Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik szeretnek bejárattól...

Akik szeretnek bejárattól messze lévő, üresen parkolóban álló autók mellé parkolni, azok miért teszik?

Figyelt kérdés
Kisbusszal járok bevásárolni és mivel szélesebb vagy az átlag autónál, meg az oldalsó tolóajtón szoktam berakodni, illetve nem zavar egy 3 perces séta sem - ezért mindig legüresebb zónákban parkolok. Sokszor meglepődve tapasztalom, hogy mikor kiérek az a rész ugyanolyan üres marad, viszont valaki pont mellé parkolt be, lehetőleg olyan közel hogy ne tudjak bepakolni. Aki ilyet csinál az miért csinálja?
2019. ápr. 30. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Például azért, mert nehezen megy neki a parkolás vagy szimplán nincs elég önbizalma, hogy mondjuk beálljon két 30 milliós Mercedes mellé? Logika rulez. :D
2019. ápr. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Első, és ezért az üres területen álló kisbusz mellé parkolunk, nem pedig az üres területen belül mindenkitől távol, igaz?

Logika rulez.

2019. ápr. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
#2: Egy mazsolának még mindig könnyebb beállni egy 800 ezres zöldséges VW Transporter mellé úgy, hogy csak az egyik oldalára kell figyelni, mint beállni a zsúfolt bejárat előtt - ahol 5 másodpercenként jönnek mennek, állnak ki és be az autók - két X5-ös BMW mellé, akik lehet alapból hülyén parkoltak le. Aztán utána bolyongjon szerencsétlen a parkoló sorok között, hogy találjon egy olyan helyet, ahol magabiztosan tud beállni. Persze nagyon életszerű.
2019. ápr. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológia. Figyeld meg a férfi wc-t is. Egyedül pisálsz a piszoárnál, mindkét oldalról van hely melletted, juszt, hogy melléd áll valaki.
2019. ápr. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az autóban szoktam rendszeresen enni, ezért mindig a legvégébe állok egy parkolónak.

Tegnap előtti eset, körülöttem 50 méterre sehol egy autó, erre a majom beáll velem szembe, és ott ül, nézi, ahogy zabálok...

Szerintem ezek ilyen figyelemre recskázó szatírok, akik azt képzelik, hogy mindenki őket csodálja, vagy nem tudom.

2019. máj. 1. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Egy mazsolának még mindig könnyebb beállni'


egy mazsolának olyan helyre a legkönnyebb beállni ahol nincs autó 100 méteres körzetben. Mégis mellé állnak be a világ végén.

2019. máj. 1. 07:49
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én amúgy mazsola vagyok és szeretek a világ végén a semmibe állni. Viszont ha már van ott 1, azaz egy szem autó, nem mellé állok be, hanem kicsit arrébb a semmiben.



Egyénként pszichológiai hatás lehet.

Sok ember (nem tudom, miért, bár evolúciós okai lehetnek; én rühellem az embereket és igyekszem minél messzebb lenni tőlük) szeret a másikhoz közel lenni.

Nőként a piszoárhoz nem tudok hozzászólni.

Viszont télen jártam konditerembe. Volt 6 ellipszis tréner, egyedül én használtam az egyiket. Az esetek több, mint felében a mellém lévőhöz jöttek először.

Vagy a tömegközlekedés. Megérkezik a jármű, az egyik ajtóhoz vagyunk ketten, egy másikhoz valaki egyedül. Látni lehet, ahogy felméri a helyzetet majd átsétál hozzánk, hogy hárman "tülekedjünk", a másik ajtó meg egyedül szomorkodjon.



Biztos, hogy evolúcióra visszavezethető, ösztönös dolog, hogy veszély esetén csoportba verődni biztonságos.

Csakhogy nincs már annyi veszély, pláne nem olyanok, mint 1 m000 éve meg még sokkal régebben.

2019. máj. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!