Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy matematikus vagy egy...

Egy matematikus vagy egy történész ért meg többet a világ működéséből?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 10. 21:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
29%
Hát hogyne, de erőlködsz itt mióta, teljesen értelmetlen dolgokba kötsz bele, aminek köze sincs a témához, csak nem tudsz érdemben hozzászólni és ez fusztrál téged. De persze, itt mindenki más a h.lye és nem te...
2019. ápr. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

4-es, 5-ös, 11-es és 16-os válaszban püföltem eleget a klaviatúrát, leírtam egy álláspontot.


Erre 3 mondatban összegzed hogy az úgy gagyi ahogy van, meg jajj de szánakozol rajtam.


Erre mit mondjak?


Cikizzelek vissza?

Tisztességes négy éveshez méltóan a taknyomat mikor töröljem a függönybe, ha már ezen a szinten vitázunk?


De tudom, most jön a duma hogy "pfff, nem érdekelsz, ennél többet ér az időm".


Ja, annyira hogy 23:55-kor még nekem írsz egymondatos bölcseleteket...

2019. ápr. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy most elolvastam, újra a 12-es hsz-t, és kajak nem tudom eldönteni hogy túl jóra sikerült irónia, vagy komolyan ilyen bot egyszerű a világképed.
2019. ápr. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Első azért eléggé a humán tudomány iránti előítélettel leszögezte, hogy minden máshoz. És anekdotikusan ércelt, mert van 1 azaz egy ismerőse mindkét oldalon.
2019. jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
70%
Az itt hosszú sorokban kommentelő nagyon jól leírt mindent. Kielégítőbb valaszt nem is adhatott volna. Sőt! Szinte kár volt leírnia az ilyen idióta embereknek ezt a jól megfogalmazott értelmes választ, mert a csőcselék úgy sem érti már az első mondatot sem. Bár vígasztaljon barátom, hogy vannak még itt értelmes emberek. :) Tiszteletem!
2019. júl. 12. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
40%
Hű...biológus az aki igazán ismeri a világ működését? Tán egy gyomorban laksz? Gyere ki a fizikai világba, és meg tudod hogy semmit se tudsz :)
2019. aug. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

Ez a 2 dolog csak töredéke a világunknak.

Szóval egyik se talált ;)


A tényleges mindennapokban pedig teljesen más témakörök azok, amik jobban érintenek minket emberi lényeket.


Pl önismeret, kommunikáció s típusai, IQ, EQ...stb


A "világ" kezdete bennünk rejlik.

2019. aug. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 hírnök ***** válasza:
egy pap
2019. okt. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Haha, ez egy nagyon jó kis kérdés. Direkt utánakerestem, mert múltkor láttam kiemelve, de akkor nem válaszoltam. Na, most megteszem:



Az emberi világból a potenciálisan a történész. A természet világából potenciálisan a matematikus. Azért írom, hogy potenciálisan, mert ehhez előfeltétel az, hogy a történész használja a tudását, modellezzen, következtessen. A matematikusnak is szükséges az anyagi világ ismerete, ha érteni akarja a fizika, kémia törvényeit. De a matek egy olyan univerzális alap, amivel mindennek neki lehet indulni.



Egyébként nem is a történész érti igazán az emberi világot, hanem az evolúcióbiológus. Minden, ami emberi történelem, az leírható földrajzzal és evolúciós pszichológiával. Mindegy, hogy egy adott korban éppen minek nevezte magát egy közösség, milyen nyelvet beszélt, milyen színű zászlója volt; a lényeg, hogy az emberi természet nagyjából univerzális formákat eredményez mindenhol, és azt meg lehet ismerni, ha az embert mint az evolúció részét nézed, ami egy kontinuitás az állatvilág felől. Ami meg esetlegesség és eltérés, az meg magyarázható földrajzi tényezőkkel. Ha érdekel ez a fajta történelemszemlélet, ajánlom Harari könyveit, a Homo deust és a Sapienst.

2019. nov. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
6%

Egyik se, vannak kik a puszta mentalitásukkal, tapasztalataikkal s sok nézetet feltérképező aggyal milliószor többet tudnak.

+IQ és EQ terén is fejletebbek.

2019. nov. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!