Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg egy selejt lennék?

Tényleg egy selejt lennék?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rossz kategriába írtam, akkor bocsi mindenkitől.

Az életem kicsit érdekes, anyám kijelentette, hogy nem szeret és csak akkor van esélyem az életre, ha összeszedek egy milliomos pasit. Viszont - teszi hozzá - ez nekem úgyse fog menni, mert csúnya vagyok és még kövér is.

Apámat nem érdekli magán kívül senki és semmi.

Soha nem adtak pénzt, mindent magamnak teremtettem meg. Kb fél éve bérlek egy lakást Pesten, aminek örülhetnék, de nem vált ki belőlem semmilyen érzelmet.

A volt barátommal kb 7 hónapig voltam együtt, aztán fültanúja voltam ahogy a haverjainak mesélte: csak azért van velem, mert neki jobb úgysem jut. Szakítottam vele, mert feleslegesnek tartottam, hogy együtt legyek vele.

Valóban kövér vagyok, 158/65 kg, viszont azt szeretem, hogy homokóra alkatom van.

Kényszerevő vagyok, hányingerig tömöm magam. Hetente háromszor ráveszem magam az edzésre, de kínkeservvel, mert leginkább csak feküdnék.

Az ilyeneket hívják selejtnek? Mindent megtettem már, hogy kilépjek ebből. Jártam társaságba, mozogtam (nem fogytam, mert folyamatosan eszek...ez az egyetlen boldogságom). Akkor nekem annyi? Nem lesz jobb? Írjátok le nyugodtan, ha szerintetek felesleges vagyok a táradalom szempontjából.


2019. máj. 2. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
tudod miert vagy selejt? mert nem vagy kepes eszrevenni anyad szavai mogott a rosszindulatot. meg azt, h nem kene elhinned neki az ilyeneket. olyanok tarsasagat kene keresned akik biztatnak, mert igy onkentelenul is csak az olyaokat fogod vonzani, mint a pasid volt. aki szinten onbizalomhianyos, ha leirja magat lletve a masikat lenezi. depressziosnak tunsz nekem, amit nem is csodalok. a kenyszereves a szorongast szokta csokkenteni, vagy a depressziot probalja ellensulyozni, leven a kajalas dopamint szabadit fel. anyaddal is megkene szakitanod a kapcsolatot es monden ilyen beszolasat kitorolni a fejedbol.
2019. máj. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Te selejtnek tartod magad? Attól hogy más azt mondja még nem vagy az. Higgy magadban benned is valami különleges csak fel kell fedezni. :)
2019. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vree ***** válasza:

Nincs semmi baj veled. Saját erőből fenntartani magad, ez is nagy dolog! És csak jobb lesz, ha goldolkodsz tovább a karriereden.

Azt ajánlom, próbáld meg betendezni a lakásodat. externalizálni az érzelmi támaszaidat lefoglal, rágondolni megnyugtat, biztonságérzetet ad, és tervekkel lát el.

A rosszkedv visszaszorítására evés rossz szokás, más is szenved tőle, van aki észre se veszi. Te már tudod, most akkor be kell cserélned valamire, ami erőt ad helyette. Szép gondolatok, koncentrálás valamire, arcmosás, 2 perc pihenő, egy gyors fekvőtámasz, korty víz a csapból...Vehetsz szép ruhákat, illatos mosóport, illatos gyertyát, jó zsebkönyvet, telefont, mindegy, csak legyen valami örömforrásod, ami pont olyan jó, mint a zabálás. Az étrendedet pedig tervezd meg, legjobb magyarosan ragaszkodni az étkezések rendjéhez. A kajákat is cseréld le zöldre, ezek egészségesen tartanak. (Az én kedvencem a fagyasztott vörös gyümölcs.)

A testmozgást legjobb beépíteni a napi rendbe. Gyaloglás, egyszerű intenzív izomerősítő gyakorlatok napi 2szer mondjuk.

Mind diétában mind mindent átmozgató edzéstervből van sok jó a neten. Elsőre valószínűleg sok problémád lesz az eredményességgel, akár évekig is kísérletezhetsz, amíg megtalálod a perfekt életmódot magadnak, de kitartás.

Az edzés nem csak a fogyás miatt kell: egy gyors torna felfrissít, energiát, jókedvet ad. Ha rosszkedvem van/besokalltam, néha leszaladok futni egy kicsit. Az izom pedig elszívja a túlsúlyt is, ha van.


Nevetséges, hogy emiatt “leselejtezed”magad, amikor szerintem 3ból 2 ember küszködik ugyanezzel. Nem véletlen milliárdos üzlet az egészségmegőrzés. Ha akarsz amúgy bérelhetsz edzőt is, vagy választhatsz rendszeres sportot amit kedvelsz.


Nagyon jól tetted, hogy szakítottál a sráccal. Normális embereket is fogsz találni, nyugi. De javaslom te se csak külső alapján dönts, hogy kiben látsz potenciált :)


Egyébként mi a hobbid, vágyad, ambíciód?


És mik az apró kényelmek, amiket kialakíthatsz a lakásodban/napi melódban most is?

2019. máj. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vree ***** válasza:

Nekem amúgy tudod mitől jön rám a nemleszjobb érzés? Akárhogy küszködöm, nem tudok egy lakásra valót megteremteni. Mikor elkezdesz gondolkodni, hogy mi minden függhet egy saját helytől, könnyen csapdába agyalod magad....


Mikor felmentem ma a netre, egy ismerősöm ismerőse írta, hogy most temette el az erőszakos mostohaanyját, miután letartóztatták, ő meg valami mosogatószert ivott a cellában és öngyilkos lett.

Mikor olvasod, hogy másokkal mik vannak rájössz, hogy nem kéne annyit sajnálnod magadat. Lehet, hogy érzelmileg sok sérülés ért, de felneveltek. Nem vagy munkaképtelen beteg. Fiatal vagy és csomó éved van előtted, ha úgy döntesz. Egy jó nagyvárosban élsz lehet hogy nem nyugaton, de azért egy biztonságos országban. Egy csomó lehetőséged van.


Nekem így leírás alapján tök normális fiatal illetőnek tűnsz. Ne azon agyalj, hogy pár buta divatpáva mit művel. Találd meg a hozzád illő barátokat. Annyi de annyi ember van és majdk mindannyiunknak megvannak a problémái, nyugi nem leszel egyedül.

2019. máj. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért lennél selejt? Még kövér se vagy, a testtömegindexed 26, azaz a normál kategória. Légy büszke arra, hogy önerőből egzisztenciát alakítottál ki és nem kell könyörögnöd senkinek. Előbb utóbb rálelsz olyan igaz emberekre, akik önmagadért értékelnek.
2019. máj. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vree ***** válasza:
^ezt el is felejtettem, de én se értem hogy 65 kg mitől túlsúlyos...nehogy anorexiás legyél itt nekünk csak mert mások szívattak
2019. máj. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat. Nem leszek képmutató....reméltem, hogy kapok pozitív szavakat, mégha ismeretlenektől is. Mert már félek.


Igen, sokat nézegettem neten edzéstervet, azokból edzek :) inkább gyaloglok, mint buszra szállok és nem látszik rajtam, de a túrázást is meglepően jól bírom :)

Sok zöldséget eszem, rászoktam, de most visszaszoktam a kekszekre, ami ugye sok szénhidrát.


Sok mindent kerestem az életemben, ami örömet okozna (az illóolajok, füstölők, séták, olvasás, vásárlás...mind, mind megtörténtek), de tudom, hogy csak pótlék, mert szeretetet nem kaptam és próbálom pótolni, mint az evéssel. Egyszer erősebb vagyok, egyszer gyengébb.


Próbálok figyelni a bókokra, ha valamit jól csinálok, mit mondanak. Meg ha a külsőmet dicsérik. De utána valamiképp csak visszatérek az önostorozáshoz. Hogy én rossz vagyok, jelentéktelen, csak bajt okozok azzal, hogy élek. És akkor az evés segít (tudom, hogy valójában nem...) Már gyerekkoromban ezzel nyugtattam magam. Anyám persze patáliát rendezett, ho gy miért teszem, hiszen egyre csúnyább és csúnyább leszek :D egyszer hajsütővassal verte ki a rántotthúst a kezemből, pedig az nem is dugikaja volt, hanem az ebédem.


Rettentően kedvesek vagytok :)


Hobbim... nagyon nincs, csak ilyen unalmasak. Olvasás, szeretek festegetni és írogatni. Túrázni is szeretek, voltam már néhány helyen, legfőképp erdős részeken. Nem kemény túra, de kikapcsol. :)


Bocsánat a sok fecsegésért... jó tanácsokat adtatok, köszönöm :)


Ja és a súlyom...sokan mondták már, hogy nem látom magam helyesen. Anorexiás soha nem leszek szerencsére - ahhoz túlságosan is szeretek enni :D és ezt a súlyt tartom már évek óta. Én csak a normált szeretném megütni.


Fura, de egy kicsit tényleg jobb. Jó érzés, hogy elolvastátok a nyűgömet és kaptam egy kis figyelmet. :)

2019. máj. 3. 20:52
 8/8 A kérdező kommentje:

#1 és #8 - úgy érzem, a te életedben is valami nagyon félrement, ha itt éled ki a frudztrációdat :)


Megoldást is keresek, figyelmet is. Te is, szinte ordítod a válaszaidból, hogy figyeljünk rád :) csak te tagadod, én nem.

2019. máj. 3. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!