Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért irritál az másokat, ha...

Miért irritál az másokat, ha az ember tudja magáról, hogy szép, okos, gazdag vagy sikeres?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy mondjuk én magamat eszesnek és szépnek tartom. Sőt, lehetek akár a magyar átlaghoz képest gazdag is. Ha ezeket elismerem, és büszke vagyok az értékeimre, miért néznek ki egyszerre?

Emlékszem, egyszer kisiskolásként egy tükörben megigazítottam a hajam, és azt mondtam: "de jó fényes lett a hajam!". Erre a két akkori barátnőm (kb. 9-10 évesek voltunk) kiközösített, és egész nap nem beszélt velem. Mi a baj ezzel, ha az embernek épp akkor tényleg fényes a haja?

Vagy pl vettem egy vadonatúj autót, drága, csodaszép, szinte bárki szívesen elfogadná. Mégis a fújjolást kaptam a rokonoktól: "nekem ez a sz..r nem kéne".

Nőként kb. 10-ből 7-8-as vagyok, amiért sokat teszek is. Mégis csak a negatív kritikákat kapom. Magyarán semmilyen pozitív visszacsatolást nem kapok, pedig a többieket elnézve nyugodtan kaphatnék. Pozitív visszacsatolást már kénytelen vagyok annyiból kiszűrni, mikor 1-2 nő ismerősöm félti tőlem a pasiját (volt, hogy kiderült), pedig majd 10 éves párkapcsolattal eszem ágában sincs senki pasiját lenyúlni.

Csinosabb, tanultabb és gazdagabb vagyok az átlag ismerőseimnél. Ezt így persze sehol nem hangoztatom, de úgy érzem, mégis az ismerősök csak lenéznek, semmire nem lehetek büszke, nem vehetek egy drága szép ruhát, nem mehetek szépészeti kezelésre (nem plasztikára gondolok, csak pl bőrhibákat eltávolítani), mert egyszerre az osztást kapom. Ha tanulok, megkapom, hogy minek tanulni, így is túlképzett vagyok. Nulla elismerés van az emberekben.

Miért vesznek az emberek egyből mindent dicsekvésnek, Magyarországon miért nem lehet büszkén szépnek, sikeresnek, gazdagnak, tanultnak, akárminek lenni?


2019. ápr. 25. 18:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a furcsa, hogy több soron keresztül csak magadról írsz. Ez kicsit visszataszító sokaknak. A külső, pénz pont nem értékek. Akik meg erre büszkék, azokat értéktelennek tartják ált. Ill. vannak olyan közegek, amik a pénzről és a csillogásról szólnak. Találd meg őket, ha neked ez a fontos.
2019. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Ez érdekes kérdés, mert én pl senkit nem tudok értéktelennek tartani. Lehet van értékesebb és kevésbé értékes ember, de teljesen értéktelennek nem tartok senkit. Pláne, ha az illető egy fiatal, csinos és tanult nő, aki csak élvezi az élete adta lehetőségeket.

Az értéke egy részét egy embernek pedig nem a külseje adja, hanem az az igényesség, ami a külsőn is gyakran meglátszik. Az igazán igényes ember a saját külsejére, a környezetére, és a belső világára is ugyanolyan igényes, egyiket sem lehet elhanyagolni. De bármi, ami pozitívum lehet az én oldalamról, szóba kerül, egyből le vagyok nagyképűzve. Pl mikor annak idején elmondtam anyámnak, hogy az egyetemi szobatársammal azért romlott meg a kapcsolatom, mert a lány féltékeny volt rám. Szerinte ez ostobaság. Miközben a lány folyton megjegyzéseket tett nekem, amiket nem fejtenék ki. Vagy ha pl én azt mondom viccelődve a páromra, hogy valami h_lyén éz ki rajta, az egész családja a védelmére kel, hogy a kicsi fiuk a legszebb a világon. Rám meg majd' 10 év alatt egy jó szavuk nem volt, mikor nagyon kicsíptem magam, akkor sem.

2019. ápr. 25. 22:41
 13/20 A kérdező kommentje:
Plusz a kedvencem, hogy mikor pénzügyi diplomával pénzügyi dolgokban szólalok meg, szintén csak a leszólást kapom, hogy kb. befoghatom ezért meg azért.
2019. ápr. 25. 22:43
 14/20 anonim ***** válasza:
23%
menthetetlen vagy, maradjunk annyiban.
2019. ápr. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
92%

Mert ők nem azok. De pont itt gyakorin kérdezed ezt, ahol az emberek többsége arról ír, hogy szegény/csúnya/kövér és önbizalomhiányos.


Szerintem nincs baj vele, hogy tisztában vagy ezekkel a dolgokkal, amíg nem nézel le másokat.

Én pont a napokban gondoltam arra, hogy tök érdekes, ha pl egy ronda, kövér csaj felvesz egy kivágott pólót senkit se érdekel, viszont ha egy jócsaj veszi fel egyből nyársalják fel a női szemek, és jönnek a megjegyzések. :D tök érdekes.

2019. ápr. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem megfejthető a kérdező elég könnyen.


Egyrészt nárcisztikus, ez gyakori ennél a generációnál. Önmagával van betelve a legjobban. Másrészt, következik a nárcizmusából, hogy folyamatos pozitív visszacsatolás szükséges neki, amit nem kap meg, és ez fájdalmat okoz neki. A szövege arról szól, hogy Én. Mások meg nem ismernek el.


Amúgy neked találták ki az instagramot, az a tökéletes játszótered. Ott gyorsan kiderül a follow és a lájkok számából, hogy valóban irigylésre méltó vagy e vagy sem.


Ha neked a külső a legfontosabb érték, ahogyan ezt írod, akkor legyen, szerintem dögunalmas, és visszataszító, amikor valaki csak magával van elfoglalva.


Szerintem pont az ellenkező viseljedéssel tudod elérni a legjobb hatást. Ha valaki ennyire tökéletes, hogy szép, okos, és még diplomája is van (:D), az ha leereszkedik a plebs szintjére, és nem vág fel, hanem empatikus, szerény marad, nah azzal iszonyú nagy rajongótábort tudsz gyűjteni. De ez "politika", kommunikáció, technika, amire az okos rájön. Neked még ezek szerint nem sikerült.

2019. ápr. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
58%
ezt magyarazom mar miota, amit az utolso mond. de nem fogja fel ez az eszleny, mert igazabol az agyi kapacitasa is az atlag legaljat verdesi.
2019. ápr. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nem bírom azokat, akik olyan tulajdonságokat akarnak ismeretlenül rámaggatni, amikről fogalmuk sincs. Mivel írtam, hogy sokan már lelki szemetesnek használnak, nem hiszem, hogy ne lennék empatikus. Pont, hogy a környezetem 70%-a nem az. Mikor megloptak pár éve, egy jó szót nem kaptam az ismerősöktől, rokonoktól, csak hogy ez előfordul, tegyem túl magam rajta (mindezt a lopás másnapján). Ha mással rossz történik, én együtt érzek vele, néha már túlzottan is hajlamos vagyok más gondját a saját nyakamba venni.


A visszacsatolás igényéről pedig annyit, hogy alapvető igénye minden értelmesebb lénynek a visszacsatolás! A kutyának is kell a jó szó,, nem hogy egy embernek. Az érdekes, hogy bár én úgy látom, vannak erényeim, jó szót soha nem kapok, csak lehúzást. Érdekes mód a 10-ből 4-es szépségű rokont megdicsérik, ha kiöltözik, engem soha. Nem hihetem el, hogy én csúnyább lennék, mert azért ennyi érzékem nekem is van. Vagy pl a tanultságban velem egyszintű távoli rokont agyon istenítik, milyen okos, rá kell hallgatnom, tőle kérjek tanácsokat... miközben ezerszer jobban igazgatom a saját életem és a páromét, ami már meg is látszik, pl hogy sokszor annyit keresünk, mint ők, pedig lentebbről indultunk.

2019. ápr. 26. 10:44
 19/20 A kérdező kommentje:
Pluszban még a visszacsatolásról: mióta a szüleim megtudták, mennyit keresünk (évekig titkoltuk, aztán egy vita során kikotyogtam), azóta nem keresnek. Ha én keresem őket, akkor is érezhetően flegmábbak, mint voltak. Nem azt mondják, hogy büszke vagyok a gyerekemre, akiben nem bíztam, gyerekkorom óta azt hallgattam, hogy úgyis a híd alatt végzem, és nem lett igazuk (egyelőre :D), hanem inkább eltávolodnak. Ha meg beszélni merek az életemről, láthatólag senkit nem érdekelnek a problémáim. Mikor szegényebbként tönkrement az autóm, próbáltak meghallgatni, segíteni. Most, ha arról beszélek, hogy az új autón már garanciális javítás volt, "dicsekszem" az autómmal és van, hogy még meg is jegyzik: "ezért nem kell újat venni"...
2019. ápr. 26. 10:50
 20/20 anonim ***** válasza:
44%

Mintha csak magamról írtál volna. Kb ugyanezek az arányok. Nahát nekem sajnos betegsêgem volt évekig. Emiatt sokat feküdtem és felszedtem +13kg-ot.Már plusz 4-nél kaptam a beszólásokat hogy hányadik hónapban vok. Az 100kg-os rokonomtól. 69kg-ra híztam fel 58ról. Nagybátyám szintén már 62nél beszólt hogy "elég nagy már a p.csád. " ja biztos az a plusz 4kg akkor még csak biztos rettentő dagi lehettem. 166cm magassággal. Hm mindenesetre ezen embereknek egészséges állapotukban se sikerült kinézni sehogy sem. Nagybátyám 110kg. És akkor pont ilyenek szóltak be. Én is egy elég szép lány vok. Aham amikor elkezdtem leadni a feleslegem láttad volna hogy fanyalogtak. Minek kell fogyókúrázni. Tiszta h.lye vagy. Nem is vagy elhízva. Ja és akkor addig mért is nyomták a beszólásokat? Ennyi féltek,hogy nekem velük ellentétben van erőm leadni a feleslegemet és akkor nem érezhetik magukat nyeregben veled szemben,hogy nem kárörvendhetnek rajtad,hogy na most te is elhanyagolt vagy,mint ők. Most 56,4kg vok. Végig akadályozni próbáltak beszólásokkal,csokival stb. Nem jött be nekik. De emelett hormonprobléma is volt ami miatt ragyás voltam. Arra is kaptam az áldomást. Hogy"tiszta ragya a fejed" vagy csak a rokonom azt hitte hogy Nem látom,hogy oldalra ül tőlem és közben a pattijaimat figyelte egy sunyi vigyorgással. Magyarán háhá de sz.rul néz ki. Úgy néztem ki mert beteg voltam. Viszont ők anélkül se képesek összekapni magukat mert gyengék. Pontosan ezért szólnak be neked is mert amikor látják a te erődet jobban szembesülnek a saját gyengeségükkel.Mielött ez volt egy elég csinos nő voltam. Pontosan ezért ment ez a kárörvendés a rokonságomból apám,anyám,testvérem mind szemétkedett. Rokonok közül is. Legjobb bnőm meg Nem látott egy éve mire 1.mondata mi volt "hát hasra azért el vagy hízva" érdekes módon ên sose cseszegêltem egyiket se a súlyfölöslegeikkel. Mêgis ezt kaptam. De tanulmányok terén is itt-ott kibújt a szög a zsákból,hogy milyen irigyek. Pedig olyan téren se fikáztam egyiket se lefelé. 4-en gáncsoskodtak ellenem egyetem alatt de annyira,hogy 3évig folyamatosan támadtak válvetve és próbálták anyáméket rávenni,h egyetem helyett küldjenek el gyárba. Nem jött be. Miután megszereztem a mesteremet meg próbáltak összehazudni az unokatestvéremnek egy mestert,hogy csak azért se örülhessél a végzetségednek. Mivel ezzel nekem lett a legmagasabb fokozatú diplomám a családban. Természetesen unokatestvéremtől tudom,hogy mit végzett ugyhogy ennyi. Szánalmas sz.r alakok. Már csak egy pofavizitre vágom rájuk az ajtót karácsonykor azt miattam mehetnek. Irigyek ennyi a bajuk. De az egyik unokatesómtól megkaptam a célzást,hogy majd macskás vénkisasszony leszek. Ja hát ehhez képest a falunk legszebb lányának tartanak.aham hát. Asszem hasznos volt ez a betegség mert lehet van még mit tataroznom. De legalább megláttam a teljes rokonságom igazi arcát,hogy mind egy vicsorgó kutya. Még az is amelyikről azt hittem,hogy szelíd és kedves. Én megéltem a rúgjunk bele mégegyet a földön fekvőbe mert nincs még elêg baja dolgot. Mint amikor a csorda kitaszítja maga közül a gyengét,mert veszélyezteti a túlélésüket. Na így ugrottak nekem a rokonaim,barátaim. Addig alfább voltam náluk mind külsőre,mind tanulmányokra. Kiélvezkedték magukat habzó szájú vicsorgó,veszett kutyák módjára. Kiélvezték a pillanatnyi fölényüket. És hidd el tudom,hogy volt olyan rokonom aki bizony a halálomat is kívánta. Még ha magának se vallaná be. Ugyanis láttam a szemében a csalódottságot amikor elkezdtem rájönni a betegségeim megoldására. Aha. Szóval sok jót kíván. Ja és ki hagyjam falunk hasonló korú boltosait. A betegségeim alatt kb maci naciban jártam. Tök igénytelenül néztem ki

Ó tök jó fejek voltak. Normálisan szóltak. Aha elkezdtem újra magassarkút felvenni meg sminkelni kicsit. Hmmm. Na szted? Mindjárt az egyik megdícsêr a másik meg fanyalogva próbál meggyőzni,hogy a lapos talpú az mennyivel jobb. De azóta kb többször ez a távolságtartó magatartás. Az egyik rokonom amikor meghallotta hogy mestert csináltam nem tzdott dadogás nélkül beszélni percekig. Nekem rá kellett jönnöm,hogy hiába nem voltam sose nagyképű velük szemben ők egyszerűen rossz emberek. A családom jó része az. Irigyek a végtelenségig. Azon leszek,hogy minél messzebb menjek tőlük mert akikben ennyire túlteng a kisebbségi komplexus arra nekem nincs szükségem. Nem fogom hagyni,hogy az ilyetén sêrelmeit az én lelkem rombolása árán akarja csillapítani. Menjenek el pszichológushoz azt kezeltessék ki. Vagy ne fanyalogjanak hanem erőltessék meg magukat azt tegyenek magukért. Ja,hogy fanyalogni könnyebb. Akkor nyelje csak a rosszat de nélkülem mert én könyörtelenül kihajítom a fanyalgókat az életemből. Barátkozz hasonlóan igényes,tanult,inteligens emberekkel ők nem fognak fujjolni.mert tesznek azért h elérjenek vmit nem pedig folyton azzal foglalkoznak,hogy a másik mit csinál. Amugy,hogy külföldön is ez van- e azt nem tom. De egyszer olvastam egy francia erasmuszos lány megjegyzését magyarokról.Betegsêg miatt 30kg-ot felszedett. Utána az utcán ledagattozták és hasonlók. Azt mondta,hogy franciáknál senki nem foglalkozik ezzel és,hogy köszöni de többet nem jön ide vissza. Király Linda is 110-re hízott hormonproblêma miatt. Mire őt is bántották. De ha azt veszed hogy Sissi meg vagy 6 nyelven beszêlt. Mêgis lebutázta a Zsófia mondván szêpecske butácska. Mert halkan beszélt a fogbaja miatt. Hát mindenesetre mégis többre vitte a Zsófiánál is de Ferencnél is. Miután sokkal nagyobb a legendája mint nekik. Aki erős azon a gyengêk akik képtelenek megerőltetni magukat bmiért is csak fanyalogni tudnak mindig a hibáidat keresik. Még a legapróbb hiányosságodat is kapva kapnak az alkalmon,hogy a képedbe dörgöljék. Mert ők csak vérszívással élnek. De van ha vmi túl jó rajtad akkor megpróbálják elhitetni,hogy mennyire rossz . pl a magukat barátnőimnek mondók közül ha összejöttem egy pasival mindjárt mondták rá a szitkokat, hogy nekem mért ne kéne vele lennem. Na mért?mert van aki fölébe helyezi magát a másiknak ha neki van neked nincs. Engem kb az egész családom, barátaim mind átkoztak. Mert egyszerűen ên teszek,hogy jobb legyen ők meg nem.

2019. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!