Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi történne, ha...

Szerintetek mi történne, ha IQ-szinthez kötnék a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

Hanyas IQ-val kellene rendelkeznie minimum egy embernek ahhoz, hogy rá lehessen bízni egy vagy akár több gyereket? Illetve milyen tényezőknek kellene az IQ mellett befolyásolnia a gyerekvállalást (pl. nem lehetnek súlyos mentális problémái az adott egyénnek, stb.)? Illetve hogyan lehetne ezt kivitelezni, akik nem érnének el elég pontot, azokat ivartalaníttatnák, még ha ezzel meg is fosztanák őket az egyik legalapvetőbb emberi jogtól? Egyáltalán egy demokratikus országban meg lehetne ezt tenni?

Ha pl. tényleg be akarnának vezetni egy ilyen törvényt, ti elleneznétek vagy támogatnátok?


2019. ápr. 7. 17:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez egy nagyon jó ötlet lenne. Minimum àtlagos IQ-val kellenne rendelkezni szerintem. Az alatt szerintem senki ne szaporodjon. Viszont ez a nagyoknak nem érné meg, nem születne elég rabszolga😂
2019. ápr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
97%

I0-hoz, EQ-hoz és anyagiakhoz kötném.

Komolyan, gyereket bárki bárhova szülhet, de ellenben egy kutya örökbefogadása hosszú folyamat, és sok mindennek kell megfelelni - szerencsére.

Nagyon nem tartom helyesnek, hogy bárki szülhet.

2019. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon örülnék neki, de sosem fog megvalósulni. Ha valaki a testvérével akar purdét csinálni, azt is megteheti. Mi akadályozná meg benne? A tiltás? A dugás ösztöne erősebb, szóval aki gyereket akar csinálni az a tiltás ellenére is csinálni fog. Senki se menne önként a miskárközpontba, inkább elmenekülne. Max valami high-tech megoldással elképzelhető, pl egy születéskor agyba beültetett implant megakadályozná a szaporodást, amit a tesztek sikere után eltávolítanának. Az a baj, hogy ez a visszaélések és korrupció melegágya, azaz simán zsarolható az ember vele (ha nem teszed amit akarok, nem vagy elég gazdag, rossz a bőrszíned, rossz helyre szavaztál, ellenségem vagy bármilyen okból, akkor marad az implant).

Idővel majd elkezdenek bevezetni valamit, mert túl nagy a szaporulat és túl kevés a népességcsökkentő háború.

2019. ápr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
31%

Értelmetlen. A magas intelligenciával nem jár kart-karba öltve az, hogy valaki jó ember vagy alkalmas gyermeknevelésre. Több olyat ismerek akik kifejezetten intelligens szülők mellett nőttek fel, ennek ellenére rossz volt a családi viszony és a szülők nevelési módszerei félresiklottak.

Az EQ-nak lehetne értelme, de aki elég okos röhögve átveri az ilyen jellegű teszteket. Nekem is átlagtól alacsonyabb az érzelmi intelligenciám, ha akarom empatikus tündéraranybogárnak diagnosztizálnak.

2019. ápr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
9%
Kb. kihalna az emberiség
2019. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Metionin ***** válasza:
82%
Sokkal kevesebb gyerek születne mert attól hogy valaki IQ alapján megfelelne, még nem biztos hogy akarna egyáltalán gyereket. Én inkább azt támogatnám, hogy aki gyereket akar, annak az örökbefogadás előtt szokásos tanfolyamot/vizsgát kellene teljesíteni. Ott kb. mindent néznek ami szükséges. Ha valaki nem menne át de mégis gyereket vállalna, az nem kapna semmiféle ezzel járó kedvezményt/juttatást.
2019. ápr. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
25%
Így is fogy a magyar,így csak még jobban fogyni fog,ha ez lenne.
2019. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Nincs összefüggés. Nekem 120 felett van , mégis akkora kretén vagyok mint a ház. Nem az iqtól lesz valaki jó szülő. Azzal viszont egyetértek hogy bizonyos rétegnek megtiltanám a szaporodást, ( mert az nem gyereknevelés ) főleg az örökölhető genetikai betegségben szenvedőknek és a szülést az olyan esetekben ahol bizonyitható hogy a születendő gyerek beteg.
2019. ápr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
48%
Én Metionin álláspontját támogatom. Amit az ivartalanításról írsz, annyira barbár és elképzelhetetlen a nyugati típusú társadalmakban, hogy fontolásra sem érdemes. De itthon kizárt, hogy bármiféle szabályozást vezessenek be erre, így is hiszti van, hogy fogy a magyar.
2019. ápr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
32%

Szinte látom, kedves Kérdező, hogy esténként házról házra jársz, és ellenőrzöd, hogy akinek nincs párzási engedélye, annak a fütyijén van-e csomó, ill. a puncijában dugó.


Látom, van ott gond a toronyban...

2019. ápr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!