Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Külföldön miért ennyire mások...

Külföldön miért ennyire mások az emberek?

Figyelt kérdés

Nem tapasztalom ezt a mindenhonnan áradó gonoszságot, amit itt az oldalon, ill amit otthon az egyetemen, iskolában anno.

Először otthon jártam egyetemre, de szenvedés volt a kollektíva miatt. A lányok katasztrofálisan viselkedtek a csoportban, végül azért lettem kiközösítve, mert párkapcsolatom volt ahelyett, hogy mindenki alá befeküdtem volna, és nem jártam bulizni meg részegedni hányásig.

Most is egyetemre járok, de külföldön.

Nem mondom, hogy mindenki rendes és összetartó a csoport, nem az. De békénhagyják egymást az emberek. Ha szólsz hozzájuk, válaszolnak, de nem feszegetik a magánéleted. Pedig ugyanaz a korosztály.

Nincs kiközösítés, nem téma a magánéleti dolgok, nem beszél senki az italozási vagy a szexuális szokásairól nagypofával (odahaza a lányok másról se tudtak).

Neten ugyanez. Beszélgettem külföldi oldalakon is, össze sem lehet hasonlítani azzal, ami itt megy.

Ha én valakivel úgy beszélnék élőben, ahol néhányan itt másokkal, nem értenék, mi ment az agyamra.


Sajnos viszont jóindulatú magyarokkal idekint sem nagyon találkoztam, a magyar FB-s csoportokban kb ugyanaz a szint megy, ami itt is, le is töröltem magam mindenhonnan.


Miért ilyen botrányos az otthoni mentalitás?


2019. máj. 9. 16:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
Én nem tapasztaltam ilyesmit egyetemen. Normális egyetem normális szakára kell járni, nem pedig mondjuk Dunaújvárosba büfésnéni szakra...
2019. máj. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Most mondjam, hogy pont erről beszélek?


Szerintem mindegy, milyen szak. Anno anglisztikán voltam (tolmács), most meg sakndinavisztika-szlavisztika.

Nem büfészak egyik sem.

De nem ezen kéne múljon.

2019. máj. 9. 16:57
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Jó kérdés, de én is ugyanezt vettem észre, mióta kiköltöztem Írországba. Az emberek barátságosak, segítőkeszek, előzékenyek, még velem is aki gyakorlatilag csak egy bevándorló vagyok itt. Munkahelyen sincs az a törtetés hogy mindenki a másikat akarja eltaposni meg ott megfúrni bárkit ahol csak alkalom adódik rá, nincs ez a dögöljön meg a szomszéd tehene is mentalitás, ami annyira taszított anno odahaza.

Persze itt is akadnak kivételek, de nagyságrendekkel kisebb a negatív emberek aránya mint odahaza.

2019. máj. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%
Én is itthon jártam egyetemre és én sem tapasztaltam azt, amit leírtál. Senki nem feküdt alá akárkinek és nem is nézte ki a másikat. Normális szakra kell járni
2019. máj. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem a szakkal van a probléma, most mondom el sokadszor. Ugyanilyen kategóriás szakot csinálok itt is, nyelvszakot, és össze sem lehet hasonlítani.
2019. máj. 9. 17:01
 6/17 anonim ***** válasza:
22%
itthon jártam egyetemre, az én társaságomban senki nem volt ilyen. kiközösítést szerencsére el szokták felejteni az emberek (a jobb minőségűek, selejttel meg nem kötelező keveredni) amint elballagnak középiskolából. amúgy megsúgom, mindkét nemmel lehet barátkozni, nem csak a sajátoddal
2019. máj. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Lehet, de a tapasztalataim azt mutatják, nehezebb. Velem eddig csak egy srác akart csak barátkozni, és semmi mást.
2019. máj. 9. 17:04
 8/17 anonim ***** válasza:
16%

Hát arról lehetne vitatkozni, hogy büfészak-e az anglisztika... :-D

Biztos van olyan egyetem ahol nem az, és egy nagyon színvonalas képzés, de mivel kb. minden egyetemen oktatják nem kis szórás lehet minőségben...

2019. máj. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A nyelvszakokat nem szokták a büfészakok közé sorolni, mivel ott tanulni kell, ill az elhelyezkedés sem annyira problémás (pláne ha van mellé valamilyen különlegesebb nyelv, a nyelvszakokat többnyire kettesével kell felvenni), mint néhány más bölcsész végzettséggel.
2019. máj. 9. 17:09
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyébként tényleg ez az oldal kezd elgondolkoztatni.


Egy bizonyos témában olvasgattam a yahoo answers-en.

Érdekes, ott hosszú, érdekes, színes válaszok, leírások voltak, ha pedig valaki nem tudott jól valamit, kiigazították.

Itt, ezen az oldalon, ha érdekességet kérdezel, legjobb esetben 0 válasz - de általában inkább aggresszív, goromba, bántó, troll válaszok.


Ugyanakkor a Facebookon is ez megy, arccal, névvel együtt is.


Élőben is.

Volt már, hogy konkrétan az emberi szív került szóba és pont az, akinek nem volt igaza már-már ordított...

Máskor munkahelyen az atomerőművek kerültek szóba és ismét a tájékozatlanabb felek lettek idegesek, de már úgy forrt a levegő, hogy félelmetes volt.

Ja, az első illetve a második jelenet szereplői nem ugyanazok.


Ha élőben is akkora a kontraszt, mint a neten, akkor el lehet gondolkozni a magyarozás igazságtartalmán...

2019. máj. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!