Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gonoszak és kegyetlenek...

Miért gonoszak és kegyetlenek az emberek? Miért ilyen a világ? Miért jó ez bárkinek is?

Figyelt kérdés

Annyira sok buta, közönséges ember van és annyi gyűlölet... Mindenkinek csak az önös ki érdeke számít mindenki tapossa el a másikat és gyűlölködik.

Az utcán rengetegszer látom, hogy bántják, megalázzák egymást az emberek, hogy semmibe veszik egymást...

Főleg amióta önkéntesként hajléktalanokkal is foglalkozom, jobban feltűnik, hogy ha valaki úgy él, akkor nem is veszik emberszámba, csak mint egy mocskos tárgyat, vagy gusztustalan bogarat látják. Miért nem tűnik fel az embereknek, hogy mindenki azaz azok az emberek is akik teljesen ,,lecsúszottak'', hús és vér emberek, akik pontosan ugyanúgy éreznek mint mi, csak mi elvileg ,,tisztességes polgárok'' vagyunk, ők meg elvileg a ,,társadalom szemetei'' . De az, hogy jobb az éltekörülményünk, egyértelműen nem mentesít, hogy belerúghassunk azokba az emberekbe, vagy megtehessük, hogy alsóbbrendűnel tartjuk őket, csak mert más helyzetben vannak mint mi.

De nem csak erről van szó, hanem, hogy miért ilyen buták és behülyíthetők az emberek? Pl rasszisták és homofóbok, gyűlölnek valakiket a származásuk, neveltetésük, kultúrájuk miatt, mintha nem lenne egyenértékű az, hogy őket hogy nevelték, azzal, hogy minket hogy neveltek. Nem alsóbbrendű egyik vagy másik, hogy pl cigánynak születtél-e, vagy nem, és, hogy milyen társadalmi rétegbe születtél, miért nem láttják be, hogy csak más? Bárki születhetett volna olyan környezebe, hogy nem kapja meg azt a szeretetet, támogatást, alapműveltséget, ettől miért kell elítélni, és akkor ez még mindig nem egyenlő azzal, hogy milyen származású...

És a homofóbia meg? Undorkodnak mások boldogságától, attól, hogy ki kivel akarja csinálni, de miért? Egy dolog aminek a lételeme a szerelem, a boldogság, az egyéni szabadság, a szabad akarat, hogyan lehetne rossz?

Nem értem ezeket a dolgokat. Mindenki bizalmatlan és álszent... A vallásos emberek pl folyton hangoztatják az irgalmasságot, meg, hogy a szeretet uraljon mindent, mégis elítélnek, ha más vagy, és túl sok vallásos ember néz félre, amikor igazán élesben menne az irgalmasság, amikor látják a szenvedést...

Olyan szerepekbe vagyunk kényszerítve, amik talán nem is valóak hozzánk, csak már észre sem vesszük: a nők legyenek vékonyak szexik, légiesek, szelídek, szüljenek gyerekeket, szolgálják ki a férfiakat, a férfiak legyenek erősek, férfiasak, ne sírjanak, tartsák el a nőket és legyenek kemények... Stb stb, ez csak a nemi szerepekre vonatkozott.

És nem értem miért utáljuk egymást értelmetlen ostobaságok miatt, a félelmeink és a saját nyomorúságunk miatt és miért nyomjuk el egymást, miért csak annak a szava számít, akinek befolyása, pénze, hatalma van... Nem értem, kinek jó ez? Lehet, hogy van akinek épp haszna van ebből a rendszerből, mert éppen ő az, aki nyeregben van, de ez csak látszólag lehet jó, mert amint valami félremegy, a saját hatalma és befolyása fordul ellene és kebelezi be, nem múlik olyan nagyon sokon, hogy ki van az utcán és ki vezet lamborghinit, csak néhány rossz döntés és annyi volt, ez nem lehet ideális rendszer... És egyszerűen nem értem, hogy hogy képesek az emberek félrenézni, amikor láttják a másik szenvedését, hogy tudnak ezzel együttélni? És hogy képesek olyan irtózatos megalázó gonoszságra, mint pl a nemi erőszak stb? Mennyi gyűlölet és agresszió kell, hogy legyen egy emberben ahhoz, hogy képes legyen megerőszakolni, meggyilkolni stb egy érző lélegző személyt?!

Ti veletek nem szokott lenni, hogy mentek az utcán, láttjátok az embereket és egyszerűen elborzadtok? Nem érzitek, hogy gusztustalan és groteszk, már az is, amikor egy nagyon feltűnően gazdag ember elmegy egy teljesen nincstelen mellett?

Mert nekem személy szerint már akkor is iszonyú lelkiismeretfurdalásom van, amikor mondjuk elmegyek ruhát vásárolni és megyek haza a szatyrokkal és látom, hogy mások meg az utcán alszanak, vagy amikor a családommal vagyok karácsonykor vagy ilyesmi és belegondolok, hogy másoknak milyen pokoli a családi életük...

És háborúk vannak és éhezés és erőszak és nyomor és elnyomás és emberek akiknek rettegniük kell, miért van ez így? Hazudunk, csalunk, kihasználunk.... Miért kell, hogy így legyen?

Nagy egészben nézve nyilván megmondhatatlan az oka, sok rá az elmélet, van aki azt mondja, mindennek oka van, van aki szerint csak sz*r az élet, van akinek okos logikusan levezetett gondolatmenetei vannak, szóval ez vegyes.

De ha csak egyenként nézzük, akkor miért? Egy embernek miért volna olyan nehéz megválnia kétszáz forinttól, rámosolyognia a másikra, tisztelni a másikat, bízni a másikban, előbbre valónak tartani a másik testi lelki épségét mint a saját szexuális vágyát, kielégületlenségét? Tényleg képes valaki eljutni arra döntésre, hogy nem bírja tűrtőztetni magát, inkább együttél azzal a tudattal, hogy megerőszakolt, megölt stb stb valakit? Vannak akik jó emberek és képesek jól csinálni a dolgokat, kevesen, de vannak, miért van akkor az, hogy ha valaki képes arra, hogy jó ember legyen, más nem képes rá? Miben más ő, mitől lenne nehezebb neki jó lelkűnek lenni, mint annak akinek tényleg sikerül? Miért nem láttják be az emberek, hogy ez így nincsen jól? Hiszen szinte üvölt...


Jó hosszú lett bocsánat. Egyáltalán nem vagyok olyan biztos abban, hogy jól látom a dolgokat, lehet, hogy minden egész máshogy van, vagy valahol nem voltam korrekt, mert hiszen még csak 16 éves vagyok fiatal és tapasztalatlan. De pont ezért szeretném megérteni a dolgokat, mert lehet, hogy most még éretlen vagyok és nem jól látok bizonyos dolgokat, de szeretnék fejlődni, és amiket leírtam azokat tényleg olyan mélységesen nem értem, hogy az már megrémít és a családomban semmilyen szinten nem téma ez sajnos, soha nem is volt, ezért nézzétek el, ha valami nagyon nem oké, mert ez nem okoskodás akart lenni, hanem inkább segítség kérés...


Ti mit gondoltok erről az egészről és ha hasonlóan látjátok, hogy viselitek el ezt a tudatot?


Bocsánat, ha hibás!!


16/L



2018. jún. 16. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Csak egy kérdés. A hajléktalanok miért a belvárosban "élnek"?

Menjen vidékre közmunka program. Árkot tudna ásni. Ehelyett inkább a pisájában fekszik az aluljáróban vagy poharat tart a lépcsőn.

2018. jún. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Érdekek vezérlik őket. A pénz...azon rengeteg mindent meglehet venni ami kényelmesebbé teszi az életet. Egyszerűbbé.
2018. jún. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Ahol lakok ott baromi sok a hajléktalan. És hát azok a drága jó emberek mindent teleszemetelnek. Az amúgy szép környék úszik a mocsokban. Levizelik a falat, odaszarnak a járdára, széthajigálják a piás üveget, aminek a szilánkjait kerülgetheted. Száz méteren belül kb. 6 kuka van amibe dobálhatná a szemetet, de nem.
2018. jún. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
49%

Oké, vannak hajléktalanok, akik nem érdemlik meg a sorsukat, de számos olyan is van, akik tehetnének a helyzetük ellen, mégsem változtatnak arra hivatkozva, hogy ők nem lesznek egy rendszer kiszolgálói, foglyai sem. Oké, csak pénzből élünk, tetszik/nem tetszik. Bennük nincs elég akarat, kitartás, céltudatosság. Nem kell ahhoz pénzhajhász karrieristának lenni, hogy vállaljuk a felnőtt lét egyik jellemző attitűdjét, ami a munkavállalás. Munka mindig akad, amiből annyi pénzt össze tudnának szedni, hogy kulturáltan, ápoltan, emberi társadalomhoz méltóan éljenek, ha nem is akarnak beilleszkedni szellemileg, mentálisan, emocionálisan a tátsadalomba. Ettől még lehetnének különcek, ha ez a vágyuk, és nem elsősorban a túlzott szabadságvágy, mentális gyengeség következtében történő munkakerülés.


Ellenpéldaként azokat az embereket hozhatnám fel, akik kb. reménytelen élethelyzetben vannak anyagi, egészségügyi, akármilyen más téren, mégis minden nap felkelnek és cselekednek, dolgoznak, küzdenek a jobbért.


Rasszisták és homofobok ugyében azt tudom írni, több mint valószínű, hogy az embernek volt pár rossz tapasztalata és emiatt általánosít tömegekre. Ez mondjuk intelligencia hiánya, aláírom. A homofóbok egyébként többségben szerintem nem azért olyanok, amilyenek, inkább azt vallhatják, hogy nincs helye a nyílt utcán, egyéb közösségi helyen kiemelni, reklámozni a párnak a saját nemükhöz való vonzódását. Mindenki csináljon azt, amit akar otthon, a négy fal között.


A vallásos emberek nagy része bigott. A legtöbb ember eleve húsevő. Közbenbmeg templomba járnak. Kérdezem, bármilyen életforma megölésével nyert energia, előny szeretetből eredő cselekedet? Érted? Szerintem igen. Zabálnak, szexelnek, isznak, drogoznak, lelkileg/testileg megnyomorítanak másokat, közben meg imádkoznak, jó embereknek tüntetik fel magukat. Pl. nézzük csak a pedofil papok esetét. Vagy az Egyházét, ami a második világháborúban több gyermek kényszermunka tábort is fenntartott Afrikában. Ez a vallásosság, szeretet, tízparancsolat megtartása?

A médiáról már nem is írok, micsoda undorító, ferdítő, romboló hatással van az emberekre.


Egyébként pont ez a cél, hogy minél ridegebbek, távolságtartóbbak, kegyetlenebbek, elhatárolódottabbak legyenek egymással az emberek. Miért is? Mert, ha túlságosan összefognának, egységesek lennének, nem lehetne őket manipulálni, irányítani, ld. egységben az erő elvet követnék.


Hogy miért nehéz valakinek ugyanolyan kedvesnek, jónak, emberszeretőnek lenni, mint másnak, arra csak azt tudom mondani, hogy mindenkinek más a családi háttere, neveltetése, más környezetből táplálkozott lelkileg, mentálisan. Vannak, akiknek szörnyű sorsa volt gyerekkorában. Nyilván ezek a minták alakulnak ki benne, mint amit a szüleitől látott: lopás, csalás, alkoholizmus. Magyarul olyan leszel, amit otthonról hozol magaddal, amit otthon látsz. Kevés a kivétel. A kiskorban tapasztalt dolgok beleégnek az ember elméjébe, s nagyon nehéz esetben tud önmsgán változtatni az ember később, ahhoz már komoly intelligencia, lelkierő, akarat kell. Az egoizmus is ide kapcsolódik. Vannak, akik nem látnak túl magukon, a saját szenvedéseikért is másokat okolnak, ezért agresszívak, kegyetlenek, antiszociálisak lesznek, eltiporva másokat. Megint csak környezet kérdése.

Egyik tudós mondta, hogy egy zseni és egy gyilkos közt egyetlen különbség van: a környezetük.


Tetszik a lázadásod, csodás teremtés lehetsz, maradj mindig ilyen energikus, idealista, mélyérzésu lány. 30F

2018. jún. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem is tudom mivel kezdjem. Telefonról írok így lassú lesz.


Először is vallásos vagyok. Kicsit általánosításnak érzem amit írtatok az 5.-el. Bizony vannak magamutogató emberek meg az egyháznak is vannak hibái de kérem szépen mi is emberek vagyunk. Na de erről ennyit.


A mai világ nem rossz. A világ tökéletes és gyönyörű. Az emberek bűnösök. Amit leírtál kérdező... a szívemből szóltál. Nagyon sokan szenvednek és élnek nehéz körülmények között. Erre az embereket nem érdekli és még beléjük is rúgnak. Nos a mi feladatunk, hogy változtassunk rajta. Mármint a tiéd, az 5.-é, akik egyetértenek velünk és az enyém. Őszintén vallásos létemre elég bűnös vagyok elismerem. De igyekszem, hogy változzak és úgy éljek ahogyan kell. Most, hogy felismertük milyenek az emberek váljunk jobbá mint voltunk és mutassunk nekik példát. Egyedül nem tudjuk megváltani a világot. Sőt nem is kell, mivel azt már valaki megtette. Én csak annyi életet szeretnék megmenteni amennyit tudok és nektek is erre kell törekednetek. Nem azon kell rágódni amin nem tudunk változtatni. Ami számunkra lehetetlen azt bízzuk az Istenre, mert nála lehetséges. Nos ami marad, az a miénk.

18/f

2018. jún. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bocsi 4. (5. Voltam)
2018. jún. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Aranyos, idealista és fiatal lány vagy,és teljesen jogos hogy kiakadsz ezeken a dolgokon,mert amit leírtál az tényleg nem jó így ,ahogy van. Sajnos majd te is felnősz és beállsz a sorba és bedarál a rendszer...
2018. jún. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

Én is ilyen voltam, mint te 16 évesen. Segíteni az emberiségen miegymás.

Viszont most 23 évesen már nem akarok. Eljön az életedben egy pont, amikor már öregszel és nem csak "nagyobb leszel és sodródsz az álmaid felé". Ennél a pontnál sok minden változik.

Pl 16 évesen úgy gondoltam 23 évesen barátnőm lesz, házam, jó munkám.

Itt vagyok, egyetemre járok, életemben nem szeretett egy lány sem, depressziósan sírtam évekig az ágyamban miért nem lehet engem szeretni. Saját ház az mostmár úgy látom, hogy 30 éves korom körül max, úgy hogy agyondolgozom magam, persze úgy, hogy senki sem szeret közbe.

Ilyenkor a nagy erkölcsi gondolatok elszállnak. Segítsek egy emberiségen, akitől egy elvárásom van, hogy szeressen és erre sem képes? A válaszom: Nem.

2018. jún. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Oké, először is, mindenkinek köszönöm, hogy válaszolt, mert borzasztóan érdekes dolgokat írtatok, sok különböző nézőpontból kaptam reflektálást, pontosan ezt szerettem volna. :)


Éppen ezért nem is nagyon akarok ,,belekötni'' senkinek a véleményébe, de kiemelten a hajléktalanokkal kapcsolatos gondolatokra válaszolnék, mert ez sok helyen felmerült.

Én sosem lennék olyan ostoba, hogy azt gondolom, állítom, hogy akik fedél nélkül élnek, azok szegény meg nem értett szentek, akik mind olyan aranyosak és jók, ellenben a gonosz dolgozókkal. Nem. De szerintem ugyanakkor nem a mi dolgunk megítélni, hogy ki az, aki nem tehet a helyzetéről és ki az aki igen, hogy ki az, aki ,,megérdemli'' a segítséget és ki az aki ,,nem'', mert szerintem van egy olyan szint, ami után már egyáltalán nem számít milyen ember, segíteni kell neki. Ha pl télen mínusz húsz fokban emberek fagynak halálra az utcán, akkor persze, el lehet kezdeni vitatkozni azon, hogy oké, de bemehetett volna egy haléktalanszállóra, vagy oké, de részeg volt, alkoholista, minek iszik, akkor lehet nem fagyott volna halálra stb stb... De szerintem bizonyos helyzetekben nincs már helye annak, hogy megítéljünk elítéljünk másokat. Haljon éhen, csak mert mondjuk rosszul csinálta a dolgait, vagy lusta? Rengeteg lusta, dolgozni nem akaró ember van aki dúsgazdag, mert úgy tudott ügyeskedni, vagy olyan környezetbe születetett.

Van olyan, hogy valaki eljut egy olyan pontra, hogy már teljesen mindegy kinek a hibája, hogy oda jutott, ott van és kész és magától képtelen felkelni, segítség kell neki. És ha már segítséget nyújtottunk neki, megpróbáltuk visszahelyezni a társadalomba akkor el lehet gondolkodni azon, hogy milyen ember, hogy ellenáll-e, vagy sem, mert nyilván mindenki egyéniség.

De az szerintem, hogy önhibából vagy más miatt van olyan mélyen, nem lényeges, ha képtelen rá, hogy felálljon. És éppen ezért nem jogosít fel ez szerintem senkit, hogy ne vegye emberszámba őket ugyanúgy.


Plusz, #5-ös, nem akartam nagyon általánosító lenni, teljesen igazad van, mentségemre szóljon, hogy egy vallásos iskolába járok, ahol sajnos a vallásnak nem azt a jó oldalát kapom, amiről te írsz, hanem a bigott konzervatív álszent részét, ezért lehettem kicsit elfogultabb. De nagyon igazad van, különösen abban, hogy a világ maga tökéletes, az emberek rosszak, ez nagyon megfogott. :)


És hát a #8-ashoz és azt hiszem #7-eshez, akik kiábrándultabbak meg azt tudom mondani, hogy... Hát egyrészt nagyon remélem, hogy nem így lesz, hogy nem ábrándulok ki és nem leszek olyan mint sokan, még akkor is, ha nem alakulnak jól a dolgaim. Nagyon fogok igyekezni, hogy legalább így gondolkodjam, ha már nagy dolgokat úgysem tudok tenni, mert valószínűleg nem tudok. És #8-as, amúgy akármi is történt veled, remélem, hogy jobban alakulnak majd a dolgaid, lesz aki szeret stb. :)

2018. jún. 17. 09:53
 10/12 anonim válasza:
Az enyémhez miért nem szólsz hozzá?
2018. jún. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!