Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ennyire szerencsé...

Miért vagyok ennyire szerencsétlen és béna?

Figyelt kérdés
Bármibe kezdek, elszúrom. Egy ideig sínen van és tök jól megy minden, aztán valamiért elrontom és kudarcot vallok. Gyakran ejtek el dolgokat, gyakran megbotlok, vagy kishíján elesek. A vígjátékok szerencsétlenkedő szereplőit rólam mintázták. Emiatt már alig van önbizalmam, pedig tisztában vagyok az értékeimmel és nem tartom magam egy senkinek.
2019. ápr. 29. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Mintha csak rólam szólna a kérdés... Engem is baromira zavar a folytonos bénázásom.
2019. ápr. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló voltam/vagyok. Ma már nem veszem fel ennyire és nem aggódok a dolgon.

Elkezdtem figyelni más, sikeresebb embereket és észrevettem, hogy ők se külömbek nálam. Ugyanúgy elejtenek dolgokat vagy fejreesnek az utcán. Senkinek se megy tökéletesen minden, a lényeg, hogy nem kell feladni és újra kell próbálni, de észre kell venni, ha valami tényleg nem a mi területünk és az erősségeinkre összpontositani. A főnököm, akira általában felnézünk és magasabb rendünek tüntetünk fel magunknál, ugyanúgy felboritja az állványt és elszámolja a dolgokat, eltöri a dolgokat.

Mások hibáit nem vesszük annyira észre, mint a sajátjainkat, ezért úgy tünik mi sokkal többet hibázunk mint, más, pedig ez nincs igy.

Ne legyél túl szigorú magadhoz, ha leejted hát mosolyogj egyet és vedd fel.

Nekem még az segitett, hogy tudatosan elkezdtem nem kapkodni. Akárhogy sietek, mindig az épp aktuális tevékenységemre koncentrálok, tudatositom, pl hogy ezt most jól megkell fognom és ügyelnem, hogy ne essen le. Mig máskor amig a tojásokat fogva már azt terveztem, hogy mi a következő dolgom siettségembe, elejtettem kettőt belőle.


Egyébként most ahogy kinéztem az ablakon valami majdnem megbotlott a járdakőbe.

Vedd lazábban az életet!

22n

2019. ápr. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!