Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Verekedjek? Vagy hagyjam? 17/F

Verekedjek? Vagy hagyjam? 17/F

Figyelt kérdés
Voltam egy házibuliba, ahol a barátnőmmel voltam, és ott végig kóstólgatott egy 19éves gyerek, alacsonyabb nálam, de jó fizikumban lévő, a barátnőmről beszélt lealacsonyítóan, és én tűrtem..Mondta barátnőm hogy balhés gyerek, és hogy direkt felhúzzon. Nem cigány a srác, egy tipikus gazdag nyálas gyerek. Mit kéne tennem ha lesz még ilyen alkalom? Szerintem kikéne hogy álljak magamért és a barátnőmért. 182cm magas vagyok, 70kg,verekedtem már, de sok tapasztalatom nincs.
2019. máj. 9. 01:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem, ne verekedj!!! Semmiképpen! Az én párom bokszolt, ő se futamodott meg senkitől, egyszer belekötöttek, verekedés lett, és rendőrségi ügy lett belőle. A páromnak adtak igazat, a kötekedőket büntették meg garázdaságért. De akkor is nagyon kellemetlen volt és nagy macera volt az egész, járhattunk kihallgatásra, szembesítésre, minden nyavalya!

Én soha nem engedem, hogy a párom belemenjen ilyen konfliktusba (akkor nem voltam ott). Ha valaki kötekedik, azonnal húzom el onnan, és otthagyjuk a fenébe. Tedd Te is ezt, neked legyen több eszed. Csak baj lehet belőle, akár Te vered meg őt, akár ő téged. Aztán meg járhatsz a rendőrségre, az meg tök ciki! Kinek kell az?

2019. máj. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Állj ki magadért, de ne verekedj. Ki tudsz állni magadért és a párodért agresszió nélkül is.
2019. máj. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Azért azt mérlegeld, hogy már így is büntethető vagy, ha meg 18 évet betöltöd, akkor meg duplán. Lehet, hogy direkt arra játszik, hogy eltakarítson börtönbe. Mert te megütöd, akkor az után az már részéről védekezés lesz, és lehet, hogy arra számít, hogy ráadásul még meg is tud verni. Lehetnek ott akár cinkosai is, akik besegítenek. Én a helyedben nem mennék olyan helyre, ahol ő is ott van. Házibuliba azért megy az ember, hogy jól érezze magát, nem azért, hogy végig azon feszengjen, hogy kell-e majd neki verekedni, vagy mi lesz... Vagy ha mennél mégis, akkor ha mindketten jóban vagytok a szervezővel (vagy legalábbis te igen), akkor én külön odahívnám az arcot a bulija előtt, és megmondanám neki, hogy tudod, hogy hívni tervezi majd azt kötekedő srácot és vagy ne tegye inkább, vagy figyeljen rá, hogy ne kezdjen kötekedni, szóljon rá, ha kell, mert nem akarsz balhét.

Gondold meg, hogy mi lehet a célja a kötekedéssel, és ne tégy a kedvére. Pl. lehet az, hogy feldühítsen, mert őt ez szórakoztatja. Lehet, hogy verekedést akar kiprovokálni, hogy majd azzal tűnjön ki. Lehet, hogy valami aljasabb, mint ahogy feljebb írtam. Ne menj bele a játszmájába! Azzal már félig nyert.

Ha kezd valamit beszólni, akkor ne vedd fel: vicceld el, vagy vedd figyelmen kívül. Ha meg durva beszólásai lennének, akkor lépj le onnan, a barátnőddel együtt. Ne drámaian, de azért ne is úgy, hogy aztán gyávának tűnj. Mondd, hogy fejezze be ezt a dumát. Ha csak azért is, akkor meg mondd, hogy nem akarsz balhét, de ezt nem fogod tovább hallgatni, te azért mentél oda, hogy szórakozz, nem azért, hogy baromságokat hallgass magadról meg a barátnődről.

Csak okosan! ;)

2019. máj. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jarj nyilvanos szorakozohelyre. Ott hivod a biztonsagiakat es segitenek eltakaritani a rendbonto tenyezot.


Azert kot beled,mert latja,h sertodekeny vagy meg mindent komolyan veszel illetve bizonytalan a parkapcsolTod.?

2019. máj. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%

Az ilyen patkányok általában azért kötekednek, mert már bekészítettek valami aljasságot. Ha nekimész, hátulról leüt a haverja, vagy előkap egy viperát, ilyesmi. Vagy egyszerűen csak élvezi, hogy fizikai fölényben van, és úgyis lenyom fél kézzel.


Az ilyen köcsögöt úgy kell móresre tanítani, hogy leckét adsz neki köcsögségből. Mivel ő eleve nem tisztességesen nyitott, téged nem köt semmilyen szabály. Bólogass neki, persze, persze, hadd higgye, milyen jól kutyába vitt, aztán amikor hátat fordít, kólintsd jól fejbe egy vasrúddal.


22 éves voltam, amikor volt egy ilyen történetem. A barátnőm 17 volt, egy csendes, beszédhibás lány. Az iskola karatebajnoka elkezdte kóstolgatni. Nem felszedni akarta, hanem zaklatta, fenyegette. Azt ne kérdezd, miért fenyegetőzik egy lánynak egy 19 éves "férfi". Ez is arra verte magát, hogy ilyen meg olyan küzdősportos, hát ő aztán az élet császára, mert őt aztán meg nem üti senki. Ez addig tartott, amíg fel nem álltam a számítógéptől a pálcika testemmel, el nem ballagtam az iskolához. Megvártam míg kijön, egy szó nélkül lefújtam paprikaspray-vel, aztán egy vascsővel olyat vertem rá, hogy megfeküdt, később mentő vitte el. A csicskái meg ott álltak tátott szájjal, hogy most mit kéne csinálni, de még beszólni sem mertek. Nyomozott utána ám a rendőrség orrba-szájba, hogy ki lehetett ez, kihallgatták a fél iskolát, de eszükbe nem jutott, hogy Pestről jött le valaki elintézni a nagy bajnokot. Onnantól nem volt vele gond, csendesen, a fal mellett közlekedve vegetált az év hátralevő részében, aztán elment valahová, remélem, megdögleni.

2019. máj. 9. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Agressziónak sosincs jó vége. Vagy jól összevernek, vagy te vered össze, de ha túl jól sikerül, börtön is lehet a vége. Na ott aztán lesz még ver(eked)ésben részed, ha akarod, ha nem...
2019. máj. 9. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tudod az indulatot nem mindig lehet korlátozni! Felhevült idegállapotban lehet olyat elkövetni,melynek nyomait egy életen keresztül hordozhatod magadban!

Aki nem akar másokat bántani,annak a lelkiismerete lesz a meggyötrődje!

Fiatal vagy még,előtted az élet, sok minden lehet belőled,elsősorban erre koncentrálj és ne a verekedésre!

A konfliktuskezelést nem ökölharcban kell elintézni!

2019. máj. 9. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonymousreview60 ***** válasza:

Feszít az indulat, és nem jó érzés, de ha nincs elég jó tanú, akkor az önvédelemből is te jössz ki rosszul. Ezért inkább ne verekedj!

Legyen ellenben éles a nyelved! Az olyan férgek egóját ezzel jobban meg lehet nyesni.

2019. máj. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én az ilyen gyökeret két mondatban porig aláznám. Tedd te is és utána lépjetek le, vagy szólj a házigazdának, hogy gond van a vendégével. Ilyen hormontúltengéses, agyatlan idiótákkal, akit a szülei nyilván magasról le...tak, különben nem lenne ekkora gyökér, csak sajnálni lehet. Minden áron figyelmet akar, ami nem megy sehogy, hát kötekedik. Amúgy tényleg megérdemelne egy alapos szájbaverést, nem hinném, hogy szaladna árulkodni a rendőr bácsiknak, de az ilyen aljas majom bosszút állna.

Én megmondtam volna neki, hogy kis köpcös barátom, ha már a nők sem állnak veled szóba, bepróbálkozol a fiúknál? A barátnőm ennyire foglalkoztat? Ne is reménykedj. Javaslom Csernus doktort, ő majd helyrerakja a fejedben az ábécét, ne rontsd el ezt a bulit, mert ez nem rólad szól!

2019. máj. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Verbálisan kéne jól megalázni, aztán valószínű megkapná a polomat vagy ilyesmi, vagy meglökne. Utána már szembefujhatnám paprikasprayvel? Utána esetleg elloknem enis hogy elessen, és belerúgnák párat. Nekem ez éppen elég lenne
2019. máj. 9. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!