Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi történne, ha...

Szerintetek mi történne, ha IQ-szinthez kötnék a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

Hanyas IQ-val kellene rendelkeznie minimum egy embernek ahhoz, hogy rá lehessen bízni egy vagy akár több gyereket? Illetve milyen tényezőknek kellene az IQ mellett befolyásolnia a gyerekvállalást (pl. nem lehetnek súlyos mentális problémái az adott egyénnek, stb.)? Illetve hogyan lehetne ezt kivitelezni, akik nem érnének el elég pontot, azokat ivartalaníttatnák, még ha ezzel meg is fosztanák őket az egyik legalapvetőbb emberi jogtól? Egyáltalán egy demokratikus országban meg lehetne ezt tenni?

Ha pl. tényleg be akarnának vezetni egy ilyen törvényt, ti elleneznétek vagy támogatnátok?


2019. ápr. 7. 17:48
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat (kivéve a 20-askának), jöhetnek még ^^

Egyébként a kérdés csak onnan jutott eszembe, hogy néha látok kérdéseket, ahol szóba kerül, hogy a kérdezőnek milyen rossz szülei voltak és hogy tönkretették a gyerekkorát, stb. és ilyenkor mindig megjegyzik páran, hogy "Ezért kéne a gyerekvállalást IQ-szinthez kötni...". Szóval érdekelt, mások mit gondolnának erről.

Mondjuk szerintem annyira nem hülyeség *többek között* ehhez kötni a szaporodás jogát, mert akár egy putris cigánynak is lehet magas érzelmi intelligenciája, miközben kb. azt se tudja, mi az összefüggés a szex meg a terhesség között, vagy hogy mire jó az óvszer.

És az is igaz, hogy a magas intelligencia és érzelmi intelligencia nem feltétlenül járnak kéz a kézben, de szerintem nem az az általános, hogy egy ember vagy okos, értelmes és emellett egy pszichopata, vagy hülye, mint a föld, de legalább hatalmas szíve van, bár vannak nyilván ilyenek is.

Valamint valaki írta, hogy egy EQ-teszten simán lehetne csalni, ami szerintem nem teljesen igaz, mert ha tényleg megvalósulna ez és tényleg komoly pszichológiai, pszichiátriai vizsgálatoknak vetnék alá az állampolgárokat, szerintem egy tapasztalt szakembert nem tudna egy magát nagyon okosnak képzelő, "pszichopata akarok lenni mert az de menő" edgy gyerek átverni.

Mondjuk az is biztos, hogy egy mai európai országban nem engednék ezt megvalósítani, pedig szerintem annyira nem rossz ötlet. Vagy ha nem is pl. IQ-szinthez kötnénk a gyerekvállalást, ahogy az egyik válaszoló írta, szerintem is érdemes lenne legalább azokat az embereket kasztráltatni, akik mondjuk örökletes betegségekben szenvednek és szinte 100%, hogy a leendő gyerekük is örökli a betegségüket. Szerintem önzőség úgy gyereket vállalni, hogy tudja az illető, hogy a gyereke is ugyanúgy kínlódni fog, mint ő anno, a gyerekét is halálra fogják cikizni pl. az iskolában, de neki makkor is kell egy beteg gyermek, mert viszket a nemi szerve, örökbe fogadni meg nem akar, mert az nem olyan../Mondjuk vannak, akik ezzel sem értenek egyet, szóval az se valószínű, hogy erre valaha sor kerül./

2019. ápr. 7. 21:30
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez időről időre felmerül ötletként, de a gyakorlatban kivitelezhetetlen.

Milyen jogon döntené el bárki? Hogy ellenőrzik? És akkor már inkább EQ, mint IQ. És mi lenne a büntetés, ha valakik mégis összehoznak egyet? arról nem is beszélve, hogy túlságosan is hasonlítana a náci elvekre (mesterséges szelekció)


Ha testileg-lelkileg egészséges gyerekeket akarunk, akkor muszáj más úton véghezvinni. Pl. családon belüli erőszak szigorúan vétele (NEM magánügy), lakhatás biztosítása, fogamzásgátlás ingyenessé vagy olcsóbbá tétele, több ovi-bölcsi, a nők elleni erőszak visszaszorítása, stb.

2019. ápr. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
A szaporodási szándék valóban nem ellenőrizhető, de ha megszületik egy gyerek, az azért feltűnik. Csak találgatni tudok, de gondolom, ebben az esetben a gyereket állami gondozásba vennék (amivel jó eséllyel rosszabbul jár, mint a szűrőn át nem ment szülők felügyelete alatt járna), anyukát és apukát meg vagy lecsuknák, vagy feltételesen hagynák szabadlábon, vagy kőkemény pénzbírsággal sújtanák. Engem nem a kivitelezés teljesíthetősége/teljesíthetetlensége aggaszt, hanem a már említett náci hozzáállás, az emberségesség megkérdőjelezhetősége. A kasztrálást teljes mértékben ellenzem, lényegtelen, hogy mi lenne az indok rá. Vannak erkölcsi határok, amelyek átlépése baromi veszélyes, mert az egy olyan lejtőn indítaná el (lefelé) a társadalmat, ami elvezethetne akármilyen embertelenségig. Ilyen alapvető szabály az, hogy a saját test felett való rendelkezés jogát nem vesszük el senkitől.
2019. ápr. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"A kasztrálást teljes mértékben ellenzem, lényegtelen, hogy mi lenne az indok rá."


A kérdéshez köthetően természetesen én is ellenzem, de más szituációban szerintem jogos is lehet, például visszaeső, többszörös nemi erőszak esetén. (tudom, hogy a megerőszakolásnak a legkevésbé a nemi vágyhoz van köze, sokkal inkább a hatalomhoz és erőszakhoz, de utóbbiakat is csökkentheti a kasztrálás, illetve fizikailag megnehezíti)

2019. ápr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
Többségében az IQ szinted azt mutatja milyen a logikád.Ahhoz képest hogy magas IQ van nem tudok együtt érezni emberekkel.Egyszerüen nem érdemes ilyenhez kötni a feltételét hogy valakinek gyereke legyen.Amúgyse hiszem hogy valaki betartaná.Csak képzeljük egy 90 IQ lány teherbe esik elmegy a kórházba.Utána a kórház rá hívja a hatóságot.Szerinted mivel büntetnék meg?Semmivel egy terhes lányt nem hiszem hogy börtönbe küldesz vagy esetlegen dolgozni.Ha még feltételezzük is hogy ez még történik nem tudnak mit tenni ha valaki terhes lett.Ráadásul ha tudnának esetlegesen mondjuk pénz bírsággal bűntetni akkor valószínűleg minden esetért át kéne nézni mivel nem tudnak mindenkit egyenlően nézni.
2019. ápr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Lényegtelen mert nem iq kell egy gyerek felnevelésehez hanem szeretet törődés és neha fegyelemezés (nem véres! Hanem fegyelmezés!)
2019. ápr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Epp elenkezoleg 80-100 az atlagos felet 110 az atlagnal kicsit fejebb, 110nel minel fejebb megyunk az emberek, annal inkabb nem nyitnak a kornyezetuk fele, sajat vilagukban elnek, igy a gyerek bajait se nagyon vennek eszre!!
2019. dec. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!