Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hangulatingadozás?

Hangulatingadozás?

Figyelt kérdés

Hello.

10 évvel ezelőtt sikerül megerősödnöm annyira, hogy a depressziótól és a tömegoszonytól, kettő lépést előre lépjek.

7 évig küzdöttem, hogy sikerüljön eljutnom egy olyan szintre, hogy "normálisan" kitudjak menni az utcára.

2 éve- egy olyan szintű hangulatingadozásom van, hogy ehh...

Néha annyira vágyom, hogy menjek egy jó étterembe van, hogy el is jutok odáig, de mire odaérek elmegy az étvágyam.(szó szerint- felfordul a gyomrom)


Abban a 10 évben szó szerint— gúny tűztek belőlem, kitaszítottak, megaláztak, és én mindenkit/minden segítséget ellökzem magamtól.


Amikor erőt veszek magamon és kimegyek úgyérzem, hogy remegek, szédülök és olyan érzés fog el, hogy mindenki engem néz.

De vannak olyan napok amikor, a barátnőimmel megyünk vásárolni és csajos programot csinálunk és általában akkor, nem igazán jelentkezik.


Nem bízom a dilidokikban, én szerintem ez egy olyan "betegség" ami a saját akaraterőm segítségével tudom leküzdeni.

De hogyan? Ha néha ráveszem magam, de utána tök rossz kedvem lesz?


De amúgy én nem igazán értem, a pánikbetegség, tömegiszony, depresszió... itt a tünetek között jelentkezik a hányinger? - mert nekem 16 éven keresztül egy olyan "gombóc" szerű érzés volt a torkomban és enyhe hányinger, amit általában mentolos cukorka segítségével enyhítettem. Erre igazából magamtól jottem rá, hogy ezzel kicsit enyhül.


Összegezve- van bennem akaraterő és tudom, hogy menni fog, de mint írtam két lépés előre, három hátra. Egyszerűen, ha normális szeretnék lenni, elkezdek tenni ellene, akkor hirtelen egy pánik fog el, és jelentkeznek a korábbi tünetek.


Mivel én már nem vagyok iskolás, így nem részesülhetek ingyenes "beszélgető/hallgatóhoz. Pénzem nincs, hogy menjek pszichológushoz.( egyszer voltam(semmi) többször a suli pszichológusnál, vagy 10 évig (semmi)).


Bocsi, kicsit furcsa :( de ha van közöttetek esetleg egy olyan személy, aki pszichológus nélkül sikerül eljutnia egy olyan szintre, hogy akár egy fél napot a városban töltsön úgy, hogy semmi pánikroham nem jelentkezik? És hogyan?



2019. ápr. 13. 01:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Teljesen átérzem a helyzeted, én is hasonlóan szoktam magam érezni elég gyakran, mint amiket te leírtál. Igazából szerintem az sokat segít, legalábbis nekem sokat segít, ha azt képzelem, hogy én nem is én vagyok. Hanem mondjuk elképzelek egy bátor filmszereplőt vagy egy ismerősömet, hogy ő mit tenne. Lehet, hogy ez most furán hangzik, kicsit az is, de nekem például ez szokott segíteni abban, hogy az utcán vagy bárhol ne féljek, szorongjak, ilyesmi. Persze ez nem mindig jön be, van, hogy semmi sem segít.

Ami még nagyon sokat segìt szerintem, az a zene és a művészetek. Ha szereted a zenét, hallgasd sokat a kedvenceidet, az segíthet ellazulni. És legyél türelmes és kedves magaddal, tudom, ez nehéz, nekem se nagyon megy, de mindenhez idő kell. Nem sietünk sehová! :) Fel a fejjel, minden jobb lesz és ügyes vagy, ne aggódj, menni fog minden!

2019. ápr. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Profi segítség nélkül nem hiszem hogy ebből ki tudsz jönni, legalábbis teljesen. Segítenie kell feltárni és feldolgozni amiket átéltél, évekbe is telhet. Amit megpróbálhatsz, hogy valamilyen módon nyomást helyezel az agyadra, hogy adott dolgokra koncentrálj, ne arra a helyzetre amiben éppen vagy. Ne arra gondolj hogy körülötted mi és kik vannak, hanem próbálj másra. Mondjuk lesz egy esemény és nagyon érdekel, elképzeled hogy milyen lesz odamenni, milyen lesz maga a program. Tervezz dolgokat magadnak, bármi lehet. Elmenni étterembe ahogy mondtad, és akkor azon gondolkozni, hogy melyik tetszene, mit nem próbáltál még ki. Ha az étterem felé mész, akkor értelemszerűen teljesen másra koncentrálj, például hogy sportolni fogsz x napon és milyen ruhákat vegyél fel hozzá, hova menj, mit sportolj pontosan, ilyesmik.


A cukorka azért segített, mert szorongsz és kényszeresen mozogna a tested, de jobb hogy valamivel lekötheti az energiáit vagy a "figyelmét", szerintem a rágózás is segítene.

2019. ápr. 13. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ki kell iktatni a zavaró tényezőket, embereket. Sok sikert hozzá! :)
2019. ápr. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Jó olvasni, hogy vannak még kedves és értelmes emberek.

Igazából én tudom, hogy képes vagyok rá és mint írtam, teszek is érte, hisz nem minden hozzám hasonló ember képes eddig eljutni.

A dilidokikkal kapcsolatban kicsit szkeptikus vagyok... pénzügyileg nem engedhetem meg magamnak, hogy különleges kezelésben részesüljek.

De köszönöm, megpróbálom az általatok írt módszereket :)

2019. ápr. 13. 09:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Amíg így állsz hozzá, hogy "dilidoki" meg nincs rá pénzem, sok eredményt ne várj. Egy jó szakember tök jól tudna az ilyen problémákon segíteni, főleg mert a semmitől iszonyodsz. Senki nem néz téged, senkit nem érdekel, már idegenekre értem. Mindez a te fejedben létezik és évtizedek óta láthatóan nem bírod megoldani. Gondolom ha pl. torokgyulladásod van, akkor sem mész dokihoz!? Oltári felelőtlenség, fel kéne ismerni, hogy ez egyedül nem megy.
2019. ápr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igaza van az utolsónak. Egyedül nem fog menni, ha ilyen régóta fent áll a dolog. Én holnap megyek pszichológushoz szorongás végett.
2019. ápr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!