Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a terve annak, aki arrogáns...

Mi a terve annak, aki arrogánsan megy neki a másiknak?

Figyelt kérdés

Eleve: ahány ember, annyiféle nézőpont és értékrend. Ez teljesen normális és természetes.

Az, hogy vannak nézeteltérések (szó szerint értve) ez is természetes.


Arra lennék kíváncsi, hogy amikor valaki a másik embert minősítve, arrogánsan, személyesedve és ítélkezve kommunikál (akár fórumon, közösségi médiában, de a való életben is) milyen eredményt vár? Mi a terve?


Érvcsatákat és szempont ütköztetéseket láttam már kulturált formában is zajlani, de sokszor látok olyat, hogy egy egyszerű tévedés vagy csak eltérő álláspont miatt egyből ellenségképkereső stílusban fejezik ki magukat egyesek.

És ez a kérdés most senkit nem akar átnevelni vagy szégyenérzetre apellálva önvizsgálatra késztetni senkit sem. Kizárólag az érdekel, hogy "mi a terv?", hogy amikor valaki arrogánskodik, mire számít az ellenoldal részéről?



2019. ápr. 19. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:

amikor valaki arrogánskodik, mire számít az ellenoldal részéről?

Meghátrálásra.Az állatvilágban is megfigyelheted,hogy a magát veszélyben érző példány próbál minél nagyobbnak látszani,pl. macskák.Akinek nincsenek érvei,az általában az érvelőt támadja.

2019. ápr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Totál igazad van. Mondjuk ott érdekes a dolog, hogy egy fórumban, akár itt, akár FB vagy hasonló, a meghátrálás és az ignorálás egyformának látszik. Mert pl számtalanszor volt a facen is zárt csoportban, hogy én csak egy szubjektív véleményt írtam, erre mindenki leérvelt, meg még be is durvultak páran. Aztán sz...tam az egészbe bele, nem meghátráltam, csak elhatárolódtam.
2019. ápr. 19. 17:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Van itt a gyk-n is jópár olyan ember, aki képes lenne a gyk szervereinek a túlterheléséig vitázni egy totál semmiségen.

Csak azért, mert imád veszekedni.

Van néhány olyan ismerősöm, akik bevallották, szeretnek vitázni, veszekedni. Meg hergelni a másikat.

Na én ezeket a büdös életben nem fogom megérteni.

Párszor belementem az ilyenbe, de szerintem az életem végéig vitatkozhattam volna az illetővel.


Rengeteg sok elnyomott, frusztrált, komplexusos ember van, aztán hogy ezek az életben hogy viselkednek?

Pl a nővérem ilyen, az képes lenne addig vitázni valakivel, még egy 5 ajtó szekrénnyel is, amíg ki nem verik az összes fogát, meg eltörik az összes csontját.


Jobb hagyni ezeket a fenébe, betegek valahol.

2019. ápr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Abszolút!
2019. ápr. 19. 18:08
 5/10 A kérdező kommentje:

Még annyit, bár nagyon nem szeretem még a látszatát sem az önfényezésnek, de én pl eleve alátámasztottan és higgadtan szoktam közölni a véleményemet azzal, hogy mindenkinek joga van egyet- vagy nem egyetérteni vele, de senki kedvéért nem fogom megváltoztatni, maximum akkor, ha meggyőződöm róla, hogy "eddig rosszul láttam" valamit, de ekkor ezt is vállalva lépek tovább.

Azt nem szoktam megérteni, amikor valaki beleragad egy megváltoztathatatlan dologba. ÉS ahogy itt is írja egyik válaszoló, hogy képes akár a tettlegességig is afférozni.

Pedig hát mennyi olyan konfliktustípus van, ahol ellentétes véleményű embereknek is lehet egyszerre igazuk - csak szemszög kérdése.

2019. ápr. 19. 18:12
 6/10 dq ***** válasza:

Nincs terv. Nagyon sok helyen ez a szokás ¯\_(ツ)_/¯


Visszakérdés: ott mi a terv ahol állandóan bájologsz, hazudozol, magadat szidod stb?


Pl: látod hogy a másik teljesen kretén, de azért leírod ötödjére is, hogy bizonyára rosszul fejezted ki magad? Mire számítasz?

Varázsütésre nem jön hatodjára is ugyanazzal? Erkölcsi győzelmet aratsz? Az jobb, mintha megértené?

2019. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 dq ***** válasza:

Amúgy meg tök gáz, hogy vannak ezek a random normák pl hogy jaj, erkölcsileg nem megfelelő KIABÁLNI. Nem sokkal hatékonyabb új szintaktikával bővíteni az írott szöveget, mint csomó szóval körbeírni? Pfff. (Pláne hogy a szépirodalom(!!!) is használja pl dőlt betűt, tehát egyáltalán nem lenne az ördögtől való kiemelni a lényeget..)


Azt meg ha valaki elküld a fszba akár tekintheted bóknak is: magához hasonló, erős, intelligens lényként tekint rád, aki képes elkülöníteni a tartalmat a stílustól, képes fogadni a kritikát, akármi. Bizony, léteznek gondolkodó lények is, nem csak érzők. (A tipikus férfi-női sztereotípiákra gondolok itt elsősorban.)

És igen, ez van, ha valaki gondolkodó lényként kezel téged ¯\_(ツ)_/¯

Hidd el, neki is ugyanúgy fáj a nyivákolásod, vagy fájna ha bájolognia kéne veled.

2019. ápr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dq ***** válasza:

Összefoglalva:

*) van ahol ez a nyelvi norma

*) embertípustól is függ, hogy mire használja a csacsogóját (sokan vannak, akik főleg gondolatok átvitelére. Egy ilyen például soha az életben nem fog neked helyeselni, mert azt a legteljesebb mértékben értelmetlennek látja.)

*) embertípustól is függ, hogy mennyire szelíd/alázatos/figyelmes. Nem vagyok meggyőződve arról, hogy a szélsőséges szelídség hatékony lenne, a szelíd kommunikáció a kommunikáció hatékony formája lenne, de amúgy bármi egyébre vonatkoztatva is. (Hogy pl a kereszténység hogyan tudott elterjedni a Római Birodalomban, azt máig nem teljesen értem: szerintem jóval nagyobb volt az esélye, hogy pár év alatt elhal.)

2019. ápr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, egyikkel sincs bajom, hiszen sokfélék vagyunk.


Annyi megjegyzésem lenne azonban, hogy azért nagyban különbözik a bunkóság a tárgyilagos állásfoglalástól és a bájolgás is a tárgyilagos, tényszerűségtől.


NE KEVERJÜK!


Lehetünk bájolgás és puncsolás nélkül is udvariasak, tömörek, nem bántóak, de célratörők.


A bunkóság, az arrogancia, a nyegleség, a lekezelés, az agresszió stb mindig a gyenge és tehetetlen ember fegyvere. Aki ugyanis saját magával rendben van, nincs kibillenve a harmóniájából, annak nincs szüksége arra, hogy belső frusztrációkat projektáljon, még a lenagyobb nem-egyetértést is ki tudja fejezni korrekt ASSZERTÍV(!!!) hangnemben.


Csak az rombol, csak az megy neki a másiknak, aki belül nincs rendben. Sajnos ezt sokan nem tudják, holott a projektáló* viselkedés erről árulkodik.


Így hát amikor ilyesmivel találom szemben magamat, akkor nem az jön le elsőre, hogy na ez aztán de tökös és micsoda kemény szavak és milyen határozottan megmondta a magáét. Nem. Inkább sajnálatot, szánalmat szoktam érezni, hogy szar lehet lelkileg ilyen nyomorultnak lenni. A "terv"-et is azért kérdeztem, mert elvileg bármit teszünk, céllal tesszük, tehát értelmes ember kalkulál a másik oldal majdani reakciójával is. Ellenkező esetben kb annyira tudatos a dolog, mint robogó vonat ablakán kifelé köpni, aztán a légörvény a mi pofánkba hozza vissza.


*Projekció Kivetítés. A pszichoanalízis terminológiájában arra vonatkozik, hogy saját elfogadhatatlan tudattartalmainkat 'átruházzuk' valaki másra.

2019. ápr. 20. 13:14
 10/10 dq ***** válasza:
Mégis miért kéne érdekelnie bárkit is, hogy a saját kis buksidban szánalmasnak vagy megvetendőnek tartod? Tarts ¯\_(ツ)_/¯
2019. ápr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!