Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egyszer valaki találkozott...

Ha egyszer valaki találkozott a lelkitársával, de nem lett belőle semmi, akkor már sosem fogja tudni megtalálni?

Figyelt kérdés

Nemrég találkoztam valakivel, és egyből éreztem, hogy ő nagyon bejön, ami kölcsönös volt a végén. Sajnos jópár hátráltató tényező volt a dologban, így nem lehetett igazán köztünk semmi. De az összhang teljesen megvolt köztünk, és érezhetően lelkitársak voltunk egymással szemben.

Ha ezt a lehetőséget elhalasztottam, akkor ennyi, vagy egy embernek több lelkitársa van?



2019. ápr. 28. 08:54
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Több lelkitársa lehet, vagyis szerintem. Ez attól is függ hogy az ember pontosan mit is nevez annak. Mivel ugye általában a lelkitársat arra mondjuk akivel szinte annyira passzolunk, és az elejétől fogva olyan a beszélgetés mintha évmilliók óta ismertük volna egymást, fel sem merül a gondolat hogy nem tetszünk egymásnak külsőleg...stb nem kell ehhez görcsösen ragaszkodni, mert az ember hajlamos mindent kizárni az életéből amikor lehet hogy sokkal jobb dolgot kaphatna meg. Ez egy olyan dolog hogy mikor valaki beazonosítja magát valamilyen típusba. Értem ez alatt pl introvertáltnak. Lehet hogy jellemző rá nagy vonalakban, de ha beskatulyázza magát, akkor saját magának gyárt olyan nem létező, hátráltató dolgokat ami amúgy nem is igaz az emberre nézve. Szóval ne ragaszkodj görcsösen a "lelkitárs" megtalálására. Minden ember egy tükör nekünk, amit kívánunk azt kapjuk meg csak sokszor tudat alatt, viszont ha tudatosan tudjuk a vágyunkat, milyen emberre vágyunk társnak, akkor azt is fogjuk megkapni, csak bizonyos időnek el kell telnie, mert nem befolyásolhatjuk a másik ember útját.
2019. ápr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit erősnek érzem ezt a szót annyiból, hogy "az összhang teljesen megvolt köztünk". Ennél több kell, hogy ezt kilehessen jelenteni, főleg hogy együtt sem voltatok. Kedvelted vagy szimpatikus volt és elképesztően idealizálod, ami természetes egy határig, de ne ess a ló túloldalára. Nem tudod milyen ember, nem ismerted meg ennyiből.


Egyenes kérdés a válaszra: igen, több olyan ember is lehet akivel teljesen megértitek egymást, akár így is lehet nevezni, ha hosszabb idő után is így érzed.

2019. ápr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt köztetek semmi, akkor felelőtlen kijelentés, hogy ő a lelki társad. Csak a kétségbeesettség beszél belőled, mert újabb lehetőség úszott el.
2019. ápr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Éltél vele? jah, egy napot sem? Akkor honnan tudod mennyire passzoltok össze? Attól, hogy jó vele 1-1- beszélgetés, a témákról ugyanaz a véleményetek, az még messze nem lelkitárs.

Ahhoz hosszú együttélés kell. Majd ha 10-20 év együttélés után is van téma, meg nem kaptak össze azon ki hozza el másnap a gyereket az iskolából, ki mosogat el a családi ebéd után...szóval, ha 10-20 év után is megvan az összhang, akkor felsóhajthatsz, hogy megvan a lelki társad.

Addig álomvilágban élsz, olyan tulajdonságokat tulajdonítasz a másiknak, vetíted rá, ami lehet nem úgy van. ezt az élet igazolja meg évtizedek után.


Amúgy, hogy megnyugtassalak, sok-sok olyan társ van,akivel összepasszolna az ember, ha hajlandó rá.

2019. ápr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A lelki társnak pont az a lényege, hogy egymásra találtok és úgy is maradtok. Ha ez nem történik meg, nem lelki társról beszélünk.

Az ilyen rossz használat miatt veszett el már egy csomó szónak a valódi jelentése, muszáj még egyet hozzáadni?

2019. ápr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet több is szerintem
2019. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Őszintén? Szerintem vacak dolog felcímkézni az embereket és a kapcsolataikat. Persze akár segíthetne is őket elhelyezni valamiféle spektrumon, de valójában több kérdést, problémát szül, mint amennyi haszna van.

Esetedben: ő volt-e az Igazi, az Egyetlen? találsz-e még ilyet? továbbá megnehezíti az elengedést. Más esetben olyan elvárásokat, terheket róhat a másikra, amelyeknek nem tud megfelelni.


Szóval szerintem maradjunk annyiban, hogy okkal került az életedbe ez a személy és okkal is távozott belőle. És ettől te jobb esetben változtál, tanultál valamit magadról és/vagy a világról.


----------


Egyébként, ha belemászol az ezo bigyókba látni fogod, totál változó, hogy ki milyen szakzsargont használ és mit ért alatta.

Akik itt azt mondják, hogy csak egyetlen lelki társad lehet, ők valószínűleg a platóni értelemben gondolják (megvan az írás a 2 fejű, 4 kezű, 4 lábú emberekről, akiket kettévágtak?), de őket szokták ikerlángnak, tükörléleknek is nevezni. Ha elfogadod, hogy létezik ilyen, akkor sem egyszerű a helyzet, mert 8 milliárd közül lehet bárki, akár egy 84 éves uruguayi néni is, akivel nyilván nem fogsz párkapcsolatba kerülni.

2019. máj. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!