Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lenézed, ha valaki nem dolgozi...

Lenézed, ha valaki nem dolgozik egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Tehát ha azért nem megy el részmunkaidőbe dolgozni heti pár napot, mert anyagilag nincs szüksége/szükségük rá, mivel a szülei vagy a házastársa elég jövedelemmel rendelkezik.

Szóval maximum olyankor dolgozik pár napot, amikor valami alkalmi rendezvényen van rá lehetőség (tehát pár havonta pár nap, nem hetente 3-4 nap, mint rendes munkahelyen), ill később is maximum szakmait a diplomát megelőző időszakban.


2019. ápr. 30. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Szerintem az a jó, ha valakinek nem kell dolgoznia egyetem mellett és tud csak a tanulással foglalkozni. Dolgozhat még eleget egész életében.

Mondom ezt úgy, hogy én rendes munka mellett jártam levelezőre. Én is örültem volna neki, hogy lehetek átlagos egyetemista, akinek még nem kell dolgoznia és tanulhat rendesen.

Szóval, ha az anyagiak engedik, akkor szerintem az a normális, ha nem dolgozik.

2019. ápr. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem; én se dolgoztam egyetem mellett.
2019. ápr. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak az alapszakot tervezem nappalin elvégezni, a mestert már távúton vagy levelezőn munka mellett, ha sikerül eljutni odáig. (Nem tudom, számít-e)
2019. ápr. 30. 09:43
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézem le, én sem dolgozom. Most vagyok elsőéves, nyárra keresek munkát, találtam is párat, örülnék, ha összejönne valamelyik, de szorgalmi időszakban nem vállalnék, az biztos.
2019. ápr. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézném le. Én sem dolgoztam egyetem mellett, mert sok gyakorlatom volt, az időm nem engedte volna. Másrészről kaptam ösztöndíjat és más támogatást is az államtól, szóval a szüleimnek kevés költsége volt rám havonta. Jó az, ha csak a tanulással tudsz foglalkozni. Ráadásul vannak olyan szakok, ahol ezt éjt-nappallá téve kell űznöd, szóval fizikai képtelenség lenne mellette munkát vállalni. 31F
2019. ápr. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem azért is jó, ha nem kell dolgozni, mert jobban bele tudod vetni magad az egyetemi életbe. Nem a bulizásra gondolok :) hanem a tudományos munkára, ami utána fontos lehet az elhelyezkedésnél is. Használd ki ezt a pár évet. Ez is gyorsan el fog menni.
2019. ápr. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én se dolgoztam. Nehéz szakra jártam, örültem, hogy minden tárgy időben meglett. Ha volt egy kis szabadidőm hétköznap akkor aludtam vagy minimálisan hobbiztam, esetleg társasági életet éltem, ami abban a korban kiemelten fontos lett volna. Amúgy szinte senki nem volt az egyetemen aki dolgozott volna! Egy ilyen szobatársam volt, a munka rá is ment a tanulmányaira, azóta se végzett azt hiszem.
2019. ápr. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az a jó, akkor tud eleget tanulni és pihenni.
2019. ápr. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem, a tanulás is kőkemény munka, csak nem kap érte pénzt az ember.

Ezt olyan rokonom mondta, aki 18 éves korától dolgozott technikusként, mellette levelezőn végezte a mérnökit.

2019. máj. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor gólya voltam, bevallom, nekem is volt egy szégyenérzetem. Ugyanis csak kevés gyerek volt, aki azt mondta, ő a szülei pénzéből él, a többiek mindig mondták, hogy ők dolgoznak.


Volt, akinél kiderült, hogy igazából ő csinál 1-2 dolgot olykor, amiből kijön az albérlet egy kis része, amúgy meg a szülei besegítenek, ami egy kicsit megnyugtatott.


Akik önmagukat látták el és úgy dolgoztak (pl az egyik lány félárva volt) azok nem tudtak bejárni az egyetemre, rengeteg hiányzásuk volt, csúszással szerezték meg a diplomát. Sajnáltam őket, mert a tanárok nem szerették őket és mindig úgy gondoltak rájuk, hogy lusták bejárni és az első az egyetem és nem igaz, hogy nem tudják elintézi úgy a munkát, hogy ők reggeltől estig bent lehessenek az egyetemen.


Másodévesként már úgy voltam vele, hogy az egyetemen másodévesként alapból 20 tárgyat csináltam, rengeteg gyakorlati órám volt és pénteken én már a jövőhétre készültem, semmi szabadidőm nem volt, hétvégén csak a tanulás, ráadásul a tanárok mindig a saját óráit preferálták, hogy arra kell bejárni, szóval már az óraüötközések is egy macera volt a félévek elején; nem igazán fért volna bele még egy munkahely és ezen nem is fájt a fejem, mert édesanyám lakásában laktam és tanulmányi ösztöndíjban is részesültem még a betegségem előtt. Harmadévesként pedig ott volt a betegségem.


Summa summa-rom; szerintem abba sincs semmi szégyelnivaló, ha valaki rá van kényszerülve, hogy az egyetem mellett dolgozzon és abban sem, ha valaki nem vállal munkát; helyette a tanulmányaira öszpontosít és a szabadidejét pihenéssel tölti, nem terheli le magát feleslegesen, ha nem muszáj.

2019. máj. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!