Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beszédhiba, racsolás orvosolha...

Beszédhiba, racsolás orvosolható felnőtt korban is?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, az R hangot szinte nemis tudom kimondani, néha azért össze jön, L vagy V-nek szoktam kiejteni legtöbbször, gyerekkoromban már észre vevődött ez a probléma jártam logoplédushoz is, javított a beszédemen, viszont kellett volna felnőtt korban is foglalkozni a nyelvtornával és újra előjött ez a beszédhiba az elhanyagolás miatt, a fogaim fejlődése sem volt valami szabályos nincs elég hely a nyelvemnek, a számban. fél éve van fogszabályzóm mivel elhatároztam magam, hogy elég a ferde fogakból inkább megszenvedek, a szép fogsorért amiért már évekkel ezelőtt megkellet volna. állitólag ez jót fog tenni a beszédemnek is ha a fogaim rendben lesznek. 2 év múlva, viszont gondolkodtam, hogy újra elmenjek logopédushoz, szerintetek felnőtt korban milyen gyakorlással vagy nyelvtornával lehetne ezt orvosolni? ha lehet egyáltalán
2019. ápr. 21. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de gondolom lehet korrigálni, csak nagyobb odafigyelés kell, mert jobban beléd égett a rossz.
2019. ápr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 nemaRendőrség ***** válasza:
44%

Én hadarok és pösze vagyok, de szerintem csak mentális, nem azért mert olyan a szám.

Régebben (gimiben) rosszabb volt a helyzet, de ha találkozok volt gimis ismerőseimmel szintén olyan borzalmas lesz újra.

Manapság tűrhető a helyzet, bár anyósjelölt nem nagyon érti amit mondok a barátnőmnek, de egyébként értik.

Illetve egyetemen tanítok, olyankor beáll az agyam egy másik fokozatba, lelassít vagy nem tudom, és teljesen normális sebességgel beszélek.

Telefonom felveszi a hívásaimat így tudom milyen az alapsebességem, és tényleg hadarok, de egyszer kíváncsíságból felvettem az előadáson is, és átlagos volt

2019. ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 26 vagyok fiú és uvulárisan tudom csak kiejteni az R-t, mint az angolok. Írd be a google translate-be, hogy "Ferrari" meg "Florida" és hallgasd meg a kiejtést. Szerintem rohadt idegesítő és nemcsak nekem, de másnak is. A halálom az amikor a csoporttársamnak a következő szöveget mondtam: "óráról órára". :D

Én tavaly voltam 2 hónapig logopédusnál, aki azt javasolta, hogy gyakoroljak, mert amúgy jól tudom pergetni az R-t, de rohadtul koncentrálni kell a helyes kiejtésre, mert teljes mértékben rögzült a pörgetés nélküli beszéd. Hát az én esetemben ez egyszerűen nem igaz, mert nemcsak hogy rögzült, de olyan szabálytalan a szájszerkezetem (nagy elülső metszőfogak, 2 fogszabályozás ellenére megmaradt mélyharapás, hatalmas boltozatú szájpadlás), hogy egyszerűen csak borzasztó erőltetve tudom kiejteni az R betűs szavakat. Ilyen formában pedig lehetetlen kommunikálni és természetesen a logopédus se akart erre hivatkozni, mert akkor a fájó igazság konstatálása miatt nem lett volna értelme tovább hozzá járnom és ez nem volt az érdeke. Szóval semmit nem ért a logopédus felnőttként. Csak halkan megjegyzem, hogy a gyermekkorban korrigálható logopédiai esetek túlnyomó többsége nem szervi eredetű csak szimpla berögződés. Nekem gyermekkorban is kezelték a raccsolásomat, sikertelenül félbemaradt. Úgy élek vele a mai napig. Ha nem szervi eredetű lett volna a problémám, akkor már nem raccsolnék. Veled is 100%, hogy ez a helyzet. Így viszont biztosan nem fog érni semmit a logopédus, de ha tényleg rendben van a szájszerkezeted akkor azért azt javaslom, hogy próbáld meg, mert a remény hal meg utoljára, de tökéletes fogsorral is irtó nagy meló lesz.

2019. ápr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos en se tudok rendesen kiejteni az R-t. 😥😥
2019. ápr. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!