Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ne adhatnám ki annak a...

Miért ne adhatnám ki annak a lakást akinek én akarom?

Figyelt kérdés
Örököltem egy lakást és felújítottam. Most kiakarom adni de 3 egyetemistának. Mivel elve úgy alakítottam ki a helyet és kalkuláltam ki az árakat. Mindent teljesen jogszerűen fogok csinálni tehát hivatalos, hitelesített szerződést fognak a bérlők aláírni. Több platformon is meghírdettem a lakást viszont minden honnan le is vettem 2 hét után mert annyira elegem lett a telefonálokból és főleg az idióta facebook üzenetekből. Kezdjük ott, vastaggal szedetten leírtam, hogy 18-21 óráig lehet hívni és megbeszélt időpontban megnézni a lakást. Egésznap hívtak a lakással kapcsolatban. 12:32 "Helló! Itt vagyok a xyz utcában hol van pontosan a lakás?HM" Elmondtam neki, hogy most nem alkalmas mert 18-21-ig vagyok ilyen területen elérhető és még napi 2-5 ilyen hívás volt. Mivel tudom, hogy egy nagyon jó helyen van a lakás, közel az egyik nagy egyetem forgalmas kari épületéhez és van saját parkolója a belső udvarban ezért ennek megfelelő áron is hírdettem. Emberünk nem is látta még a lakást "Figyelj öreg nagyon jól hangzik de egy harmincassal kevesebbért érdekelne csak" "Mi igazából egy család vagyunk 3 kisebb gyerekkel kivennénk 2 évre de akkor 20 ezerrel kevesebbet fizetnénk havonta. Okés?" Persze 240-et elengedek a kezemből évente és oda engedek 3 gyereket. Ami több szempontból is nagy kockázati forrás. (Értem én az egyetemistákban is van kockázati forrás.)

2019. máj. 5. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Annak adod ki akinek akarod.

A többi meg ilyen, ezzel jár. Adtam el már használt autót... Sok az idióta, nem tudsz velük mint kezdeni, túl kell élni őket, ha ki akarod adni.

2019. máj. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez ilyen. Ráadásul nagyon nehéz megbízható bérlőt találni. Én például szobát adtam ki és egy hapsi rám írt Facebook-on, hogy a feleségével + a gyerekeivel jönnének.. Sokan el se olvassák mit írsz. Szerintem telefonszámot nem is feltétlen szükséges megadni pont az ilyen kellemetlenségek elkerülése miatt, elég a Facebook.
2019. máj. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Annak adod ki, akinek akarod. Ne is vedd fel a telefont azon az időn kívül, amit megadtál!

Sőt, a telefonszám megadása szerintem se jó, viszont ne Facebook. Inkább email cím. Vagy még inkább, is. Pl nekem sincs facem, és mégis rendes bérlő vagyok.

A hülyékkel ne foglalkozz, sokan vannak. Nem is kell reagálni rájuk.

Amúgy bérlő és bérbeadó között mindig ott lesz a kölcsönös félelem, hiszen hülye bérlő és szemét bérbeadó ugyanúgy létezik és ki kell fogni egymást. Összeteszem a kezem, hogy nekem sikerült. (a bérbeadó is normális és én se lakom le a lakást)


Szerintem előbb vagy utóbb találsz normális bérlőket, de lehet kicsit várni kell, a nagy szezonja az egyetemistáknak aug-szept körül van (nekem, mint egyedülálló dolgozónak akkor nem is sikerült albérletet találnom és az árak is megugrottak)

2019. máj. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenképp megakarsz adni telefonszámot is,érdemes külön erre a célra hívható számot tartani,és a telefont csak a megadott időpontban bekapcsolni
2019. máj. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Telefon bekapcsolása a megadott időbe.
2019. máj. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!