Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan, aki szorgalmas...

Van itt olyan, aki szorgalmas volt, de az iskola megutáltatta vele a tanulást?

Figyelt kérdés

Az általánost és a gimit is vegigtanultam. Igyekeztem mindig mindenből a maximumot kihozni magamból. Csak úgy mint az egyetem első két évében, viszont az a két év rendesen taccsra tett. Állandóan kutatni kellett, mindennek külön utána nézni, sok tárgyból nem volt jegyzet, a tanterv teli volt felesleges egymásraepulesekkel, így mindenre nagyon oda kellett figyelni. Ez mind rengeteg stresszt halmozott fel bennem. Az utolsó egy év már könnyebb, itt már nincsen nagy hajtás, csak itt meg utolért a csalódottság az oktatás tekintetében. Rajottem, hogy nagyon sok minden amit tanultam az haszontalan, felesleges, és nagyrésze soha nem fog kelleni, ráadásul pont azokra a tárgyakra nincsen nagy hangsúly, amik tényleges, használható tudást adnának. Ezek mellett rajottem, hogy hiába a jeles, kitűnő átlag, sokmindenbol az alapokat sem tudom, mivel elvesztek a tömérdek részletben. Emellett holott több irány érdekel, jopar olyan tárgyat is túl kellett éljek, amik nagyon távol altak tőlem, sok tölteléktargy stb. A tanárok nem akarnak tanítani, mivel az egyetemi fizetés nevetséges, és az iparban sokszorosat keresik, így nem vesznek komolyan minket, így aztán sok szaktarsam sem veszi komolyan a tanárokat, és ezt az egész cirkuszt ami folyik. Utolsó előtti felevemben vagyok, már csak néhány tárgy kellene meg a szakdolgozat, de ismét rengeteget kellene kutatni, alapoktól megtanulni dolgokat, mivel az egyetemen atadott tudás kevés és haszontalan volt. Az elmúlt időben viszont egyre inkább a szabadidős tevekenysegeimmel foglalkozok...amikre fél évtizede időm/erőm sem volt.


Volt valaki hasonló helyzetben? Nektek hogyan alakultak a dolgok? De az alap kérdésre visszatérve: ez mennyire gyakori eset, hogy az iskola egy szorgalmas, iskolát szerető emberrel megutáltatja az egészet?


2019. ápr. 20. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Igen, én is ugyanezt éreztem a gimi végére, áldás volt, amikor megvolt az érettségi is. Azóta már a második félévem vége felé járok az egyetemen, nem mondom, hogy mindig hatalmas kedvvel és szorgalommal tanulok, mert sok erőmet és időmet elveszi, viszont maga a cél, amit el akarok érni ezzel a tanulással, sokkal motiválóbb, hiszen a jövőbeni hivatásomról van szó és így értelmet nyer az, amit csinálnom ennek érdekében.
2019. ápr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

En végig abban a hitben volam hogy azert kell tanulni hogy jobb legyen az élet kell a munkahoz stb. Közben..

Diplomaval (pü)nem válaszolnak öneletrajzra, akinek meg okj s tanfolyama van informatikabol keres 300 -at gyakorlat nelkul probaidon netto

A volt oszttarsaim akik kettessel atme tek illakit érettségin is meghuztak, jo beosztasban vannak

Ma sem értem akkor mire jo ha vki kitűnő, hogy függ össze a tanulmany a munkahelyekkel

2019. ápr. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
És át vannak nevezve a munkakörök pl penzugyi vezetési feladatra felvesznek mint referenst hogy ne kelljen diplomas bért adni. Ezek mennek az életben.
2019. ápr. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
igen, sajnos
2019. ápr. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon ritka volt, hogy iskolávan valódi tanulást kellett volna csinálni. 90%-ban memóriatesztről van csak szó...
2019. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!