Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Téged mi zavar jobban: ha egy...

Téged mi zavar jobban: ha egy jómódú ismerősöd mutogatja a pénzt, vagy ha egy szegényebb?

Figyelt kérdés

Melyik zavar inkább, ha zavar egyáltalán? Ha egy jól kereső, gazdagabb ismerősöd teszi ki közösségi oldalakra a jó kocsit, márkás ruhákat, éttermi kajákat, aki lazán megengedheti ezeket, vagy ha egy szegényebb ismerősöd teszi ki ugyanezeket, miközben tudod, hogy ő ezeket nem engedhetné meg magának?

És miért van, hogy pont az utóbbihoz hasonló, elég rosszul kereső ismerőseim rakják tele a közösségi média oldalaikat drágábbnál drágább dolgokkal? :) Ők vajon jobbnak érzik magukat így akár annál is, akinek tényleg jól megy, aki azért nem tesz ki mondjuk egy márkás ruhát, mert neki az nem akkora szám?! Ennyire csak a mutogatásnak él már szinte mindenki?


2019. ápr. 21. 22:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

1 - nincs face-m.

2 - ha lenne, se érdekelne. Nem érdekel mások pénztárcája és rongyrázása. Mindenképp sekélyesnek nézném, legyen pénze vagy se. Meg talán hülyének is.

3 - na pont ezért nem vagyok fent.

2019. ápr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem. :)
2019. ápr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha senkit nem érdekel, akkor kinek teszik ki a szegényebb ismerőseim a nehezen összekapart utazásaikat, a havi egy éttermi kajálásaikat és a márkás ruháikat? Kik azok, akik ezt még lájkolják is tucatjával?
2019. ápr. 21. 22:37
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A többi nyomorult.
2019. ápr. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ismerősöm aki ilyen képeket rakna ki direkt. Még csak olyat láttam aki használt autót próbált eladni és ő is elég normálisan hirdette.
2019. ápr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem fogom megérteni, az embereket miért húzza fel ennyire, mit rak fel más Facebookra.


Ha mutogatni akar valamit Facebookon hadd mutogassa. Az én életemet nem befolyásolja, ki mit vesz magának. Ha megteheti, vegye. Ha nem teheti meg, de megveszi, akkor így járt. Ő életük, nem az enyém, ha nem vagyunk közeli rokonságban, barátságban mit érdekel engem mire költ.


Ő felteszi, mert meg akarja mutatni a világnak az új szerzeményét. Én választhatok hogy örülök neki, hogy megkapta és lájkolok, kommentelek, figyelmen kívül hagyom vagy zsémbesen gyakorira jövök hisztizni.

2019. ápr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám, hogy zavar a jelenség, mert nem foglalkozok magamutogató emberekkel, de az utóbbit talán jobban elítélem, mert míg egy gazdagnak nem feltétlenül mások megtévesztése a célja, szimplán feltűnési viszketegségből posztol óránként a szocmédiára, így lehet, hogy nem is nagynak akar mutatkozni a pénzével, csak mivel olyanok az életkörülményei, úgy látjuk külső szemlélőként.

Egy szegény ember ilyen esetben viszont feltűnési viszketegségben is szenved és még csak nem is önmagát mutatja, hanem egy felvett maszkot amitől azt hiszi többen fogják kedvelni.

2019. ápr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A korosztályomban (20-as évek közepe) már lassan úgy megy, hogy ha valamit nem raktunk fel facebookra, az meg sem történt. És ez alapján ítélkeznek sokan, hogy ki mennyire népszerű, kinek milyen jó az élete.
2019. ápr. 21. 23:12
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez tévhit.


Benne vagyok egy több tagból álló baráti társaságba, de mindannyian a húszas éveink közepén járunk. Egyedül a legfiatalabb tagunk az, aki mindent feltölt a közösségi oldalakra, de ettől függetlenül tőlünk az átlagnál nagyobb elismerést nem kap.


A jelenség mögött az áll, hogy ő szereti a magamutogatást, s mivel magas létszámú emberi közegbe mozog munkahelyén vezetői pozícióban, sok elismerést kap Like-ok formájában (mely köztudottan jó érzést vált ki a gazdának).


Szóval mi (akik szintén a milleniális generáció vagyunk) hogyan tudjuk megoldani, hogy maximum esetenként rakunk ki valamilyen posztot? A válasz nagyon egyszerű: olyan közeget választottunk magunknak, akik átlátnak úgymond a szitán, s nem pár közösségi média anyagból ítélnek meg minket.



Az OP kérdésre válaszolva viszont azt kell mondjam, hogy az "zavar" jobban, ha azt látom, amikor szegényebb ismerős pazarolta el a pénzét. De az is csak azért, mert én az a típus vagyok, aki nagyon tudatosan menedzseli a pénzét és nem feltétlen nyeli be a nyugati világ pazarlásra buzdító vívmányait.

2019. ápr. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Metionin ***** válasza:
100%

Ez amit írsz nem zavar, nem érdekel. Vagy átpörgetem vagy nem is követem őket. Az szokott irritálni amikor valaki nem dolgozott meg a cuccért hanem alárakta valaki de lenézi azt akinek nem tették alá.

És igen, akinek megszokott a jó cucc, az nem szokta úgy kitenni. Vannak elég gazdag ismerőseim, sem az életben, sem online nem tolják más arcába a cuccaikat, míg az akinek anyuci alátette meg kitartja a pasija, az elárasztja vele a fészt is meg élőben is csak erről beszél.

2019. ápr. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!