Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csendes, introvertált nőként...

Csendes, introvertált nőként fogadjam el, hogy gyári munkásként fogok megöregedni?

Figyelt kérdés

Érettségi után elvégeztem 2 okj-s szakmát, az egyik kereskedelem, a másik a szépségipar egyik területe. Akkor másfél évig kerestem bennük állást, néhány helyre behívtak próbanapra, de végül mindig elutasítottak. El kellett mennem gyárba dolgozni, 6 éven keresztül betanított munkás voltam. Hallva a mostani munkaerőhiányt, újra megpróbáltam kitörni innen, és jelentkeztem bolti eladónak sok helyre. A másik szakmából már annyit felejtettem, hogy azzal nem tudok próbálkozni. Itt ahol élek van álláslehetőség a kereskedelemben bőven. Sajnos fél évnyi próbálkozás után ugyanaz volt az eredmény, behívtak jópár helyre próbamunkázni, majd nem vettek fel. A legutóbbi főnökjelöltem volt olyan közvetlen, hogy megmondja, szerinte ez a munkakör nem való nekem, az zavarta a próbanapon, hogy csendes vagyok, halkan beszélek, ő olyan embert keres aki beszédes, bevonzza a vevőket, elcseveg velük ha arra van igényük. Sejtettem mindig hogy ez a probléma velem, a másik szakmámban is elvárás lett volna hogy a vendéggel beszélgetünk amíg dolgozunk rajta, de nekem soha nem ment a fesztelen csevegés, rosszul vagyok ha szerepelnem, cseverésznem kell. Úgy érzem ha csak nem születek újjá, soha nem lesz belőlem ilyen felszabadult természetű ember. Nézegetem a városban induló fizetős tanfolyamokat, hogy esetleg elvégezzek mégegy szakmát, de tanácstalan vagyok. Nem igazán látok olyat ami nőknek is való, nem kell emberekkel foglalkozni, és van is rá kereslet. Esetleg a szakács lehetne ilyen, hogy mindhárom kritériumnak megfelel, de én soha nem szerettem főzni itthon sem, nem tudom így a nulláról elég tehetséges tudnék e lenni benne, hogy majd munkát is kapjak?

Ti milyen szakmát ajánlanátok amit max 1 éven belül 8 órás munka mellett el tudok végezni?


2019. febr. 27. 09:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Tanulj meg könyvelni!

Könyvelőként simán lehetsz csendes és introvertált.

2019. febr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is introvertált vagyok, és adminisztrációs területen dolgozok. Ehhez persze nem különösen végzettség kellett (az is), de fontosabb volt az ismeretség.

De voltam ügyfélszolgálatos is, ott kifejezetten előnyös volt, hogy jó hallgatóság voltam, nem vágtam bele az ügyfelek szavába.

Szóval a mostani munkahelyemen is jól megvagyok, amit munkaügyben egyeztetni kell, az úgyis megy, persze némi gyakorlat kellett hozzá, idővel meg valamelyest feloldódtam a kollégák irányába is, de azért még mindig nem beszélek lyukat senki hasába. :) És ez így van jól.

2019. febr. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
37%

Csendes, introvertált nöként (gépész)mérnöki diplomám van és ezen a terüeleten dolgozom.

Igazán nem tudom, mi köze lenne ennek ahhoz, hogy mit érsz el az életben, sem a (tovább)tanulásban nem akadályoz, sem a munkában.

2019. febr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Programozás. Én is csendes vagyok, de jól el tudom végezni (azért persze néha kell kommunikálni a kollégákkal, de nem az van, hogy be nem áll a szád, naponta pár mondat általában elég). Nagy hiány van, ha jól kitanulod papír nélkül, egy mezei érettségivel felvesznek. És nem hátrány hogy nő vagy, bár tény, hogy láthatóan kevesebben vannak, de ne ez legyen az amiért nem vágsz bele, mert szívesen látnak.
2019. febr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel kérlek! Anyukám közel 50 évesen tört ki ebből és találta meg a hivatását.

Nézegesd mi érdekelne. Nem kell feltétlenül emberekkel foglalkoznod. Pl grafikus, fotós vagy bármilyen informatikával foglalkozó szakember simán lehetsz.

De akár ha érdekel mondjuk a kémia, akkor simán lehetsz laboràns is. Nem kell közvetlenül emberekkel foglalkozni, csak a kis laborban a mintàkkal. Persze lesznek munkatarsaid, de nem az emberekből élsz közvetlenül, nem kell beszedesnek lenni hozzá.

2019. febr. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
55%
Nem világos, hogy aki valami tanulást igénylö területen el tudott érni valamit, az miért lett lepontozva?
2019. febr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
Itt nem az introvertáltság a probléma, hanem a képzetlenség, releváns tapasztalat hiánya és a személyiséghez nem illő, alacsony szintű képesítés.
2019. febr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%

Gondolom #7-es, akkor lenézed a pincéreket, a fodràszokat, (ha nő vagy) a manikűrösödet, a kozmetikusodat stb.

Kérdező, szerintem is valami olyasmit végezz el, amit a többiek írtak, vagyis amit olyan "csendes magànyban" tudsz csinàlni.

Én ugye pont az ellentéted vagyok, nagyon nyitott az emberek felé.

Dolgoztam felszolgàlóként, recepciósként, s most 34 évesen, nőként a személy és vagyonőr tanfolyamot végeztem el, mert az érdekel.

Sok szerencsét! :)

2019. febr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
59%
#8: Nem nézek le senkit, és nem vagyok nő... Egyéb prekoncepció?
2019. febr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
51%
Az “alacsony szintű képesítés” nem lenézés, hanem egyszerűen így hívják az OKJ-n elvégezhető szakmákat.
2019. febr. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!