóban bármit megtapasztalhattál volna.


A szerelmi csalódásodra meg azt a cikket linkelem be, ami nekem is segített továbblépnem.

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..

2019. ápr. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Sztoicizmus. Ezzel csak az a bajom, hogy ez csak addig hangzik jól, amíg nem lesz valami bajod, vagy nem kezded el érezni a bőrödön, hogy öregszel, és ki nem derül, mennyire egyedül vagy. Nem lesz nyugdíjad vagy biztonsági tartalékod, amivel egy egészségedet veszélyeztető állapotot elháríthatsz, se olyan társad, aki végigköveti az életed, és akivel tudsz nosztalgiázni, amikor öreg leszel. Ez az életforma csak egy bizonyos korig működik, onnantól meg már nem lehet visszakozni, mert utólag nem tudod felépíteni azt a stabilitást, amibe más 20 év munkáját fekteti, hogy legyen hova visszahúzódnod.



Egy az egyben az Egek Ura c. film jut eszembe erről a kommentről. Ha még nem láttad, nézd meg. Egy ilyen csávóról szól, aki reptéri tranzitokban meg hotelekben él, minden héten más városba repül a munkája miatt, minden személyes cucca elfér egy bőröndben, és előadásokat is tart erről az életformáról. És élvezi - egy darabig. Aztán hirtelen nagyon megüti a magány, és rájön, hogy semmije nincs, és az a kötöttség, amit ő eddig úgy elkerült valójában egyetlen dolog, amiért érdemes élni.

2019. ápr. 7. 00:41
 5/36 A kérdező kommentje:
*valójában az egyetlen dolog
2019. ápr. 7. 00:42
 6/36 anonim ***** válasza:
53%
Megkérdezhetem hogy hány éves vagy?
2019. ápr. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Megkérdezheted!
2019. ápr. 7. 01:00
 8/36 A kérdező kommentje:
Úgy veszem, hogy meg is kérdezted: 26 éves vagyok.
2019. ápr. 7. 01:06
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 vagyok,és teljesen úgy látom,mint te.

Szerintem semmi jó nincs ebben a folyamatban,és azok a legszerencsésebbek,akiknek nem kell átmenni ezen.


Egy bizonyos kor felett sajnos csak a nehézségek jönnek.


Annyi a különbség,hogy van,akinek csak X kortól kezdődik a baj,másoknak már születésük óta.


Igazából addig van értelme az életnek még fiatal és egészséges vagy.

Na,és ha van pénzed,és nem kell érte meggebedni minden nap.


És,igen,idővel rájössz,hogy minden ember önző,és ahogy öregszel egyre jobban peregnek mellőled az emberek,és egyre kevesebben lesznek rád kíváncsiak.

Kivéve,ha gazdag vagy,akkor megkaphatod azt az illúziót,hogy vagy valaki.

2019. ápr. 7. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Ha most a lány miatt vagy csak kiakadva, akkor mint mindig az a válasz: foglald le magad ameddig halványul az emléke, ne abban a reményben élj tovább, hogy vissza jön, mert az sehova nem vezet,


előbb vagy utóbb talán találsz még egy hasonló embert mint ő, nagyon sokan ugyan olyan személyiséggel rendelkeznek (vagy legalábbis borzalmasan hasonlóval)


őszintén megmondva, fogalmam sincs, hogy mi lenne a tökéletesen jó tanács erre, csak annyit tudok, hogy ha az életet tovább akarod folytatni, akkor ezen valahogy mindenképpen túl kell lépned, mert akit ismerek hasonló történettel, az borzalmasan megnyomorítja az életét az ezen való rágódással, pedig a lány nem jön vissza (az ő saját hibájából)



egyébként, leírod a sztorit, hogy miért lökted el magadtól?

2019. ápr. 7. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!