Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tegnap láttam egy cikket,...

Tegnap láttam egy cikket, hogy a bántalmazott ember miért marad benne egy párkapcsolatban, ilyen pszichológiás cikk volt; de kitöröltem az előzményeket, de érdekelne az ok. Valaki ötlet cikkre, vagy az okra?

Figyelt kérdés

Vagy tudja a cikket, hogy melyik oldalon volt; vagy az okot valaki meg tudná fogalmazni? Tudományosan is érdekelne, meg akinek van erre ötlete. Mert azért elég durva dolog ez. Valami olyat írt a cikk, de még csak ránéztem, hogy valami átáll az ember agyának kémiájában, mármint aki bántva van, annak. Csak kitöröltem az előzményeket, és tudni szeretném az okot, mert tényleg olvastam itt Gyiken is elég szomorú sztorikat, és tudni szeretném, hogy mitől alakulhat ki ez, hogy kötődnek úgy az emberhez, hogy totál semmibe se veszi őket.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. ápr. 29. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
ez a cikk engem is nagyon erdekelne!! aki tudja melyik az nekem is atdobna a linket?
2019. ápr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
esetleg az oldal nevere nem emlekszel, kerdezo?
2019. ápr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jézusom, tévedtem, még ott volt

ez az:

www.nlcafe.hu/csalad/20180913/a-trauma-hozzalancol-a-bantalmazohoz-ezert-maradnak-a-bantalmazott-nok-a-kapcsolatban/


szal ne keressétek; ha esetleg már valaki el kezdett keresgélni, annak köszi.


Már nem reméltem, hogy ott lesz az előzmények között, de szerencsére ott volt

2019. ápr. 29. 21:37
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő szándékokat;

Úgy tűnik, hogy mégsem az előzmények kitörlésével indítottam ma reggel, amikor elindítottam a gépet, csak nem akartam megvárni, amíg betölt, tehát a tegnapi oldalak amin voltak lapon , azt bezártam, de azt hittem, ki is töröltem, de nem:)

2019. ápr. 29. 21:38
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tágabb értelemben ezt a helyzetet hívják Stockholm szindrómának.


A bántalmazott fél egy idő után ragaszkodik a helyzetéhez, enyhébben látja saját helyzetét és a vele történteket.

2019. ápr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi
2019. ápr. 30. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!