Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet megmenteni egy...

Hogyan lehet megmenteni egy kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy két ember hosszú évek óta házasságban él. Teljesen különböző egyéniségek. Az egyikőjük régóta annyira természetesnek veszi a kapcsolatot, hogy nem igazán foglalkozik a párjával. A másik fél folyamatosan teszi bele az energiát a kapcsolatba. Mindig ő alkalmazkodik, mindent elfogad a másiktól, szereti, kiteszi a lelkét, de keresztülnéznek rajta. Ez a fél egy nap úgy érzi, hogy kimerült és nem látja értelmét annak, hogy több energiát fektessen a kapcsolatba. Megcsalás nem volt egyik részről sem. Bántalmazás sem.

Leültek beszélgetni, de a nemtörődöm fél nem érti a problémát. Szerinte a kapcsolat tökéletes. A másik fél viszont azt érzi, hogy tök egyedül van. Egyedül megy mindenhová, egyedül tervez mindent.

Mit lehet ilyenkor tenni? Elfogadni a helyzetet és élni szinte lakótársként, vagy lehet ezen változtatni?


2019. máj. 3. 16:00
 1/4 Thispain ***** válasza:
Ha a másik fél hozzáállása nem változik, akkor sehogy.
2019. máj. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mintha minden egyes szavadat a volt páromtól olvastam volna. Egyedül a helyesírásod különböztet meg tőle.


Biztos, hogy úgy van, ahogy leírod? A mi esetünkben például azért nem fektettem több energiát a kapcsolatba, mert a volt páromnak egyre nagyobbak lettek az elvárásai felém. Gyakorlatilag már csak azokat a dolgokat vette figyelembe, hogy mit nem tettem meg érte, de azt nem, hogy mennyivel több dolgot igen. Tehát lényegében csak a rossz dolgokat látta meg, a gyakrolatilag sokkal több jó mellett. Nem is nagyon ellenekztem, mikor szakítani akart, mert belefáradtam.

2019. máj. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kommunikáljanak.

Beszéljék meg.

Esetleg aki belefáradt az írja ki az érzéseit a másiknak egy lapra, és mutassa meg.


Ha ezek után nem lesz hosszú távú változás a kapcsolatban és valakit ez még mindig zavar. Akkor az a valaki döntsön arról, hogy neki ez így

megfelelő -> marad

nem megfelelő -> megy (szakít)

2019. máj. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2-es, köszönöm, teljesen igazad van, vannak, akik csak a hibát keresik, de a mi esetünkben erről nincs szó.

Pl. pár baráttal megbeszéltük, hogy a szülinapomon iszunk egyet. A férjem hívott, hogy ő a haverjaival meccset néz, úgyhogy nem jön. Így nekem sem volt sok kedvem a bulihoz, lemondtam. Az, hogy ajándékot nem kapok szülinapomra, az teljesen temészetes, nincsenek is ilyen irreálidan nagy elvárásaim.

Ha valahonnan hazajön, akkor megkérdezem, hogy mi volt, meséljen. A válasz mindig az, hogy semmi. Nőnapkor minden Zoltán nevű ismerősét felköszöntötte, mert az fontos volt, a nőnap nem.

Ha megkérem, hogy jöjjön el velem moziba/kiállításra/bárhová, ami érdekel, biztos, hogy nem jön. Mostanában már egyszerűen csak elmegyek egyedül.

Nem vagyok sértődékeny, sem egy hisztérika.

A többit inkább nem sorolom.

Ha bajom van, vagy beteg vagyok, elkísér orvoshoz, vagy értem jön bárhová, ilyen téren lehet rá számítani. Csak nem nagyon van igénye arra, hogy időt töltsön a társaságomban.

Talán így jobban érthető a problémám.

2019. máj. 3. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!