Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért akarnak görcsösen...

Sokan miért akarnak görcsösen prémium autót?

Figyelt kérdés
Mi értelme van, hogy 3 millióért hitelre vesznek egy külföldről behozott lerobbant német prémium autót, aztán az első 800 000 forintos javítási számlát már nem tudják kifizetni? Miért hiszik hogy ez menő hogy van egy ilyenük? 2019-et írunk már nem érdekli az embereket kinek milyen autója van. Ráadásul azt veszem észre hogy pont akik megtehetnék azok nem vesznek prémium autót, a főnököm is egy 5 éves toyotával mászkál, közben meg a 3. nyaralóját építi meg.
2019. ápr. 16. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Mert már elvárás,hogy legyen autód. Ha nincs autód,akkor egy senki vagy. A nőknek is számít az autó. bizonyám.
2019. ápr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem rátapintottál a lényegre. A főnöködnek nem kell bizonyítania semmit sem. Jól él, sikeres.

De sokan szeretnek vetíteni, hogy azt a látszatot keltsék, hogy jól élnek. Közben meg semmijük sincs. Láttam már én is ilyet, nem is volt meg túl sokáig az autó :)

Mint ahogy a sok munkanélküli, naplopó sem véletlenül feszít Gucci és hasonló pólókban. : D

2019. ápr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Mert ezt te így látod, meg a főnököd is (én is, ha már a felsorolásnál tartunk). Apámnak van pár lecsúszott kollégája, egyikük fia jelenleg kőműves mellett segédmunkás, és 190 ezer volt a telefonja. Ezt onnan tudom, hogy a büszke apuka elmeséli a munkahelyen, hogy az ő fia mekkora istencsászár, hogy ilyen telefonja van - részletre nyilván. Nála ettől számít valaki menőnek. Az autó is ugyanez, csak ahhoz eggyel több pénz kell, mert valamennyire hitelképesnek kell lenned. Bizony akármennyire is gondolod az ellenkezőjét, még 2019-ben is nagyon sok embert érdekel, hogy kinek milyen autója van.
2019. ápr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazért, amiért prémium telefont, vagy kastélynak kinéző házat :) Mert kisebbrendűségi érzésük van nélküle. Mert (egyfajta) státuszszimbólum. Mert bizonyítani akarnak, és máshogy nem tehetik meg.
2019. ápr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%

mert kicsi a pcsük


én is azé akarok, mer kicsi a pcsöm


N35

2019. ápr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Ez leginkább keleti szokás, én nyugaton dolgozok, sok román is van a cégnél, így a parkoló tele van 2-3 éves Bmw kel, Audikkal, egyik most vett egy S Mercedest 27.000 euróért, a főnöknek egy A5 Audija van, de neki millió euró fölött van az éves profitja, nem egynek van ennél drágább autója a kolegák között
2019. ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Sógorék ilyenek. Segítséggel költöztek albérletbe a feleségével, már azon a héten hitelre 200ezres tévé, konzol. Most fajtatiszta kutyát akarnak, egy divatos, nehezen kezelhető fajtát, mindezt úgy, hogy anno a régi kutyájukra alig költöttek, meg lett unva. De villogni kell.

A másik kutyát odaadták rokonnak. Dühítő.

Persze én meg a férjem vagyunk kikiáltva a gazdag/költekezős pesti rokonnak, mert el mertünk utazni tavaly Ausztriába 5 napra.

2019. ápr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Ismerösöm megmondta. "Vehetnék akár ferrarit is, de minek?" Helyette vett egy autódarut 400 millióért,ő meg egy 10-12 éves passattal jár... Az igazi tehetősek a nav elöl bujkálnak. A proli meg villog :/
2019. ápr. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert jó külföldről behozni egy használt autót, és érezni, hogy "én is prémiumos vagyok", bármennyire sem annyira új az az autó.
2019. ápr. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Más a kirakatnak szóló autóválasztás és megint más a régi, klasszikus autók szeretete. Az autó egyeseknek státusszimbólum, másoknak hobbi. De ismerek pl több olyan embert, akinek kilencvenes években gyártott Porsche sportkocsija van, de ők élvezik a feelinget és a sajátos, különleges hangulatot. Magasról tesznek a trendekre meg a múló divatra. Nekik afféle trendeken kívüli, örök érték klasszikus a Porschéjuk.
2019. máj. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!