Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen kegyetlenek az...

Miért ilyen kegyetlenek az emberek?

Figyelt kérdés

Eddig minden baráti kapcsolatom azzal végződött, hogy én a lelkem is kitettem azért a másikért, minden helyzetben számíthatott rám, majd pedig megpróbálta cserébe tönkretenni az életem. Mindegy, hogy középiskolában, egyetemen, munkahelyen, hogy férfi vagy nő, mindig így jártam.

Három párkapcsolatból kettőben szintén. A harmadikban meg csak még azért nem, mert még tart.

Valamiért az emberek kegyetlenek, és abba rúgnak a legszívesebben, aki törődik velük, mert valamikor valahol valaki más nekik is fájdalmat okozott.

Így most nemhogy barátaim, de ismerőseim sincsenek már.

Aztán mindenki elkönyvel aszociálisnak és nem normálisnak, mert nincsenek mélyebb emberi kapcsolataim.

Közben azok, akik velem felmosták a padlót, boldogan vigyorognak másokra, és tág baráti körük van.

Ma is pont ez történt egyetemen. Akivel eddig olyan jóban voltam, mint rég nem senkivel, ma bármi ok nélkül otthagyott valakiért, akit akkor látott először, és boldogan vigyorgott, amikor megmondtam, hogy ha ennyi volt, akkor egészségükre. Majd az a másik nyilván küldi neki a tananyagot, amikor nem tud bejárni, és segít elintézni azt, amit korábban én segítettem. Persze nyilván nem, de valamiért mégis az az ismeretlen ér többet....

Nem volt előzménye a dolognak.


Miért ilyen kegyetlen mindenki?

És nekem miért nem megy? Èn miért akarok mindig jó lenni?


25l


2019. máj. 8. 16:03
 1/5 A kérdező kommentje:

Mármint, amikor bementem, akkor közölte, hogy befejezte velem, és odaült egy másik lányhoz, aki akkor jött először (nem ismerik egymást), és elkezdte azt szórakoztatni, és figyelte, hogy fáj-e nekem, hogy annyit érek neki, mint egy használt papírzsebkendő.

Az a lány meg rohadtul élvezte a hirtelen jött figyelmet, meg azt, hogy nekem milyen rossz. Pedig neki se ártottam, nem is láttam még soha korábban.

2019. máj. 8. 16:07
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk. Velem is pont ugyan ez van. Én mindent megtettem a barátaimért, én egyszer kértem egy apróságot, egyből szájhúzás, kioktatás, később bántás. És amikor ezt belengettem még ő szakította meg velem a kapcsolatot, mintha soha nem is ismertem volna.
2019. máj. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez van. Majd feldolgozod. Szerintem az emberek nem kegyetlenek,hanem csak azt tapossák el aki nem szimpatikus nekik. Ezt hívják természetes szelekciónak.
2019. máj. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Fejlődnöd kell. Manapság már csak ez számít.
2019. máj. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy fél évig szimpatikus voltam, sőt, az omniózus eset előttel 10 percre is még szintén, mert chaten írt nekem.

A másik lány idegen, megértem, ha jót derült azon, hogy csesznek ki egy számára idegennel, hisz nem ismer.

Nekem ez nem menne, de el tudom képzelni, hogy valakinek egy idegen fájdalmánál nincs is nagyobb öröm.

De ennek semmi köze a természetes szelekcióhoz.

2019. máj. 8. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!