Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen élet felfogáson lehet...

Ilyen élet felfogáson lehet változtatni?

Figyelt kérdés

Nem erdekel semmi, es senki.


Nem latom az élet értelmét, mindenki csak a több es több penzt hajtja, az emberi kapcsolatok 95%a a kihasznalasrol szól es erdek kapcsolat, családot nem választjuk hanem bele születünk tehat szerencse kérdése az élet. A munka csak azt jelenti hogy amit te el vegzel azon valaki más meggazdagszik, minek vagj bele egy lakásba ha 30 éved veszik el az önerő gyűjtésével utana meg a hitel fizetés, mire kifizetted kolthetez helyette gyógyszerre.


Kapcsolatnak sincs értelme, színjáték az egész, probalj feltűnő es kiemelkedő lenni hogy meg szerezz valakit akivel utana oszinte vagy minden titkot megosztasz (??), manipuláció az egész.


A mai világban az a sikeres aki gazdagságba születik bele es aki at tud másokon gázolni es manipulálni a környezetét hogy ezáltal feljebb jusson.


Azokat akik megelégszenek kevesebbel lenézi kiveti magából a társadalom. Irigység utálat káröröm mindenhol.


A média is csak manipulál, a filmek úgyszintén. Egyszerűen nincs alternatív boldogság csak a kőkemény materialista kapitalizmus.


Akik nem ezen a vonalon gondolkoznak, elvont művészek, mazochisták, hívők akik minden kérdésre a saját mantráikat nyomják.


Nem iszom nem drogozok nem vagdosom magam nem szándékozom vegezni magamnal stb de lassan ugy érzem becsavarodok/tam.


Ezen lehet változtatni,? Mert egyszerűen nem tudom elképzelni hogy másképp lassam a dolgokat.


2019. ápr. 18. 01:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igazából sokáig én is ilyen pesszimista voltam, de aztán elkezdtem olyan témák után kutatni, amelyek rádöbbentettek arra, hogy mi igazából kis szemcsék vagyunk a világegyetemhez képest, akkor meg minek rágódni ezeken? Tudom, hogy sokszor nehéz a negatív gondolatokat kisöpörni a fejünkből, vagy legalábbis valamennyire figyelmen kívül hagyni őket, de hidd el, hogy ezzel a felfogással sokkal boldogabb életed lehet. Csak gondolj bele, hogy milyen jelentéktelen vagy (mint mindenki más ezen a bolygón), de mégis egy csoda, hogy létezel, szóval próbáld meg élvezni, amid van. Nyilván ez nem mindig lesz könnyű, mert az élet még jó párszor arcon fog csapni, viszont ilyenkor mindig jusson eszedbe az, hogy te csak egy átutazó vagy, és pár évtized múlva már semmit nem fogsz ebből az egészből tapasztalni. Addig kell kiélvezni a POZITÍV dolgokat, ameddig itt vagy a Földön, a többi szart mert megpróbálni leszarni magas ívből. Egyébként ez a világnézet más szemszögből pedig reális, mert valóban ez történik körülöttünk, mindenki vágtat előre, tapossuk a másikat, de szerintem te is belátod, hogy mindennek két oldala van legalább. Most nem akarok azzal a tipikus hippi szöveggel jönni, hogy nézd mindennek a jó oldalát, blabla, csak azt próbálom neked elmondani, hogy mi a frászért választanád ezt az örlődést, ha lehetsz boldog is? És az bizony igaz, hogy ez csak rajtunk múlik. Ha te boldog akarsz lenni, akkor te kib*szottul boldog leszel, csak kapard össze magad. Hozzáteszem, hogy ez egy olyan embertől jön, aki nagyon hosszú ideig nem hitt a boldogságban, csak nézett ki mélabúsan a fejéből. Ha képes vagy észrevenni az apró szépségeket az életben, akkor talán lehet egy nem éppen kínkeserves életed, de ha még csak meg sem próbálod, akkor garantálom, hogy minden így fog maradni. A saját elméd ura vagy, ezért csakis te vagy képes igazán javítani a helyzeteden, más nem tud belenyúlni a fejedbe, hogy megváltoztassa a gondolataidat.
2019. ápr. 18. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Doros ***** válasza:
46%

Én úgy látom, még nagyon keveset tapasztaltál, és nagyon merev a gondolkodásmódod. Mintha inkább Te lennél az, aki "nyomná a saját mantráit".


Ha kicsit nem figyelsz oda a tagadásra, és néha véletlenül jól érzed magad, akkor gyorsan keresel valamit, amivel tagadhatod?

2019. ápr. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!