Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érdekel az, hogy mit...

Miért érdekel az, hogy mit fognak gondolni rólam?

Figyelt kérdés
27 éves srác vagyok aki olyan problémàval küzd, hogy àllandóan félek cselekedni komolyabb szituációkban mivel mindig egy furcsa szorongásom van, hogy na most mit fognak gondolni rólam. Sokszor félek kimondani az igazam bizonyos helyzetekben. Ha egy görbe este után kimondok dolgokat ami helyesnek tartok vagy esetleg igazsàgtalan, akkor a következő nap iszonyat büntudatom van. Mindig azon kattogok, hogy ha valamit teszek, vagy mondok akkor mit fognak rólam gondolni az emberek. Gyakran még nem vàlaszt is képtelen vagyok mondani, ha olyan dolgra kérnek meg amit nem akarok megcsinàlni. Màs is van így? Mit tehetek, hogy leküzdjem ezt a súlyos problémàt?

2019. máj. 10. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem az önértékelésed nincs rendben. A legtöbb embert érdekli, hogy mit gondolnak róla a többiek (talán csak a pszichopatákat nem :)), de megtanulják a helyén kezelni ezeket a véleményeket, súlyozzák, kinek a véleménye valóban értékes számukra, kié pedig nem az.

Nyilván, ha valaki fontos számunkra, annak érdekel a véleménye, ha nem az, akkor kevésbé.

Fiatal vagy még, de szerintem előbb-utóbb magadtól is rájössz, hogy mindenkinek vannak hibái, mindenki elkövet jó nagy marhaságokat időnként, szóval senki sem tökéletes.

Ha ezt tudatosítod magadban, az sokat segít. Gondolom, vannak olyanok, akik fontosak számodra – gondold át, nekik milyen negatív tulajdonságaik vannak, vagy milyen marhaságot műveltek, amiket te „elnézel” nekik. Ha nekik megbocsáthatók ezek, akkor felmerülhet a kérdés, miért hiszed, hogy mások nem bocsátanák meg a hibáidat?

Lehet, hogy azért gondolod, hogy „úristen, mit fognak rólam gondolni”, mert te is ilyen „miket” gondolsz másokról? Akkor érdemes azon dolgoznod, hogy te magad ne ítélj meg másokat elhamarkodottan negatívan.


Másrészt a normális emberek nem attól fognak kedvelni, hogy mindig meghunyázkodsz, hanem éppen attól, ha jellemes vagy.

2019. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Figyeld ha nem állsz ki magadért akkor elnyomnak. Mégha nehéz akkor is. Ettől lesz tekintéjed, ettől tudsz érvényesülni.
2019. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!