Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes dolgok csak a neten jelennek meg? Hová lesznek ezek az emberek?

Figyelt kérdés
Általában nagyon elegem van a netes kommentekből, a gyalázkodásból meg abból, hogy a neten mindenki mindent jobban tud. Legyen szó komolyabb témákról (társadalmi kérdések vagy egy komoly cikk alatti kommentek) vagy kevésbé komolyakról (leszólni egymás kedvenc dolgait, "ha ezt a zenét hallgatod, nem is vagy értelmes" stb.). De ilyeneket csak a neten látok, és a barátaim is mind azt mondják, hogy ne foglalkozzak vele, mert ez csak a neten jellemző. Volt, aki annyit mondott nekem, hogy "welcome to the internet". De ezt nem lehet ennyivel lerendezni, mert az interneten nem robotok kommentelnek. Hová lesznek ezek az emberek? Miért van az, hogy az interneten beleütközöm olyan emberekbe, akik szerint a magyarok a Szíriuszról jöttek, meg sumér-magyar nyelvrokonság és társaik, de a valóságban ők hova bújnak? Hogy van az, hogy ha az interneten leírom, mi a kedvenc bandám, akkor egy idióta vagyok, aki sz/r zenét hallgat, de a valóságban senki nem mond ilyet, és nem is tűnik úgy, hogy magában ilyesmit gondol? Csak engem ijeszt meg, hogy ezek az emberek köztünk járnak? és nem, nem azért, mert valaki nem ért velem egyet. Hanem azért, amilyen stílusban emberek elő tudják adni magukat. Hová lesznek az ilyen "halj meg rákban" meg "másszál vissza anyádba" kommentelők?
2019. máj. 1. 12:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Ez a kérdés is nten jelent meg.
2019. máj. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
neten*
2019. máj. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, és? Szidtam a technikát, vagy mi?
2019. máj. 1. 12:06
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

Ezek ugyanazok az emberek, akik személyesen visszafogják magukat. Én is nagyon kulturált vagyok a munkahelyemen, a neten, főleg arc nélkül, egy paraszt. Mindenki ilyen, csak van, aki nem vallja be.


A Sziriuszról jött tömény eziterikus-konteós ostobaságot ellenben megtapasztalhatod személyesen ia, vannak ilyen rendezvényeik, például az újpesti művelődési házban szokott ilyen többnapos konferenciájuk lenni, amikor napokig előadásról vannak tömény hülyeségekről.

2019. máj. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
meglepodnek, ha tudnad mennyi a hetkoznapi eletben normalis ember ir ilyeneket. lehet, h epp a barataid kozt is van ilyen. kihasznaljak a szabadsag adta lehetosegeket, hogy levezessek a feszultseget es olyanokat mondjanak ki amit amugy a kovetkezmenyek miatt nem mondananak. de egyebkent nem kell ezen annyira csodalkozni, az iskolai zaklatas is ugyan azon az elven mukodik kb. keresnek egy olyan celpontot akin kovetkezmenyek nelkul levezethetik a feszkot, akkor sem szolal meg a lelkiismeretuk. egyebkent meg neked sem kene alszenteskedni, nem hiszem, h te se szoltal meg be eloben valakinek, vagy neten. az elozo kommented es eleg ingerultre sikeredett. kar itt felhaborodnod ilyeneken.
2019. máj. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Ahogy egyre inkább tömegessé válik internet, úgy zuhan a színvonala is a széles tömegekre általánosan jellemzőre.
2019. máj. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szidtad a technikát? Ez honnan jött neked?

Írtam, hogy szidod a technikát?

2019. máj. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen, az előző kommentem is olyan, és ismét olyan lenne, mert szerintem igazam volt, ugyanis aki írta, nem jól értette a dolgot. Soha nem ezzel volt bajom. Ne hasonlítsuk már ezt össze az ilyen "halj meg anyádban" jellegű mocskolódással. És igen, biztos, hogy mondtam már élőben is véleményt embereknek, meg neten is, de egyik se volt olyan, amit ha most így kiírnák egy nagy tablóra, letagadnám, vagy ne tudnám összetett mondatokban megindokolni, miért tettem. de soha életemben nem mondtam azt embereknek, hogy haljanak meg, hogy ők agymosottak, hogy kapja be, hogy dögöljön meg, hogy kívánom, hogy ő is járjon úgy, amit pl. adott cikkben olvasni lehet (baleset, erőszak, akármi), senkinek nem mondtam, hogy nem értelmes, mert ezt vagy azt szereti.


"meglepodnek, ha tudnad mennyi a hetkoznapi eletben normalis ember ir ilyeneket. lehet, h epp a barataid kozt is van ilyen. "


Igen, és ez szerintem inkább ijesztő, mint véthető.

2019. máj. 1. 12:26
 9/16 A kérdező kommentje:

*védhető

Bocsánat.


Nem is rád mondom, de sokan ezt amolyan érvként használják, hogy akkor ez normális.

2019. máj. 1. 12:27
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor tudni kell, hogy hol csúszik el a kommunikáció!


Röviden: az arc nélküliség miatt.


Hosszabban: A kommunikáció nem valós térben és időben zajlik: nem látom a másik embert, az ő reakcióit, a metakommunikációját. Minél kevésbé ismerem az illetőt, az interakcióink annál inkább valós elcsúszhat egy valós kommunikációtól a képzelt kommunikáció felé. Így ne a hús-vér emberrel fogunk kommunikálni, hanem a fejünkben az ő róla kialakított képpel. Ez lehet pozitív és negatív is. Ezért tűnik könnyűnek az online térben ismerkedni, megszeretni, megutálni valakit, akivel még sosem találkoztunk. Ha a fejünkben egy pozitív kép alakult ki az illetőről, akkor könnyen láthatjuk bele a legjobb barátunkat, vagy éppen a tökéletes szerelmünket. Ha pedig egy negatív képet alakítunk ki róla, akkor az ellenkezőjét: mélységes mély ítéleteket hoznak emberek a fórumok kommentjeiben az emberek egy mondat, vagy tőmondat alapján.

Mivel nagy valószínűséggel nem találkozom a másik emberrel, így nem kell tartanom a következményektől, nem kell szembesülnöm sem azzal, hogy tévedtem, hogy csak kivetítettem rá saját előítéleteimet, vagy csak egyszerűen rajta vezettem le a feszültségemet.


A face-to-face kommunikációban megjelenik az empátia, ami a legtöbb emberben megtalálható és emiatt nem akarunk fájdalmat okozni a másiknak, mert az nekünk is rosszul esik. Ha a másikat le is oltjuk, amikor az elsírja magát, visszafogjuk magunkat. Ez az online világban nincs meg, mert nem látjuk a másikat és így megfeledkezünk arról, hogy egy hús-vér emberrel kommunikálunk.


Megdöbbentő látni időnként, hogy egy-egy online komment háborúban milyen haragos, mondhatni gyűlölködő interakció zajlott emberek között, akik esetében könnyen lehet, hogy a való világban, ha találkoznának, jól kijönnének egymással.


Bár az emberek többsége jobb napokon nem vágyik rá, sőt mondhatni, ügyel arra, hogy ok nélkül ne megbánton meg random ismeretlen embereket, vannak, akikben kevés az empátia.


Azok, akik rendszeresen és sokat trollkodnak, de nem állnak meg mások bosszantásánál, hanem kimondottan agresszív, támadó, fenyegető, vagy manipulatív módon lépnek fel, hogy a másik embernek kárt, vagy fájdalmat okozzanak, gyakran jellegzetes személyiség mintázattal: antiszociális, nárcisztikus vagy szadisztikus vonásokkal rendelkeznek. Az ő esetükben az online trollkodás a személyiségük kifejeződése és ha nem lenne Internet, valószínű akkor is csinálnák ezt valamilyen formában.


Ugyanakkor az online trollkodók többsége első sorban az Internet sajátosságai miatt viselkedik így ebben a közegben. Napfényben ezek a trollok nem kővé válnak, hanem kiderül, hogy halandó, szerethető emberek. És volt már, hogy amikor valaki kitálalt, hogy a trollkodás milyen rosszul esett, a troll megkereste őt, bocsánatot kért tőle.

2019. máj. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!