Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek nagy része valóban...

Az emberek nagy része valóban nem akar átlagos életet élni?

Figyelt kérdés

El sem tudom képzelni az életem máshogy, minthogy dolgozok és vezetem a háztartást, a szabadidőmben pedig számomra kedves dolgokat végzek, festek, tornázok, olvasok, úszok, sétálok, zenét hallgatok...

Viszont egyre több korombeli ismerősömtől hallom, hogy ez így nem élet, és kb megőrülnének, ha ezt kéne csinálni.

Az egyik lány pl úgy akar jómódban élni, hogy ne, vagy csak minimálisan kelljen dolgozni (heti 4-5 órát), a háztartást bejárónő végezze.

A másik mondjuk szeret dolgozni, de mondta, inkább rendel, mint főz, és szívesen átadná másnak a háztartást.

Egy srác meg arról panaszkodott, hogy ő se akar dolgozni, de sok pénzt igen, és kb megbolondulna, ha napi 8 órát kéne egy irodában ülnie, csinálja, akinek nincs jobb dolga.


Jó, tudom, nem vagyunk egyformák, de nehezen hiszem el, hogy én vagyok szinte az egyetlen, aki nem utál dolgozni, tanulni vagy épp takarítani...


25-28-as korosztály


2019. ápr. 25. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy mit akarnak úgyis átlagos életük van/lesz :D
2019. ápr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Elég irritáló felfogás, az ilyeneknek csak az a élet ha egész nap szórakozhat, a munka az büdös. Undoritó
2019. ápr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
29 vagyok, és én szeretem az egyszerű életemet. Az egyszerűt nem úgy kell elképzelni, hogy lúzer vagyok, csak éppen én kislány korom óta azon ábrándoztam, hogy lesz majd egy férjem, gyerekem, kutyám, macskám, és boldogan élünk amíg meg nem halunk. Eljárunk majd dolgozni, művelem a kiskertemet, kézimunkázom, főzök, mosok, takarítok, zenélek majd. És ez mostanra sem változott. Érdekes módon, kislányként már előre tudtam, milyen életet szeretnék, pontosan tudtam milyen férfit keresek, milyen való hozzám. Megvan minden amire vágytam, nem akarok többet, nekem elég amim van. Persze vannak kisebb céljaim, jogsi, nyelvvizsga stb, ezekért dolgozom is a mindennapokban, de nem ez a fontos. Szerintem az emberek nagyon el vannak tévedve. Nagyot álmodnak, belebuknak, és keserű lesz az életük, vele együtt önmaguk is belekeserednek, és lúzernek könyvelik el magukat. A végén még párjuk se és gyerekük sem lesz. Nem értem ezt a nagy karrirerista meg aranyásó tempót, ami a mai világban megy, de mindig azt érzem, hogy rossz századba születtem. De jól érzem így magam, szerelmes vagyok, és vidám. Tudom, nem lehet mindig így, lesznek árnyoldalak is, de legalább tudom, hogy amit akarok, elérhető. Bocs ha kicsit lelkis voltam, de ezzel akartalak biztosítani kérdező, hogy még van normális igényű fiatal nő.
2019. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Mindenki különleges akar lenni, de ma már nem vagy különleges, ha extrább a külsőd. Az életednek kell különlegesnek lennie ahhoz, hogy kilógj a sorból. Régen elég volt egy rikító hajszín, ma minimum legyen saját videoblogod, amiből megélsz vígan, vagy >valahonnan< legyen pénzed, hogy villoghass a menő cuccaidban a hobbidnak élve: önmagad mutogatása, “értékes” véleményed kifejezése a divatos, egyedi, márkás ruháid viselése közben. A fiataloknak legalábbis szerintem ilyesmi az álomélet.
2019. ápr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nem, ezért van a hitel:), ami kb. mint "A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve".
2019. ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi számít átlagosnak? Ha lenne egy családom és saját házam én lennék a legboldogabb ember a bolygón. Heti 40 óra munkával sincs problémám ha kicsit is érdekes amit csinálni kell. De az hogy folyton költözni kell másik albérletbe, és szabadidőm 95%-ában egyedül vagyok nem tudom meddig bírható. Főzést, takarítást szeretem csinálni, bár egymagamban könnyű.
2019. ápr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy mit tartunk átlagos életnek. Egy nagykönyvben leírt átlagos életet szívesen élnék, nagyjából úgy, ahogy te. De, a környezetemben nem ezt látom átlagosként. Pl. a munkahelyemen minden 2. ember elég durván alkoholista. Amelyik faluban laktam, ott az emberek több, mint fele elvált és szintén alkoholista. Elég sok fiatal ismerősöm úgy lakik albérletben, hogy gyakorlatilag semmit sem tud félretenni és már az is problémát okoz nekik, ha esetleg behal a hűtő. Hát, ilyen átlagos életet én sem szeretnék...

Amiket írtál: 1-2 ismerősöm fest, tornázni egyikük sem jár, csak páran kondiba. Olvasni szintén 1-2 ismerősöm olvas, leginkább ők is valami épp felkapott ponyvát. Úszni 1 ismerősöm jár. Zenét mondjuk mindenki hallgat és sétálni is sokan szoktak.

Részemről egy átlagos élet kellemes lenne és nyugis. Elmennék valami olyan melóba, aminek látnám az értelmét és élvezném is valamilyen szinten. Lekötne, de nem merítene ki, nem húzna le és maradna elég szabadidőm a saját dolgaimra. Írnék, olvasnék, blogolnék, járnék kevésbé felkapott filmekre moziban, kiállításokra, utazgatnék, ilyesmik.

26 vagyok.

2019. ápr. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!