Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy vendéglátós az alapján...

Ha egy vendéglátós az alapján ítél meg valakit, hogy ad e jattot, az miért baj?

Figyelt kérdés

Ha te nem adsz borravalót, akkor egy olcsó János vagy a pultos szemében, ha pedig adsz, akkor kedvelni fog. Titeket zavarna, ha mondjuk nem adtok jattot és utána kevésbé lesz szívélyes veletek a kiszolgáló, mint egy jattoló vendéggel?


Csak érdeklődöm, semmi hátsó szándék.



2019. ápr. 26. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Miért NE zavarna?

A jatt egy bónusz, a különösen jó szolgáltatásért szokás adni, nem pedig kötelező dolog. Bért kérjen a főnöktől az illető.

(Ismétlem, ha különösen kedves volt a kiszolgálás, különösen finom volt az étel/ital, akkor rendes jattot szoktam adni. De ha a vendéglátós semmi extrát nem nyújt, csak középszerűen kiszolgál, akkor nekem miért kéne extrán fizetnem? Ha utána még tahóskodna, akkor többet nem mennék arra a helyre és kész, nem lenne belőle ügy.)

2019. ápr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4%

Vendéglátósnak nem adtam soha mert nem láttam szükségét, ugyanúgy kedvesnek kell lennie az a dolga.

Igazából leszarom ha nem kérdezi meg hogy szeretne-e még valamit, vagy akármi.


Viszont a pizzafutár az más kérdés, régi vendég vagyok egy helyen, ha megy az a 200ft kézbe, akkor a futár pl 40 perc alatt itt van max 25perc alatt.

2019. ápr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Zavarna, de ha így nyilvánul meg már az első alkalommal, akkor én tuti nem megyek oda többé, hiába is a pínz az úr ma.
2019. ápr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Vendéglátósként mondom, hogy mindig adok jattot, akármilyen is a szolgáltatás. De! Nem nyalom fényesre senki pucáját, mosolyogni és ügyübügyüzni csak a szimpatikus embereknek szoktam. Hiába áll a pultnál valaki, mert ő magányos, hozzám hiába beszél, senki nyomorára nem vagyok kíváncsi. Látja, hogy kakilok a fejére, hamar megunja a dumálást és elmegy. Az a jobbik eset, ha többet nem is jön. 10 vendéglátósból 9.5 gyűlöli az embereket...
2019. ápr. 26. 14:46
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem én több vagyok, mint egy cselekmény, vagy annak hiánya. Én egy szenélyiség vagyok.
2019. ápr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Vendéglátósként mondom, hogy ha adnak örülök, ha nem, ugyanolyan vagyok velük. Sok helyen a jatt már bele van építve a végösszegbe, sokan nem szeretnek adni, eszük ágába se jut, meg sok vélemény van még erről.

Nekem elég kevés a fizum, úgyhogy panaszkodhatnék, hogy jaj, pedig kiszolgáltam őket rendesen, mégse adtak..

De ha végiggondolom, az ő pénzük, én meg megcsináltam a munkám, amiért megkapom a fizum, amiért nem jár több. Többért meg nem nyalnék segget, ha adnának sem.

Nem veszekedni akarok, vagy megbántani senkit, de nekem ez a véleményem.

2019. ápr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A második kérdőjelre:

Ha nem kifejezetten bunkó,akkor nem zavarna.


https://www.youtube.com/watch?v=nQ-2H8JGDOk

Ennyi:D

2019. ápr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!