Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy feminista mondhat ilyet?

El Studiante duck kérdése:

Egy feminista mondhat ilyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy az illemtan azt tanítja, hogy nőt sose bántunk (de igazábol senkit sem szabad).Feltételezzük hogy a férfi-férfi bunyó elfogadott, akkor a férfi-feminista is elfogadott? (mivel a feministák az egyenlő jogokért küzdenek)

Tudom, idióta kérdés.



2019. ápr. 28. 23:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%

Annyira visszataszító hogy a férfiak kizárólag kétféleképpen tudnak reagálni a női egyenjogúságra: vagy undorodva a szemüket forgatják, vagy próbálják kipuhatolni, hogy akkor mostmár vehetnek-e nőket.


A feminizmust meg nem lehet úgy lecsupaszitani hogy a "nők egyenjogúsága". Ez csak a modern kukafeminizmus hozadéka. A feminizmus a nők megszabadítása a férfiak által teremtett status quobol, és alsóbbrendűségből.

Ebbe bele tartozik minden, kezdve attól, hogy a nők vállalhatnak munkát, és nem kell férjhez menniük a tulelesert, azon keresztül hogy megváltozik a megítélésük a társadalomban egészen addig hogy létrehoztunk menedékhelyeket, ahova a bántalmazás elől menekulhetnek.


Az, hogy ti mennyire szeretitek az erőszakot, a ti dolgotok. Üthetitek vághatjátok egymást egész nap, és a bűnözési statisztikák szerint ezt is teszitek. A feminizmus azért létezik, kivonja a nőket ebből az erőszakból, nem pedig azért, hogy lekorcsosítsa a nőket olyan erőszakos állatokká, akik szintén élvezik az erőszakot, akár annyira, hogy egy fizikailag erősebb férfival veretik magukat.

2019. ápr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
35%
Attól függ. Szerintem ha egy nő veszi a bátorságot, hogy megüssön egy férfit, akkor a férfi nyugodtan odacsaphat. Az egyenlőség nevében.
2019. ápr. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én feminista vagyok, nem mondanék ilyet. Nem azért, mert jaj, nőt nem verünk, hanem mert én úgy gondolom, hogy senkit ne üssünk (kivétel: fizikai önvédelem vagy ha a gyerekünket vagy ha a háziállatunkat veszélyezteti vki fizikailag, ill. nyilván boxmeccs meg ilyesmi az oké). Szóval számomra a férfi-férfi bunyó sem elfogadott.
2019. máj. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

#11:


Remélem megelégedsz egy dildóval/vibrátorral, mert nem kívánom egy átlag férfinak sem, hogy egy ilyen férfigyűlölő nővel jöjjön össze.

2019. máj. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Hát egy dildoban is több érzelem van, mint az átlag férfiban.
2019. máj. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Azèrt kérlek ne váltsunk át offensive mode-ba

.Ne sértsük kérlek se a nőket, se a férfiakat...nem ez volt a szándékom mikor írtam a kérdést.

2019. máj. 11. 08:50
 17/17 Tislerics Máté ***** válasza:

Vannak jogok és van erkölcs. De ezeket mindig felülírja a biológia. Egy nő ugyan úgy ki tud provokálni verekedést, ha a másik fél dühkezelési problémákkal küzd. Ezt egy nő is megteszi, fordított esetben.


Lehet törvényeket alkotni, meg morális szabályokat, amiket vagy betartunk vagy nem. De a bíróságon nem lehet morális ítéletet hozni. Mert az szubjektív. Nem létezik egyetemes erkölcs. Ezt az egészet az ember találta ki, hogy valamennyire normálisan tudjunk élni együtt. Az erkölcs nem egy természeti törvény, hanem egy emberi találmány, amit nagyon okos és jó emberismerő emberek alakítottak ki. A bíróságon az ítélethízókon múlik, hogy milyen büntetést kap a bűnös, ha a jog már a kialakult helyzetre nem tér ki.


De ez az egész egy baromi álszent dolog. Mert az ember ember. Természetéből fakadóan nem képes uralkodni magán, és képtelen betartani a szabályokat. Legyenek azok törvények vagy morális megítélések.


Természetesen az lenne az ideális, ha egyenlő jogok illetnék meg mind két nemet. De azért lássuk be azért vannak különbségek a nemek között, még akkor is ha ezek nagyon elhanyagolhatók, és általában a környezeti behatások miatt alakul ki. Nem gondolom, hogy a véletlen műve lenne csupán, hogy több a női fodrász és kevesebb a női mechatronikai mérnök...


Tudni kell, hogy mindig lesznek elszigetelt esetek, amiknél a jogok értelmetlenné válnak. Pl. Ha egy idegbeteg testépítő nő agyonver egy vékony kis felnőtt férfit, mert mondjuk összeszólalkoznak. Na akkor mi van? A férfi nem üthet vissza, mert nő? És hagyja magát agyonverni?


A feministák (nem a feminácik) ara törekednek, hogy egyenlő jogok illessenek meg minket. Ez egy szép gondolat. De sajnos bekavar a biológia. Ami ezt sosem fogja megvalósíthatóvá tenni, maximum részben. De telejenes soha, hiszen különbözőek vagyunk. Itt nem a fizikumról van szó! A nők is kigyúrhatnák magukat, ahogy a férfiak. De nem teszik. Megtanulhatnának kick-boxolni, de nem teszik. Mert a társadalom nem ezt várja e tőlük, és mert alapvetően nemigen köti le őket a harcművészet. A Rambót sem kifejezetten szeretik mint filmet úgy átlagban. Mások vagyunk ezt be kell látni.


Helyén kell kezelni ezeket a dolgokat. Nem szabad túltolni a feminizmust és az előítéletes gondolkozást sem. Meg kell próbálni egy arany középutat választani, ami nyilvánvalóan leheleten, de hát ez van.. ennyit tehetünk...


Amúgy én is feminista vagyok! és rühellem a feminácikat, akik miatt a feminizmus mára egy szitokszó lett a köztudatban... :)

2019. máj. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!