Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valóban a mai huszonpár...

Valóban a mai huszonpár évesek az új "tinik"? Miért alakult ki ennyire negatív vélemény manapság a húszasokról?

Figyelt kérdés

2018. nov. 25. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
én ezt még nem igazán tapasztaltam.
2018. nov. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kivétel erősíti a szabályt.
2018. nov. 25. 17:50
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Mert úgy viselkednek, mint a tinik. Nem fogják fel, hogy abból, hogy teljes jogú állampolgárok, egy csomó minden következik: kötelességek, felelősség, stb.
2018. nov. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tini vagyok
2018. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szuper
2018. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Más világot élünk ma,mint pl.30-40 évvel ez előtt,ez nagyrészt a fejlett technikának,és az internetnek köszönhető.A mai húszonpár éveseknek tinisebb a viselkedésük,mert nincsenek rákényszerítve,illetve rászorulva olyan életre,ami régebben volt,ami bizonyos szintig komollyá nevelt egy fiatalt.
2018. nov. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Én alapvetően nem szeretem az embereket és kicsit "félek" is tőlük mentális rendellenességeim és beilleszkedési problémáim miatt. Mégis úgy gondolom, hogy nincs kirívó probléma a korosztályommal és nem hinném, hogy "rosszabbak" lennénk másoknál.


Bizonyos értelemben nem kemény a világ, hogy komollyá neveljen. Bizonyos értelemben pedig nagyon is.


Nekünk is tanulnunk kell, dolgoznunk, függetlenedni szeretnénk.


Ma, a fejlett világban lehetőség van (mármint úgy nagyjából...) arra, hogy aránylag szerethető munkahelyünk legyen, az átlagnál jobban keressünk, tudatosan éljünk, egy-két álmunkat elérjük, csak ezért tenni is kell.

Én egyfajta nyomásként élem meg: nem elégedhetek meg a nyelvtudást és nagyjából semmilyen tudást nem igénylő, lájtos excelezős munkámmal, mert tudom, hogyha teperek, lehetőségem LEHET valami jobbra. Szinte elvárja a világ, hogy tegyek is a jobbért.

Szinte elvárás az is, hogy szeressük a munkánkat. Ha nem szeretjük, tanuljunk tovább stb...

Sokan azt se tudjuk, mit akarunk igazán, de a talpraesettség, a küzdés kb elvárás.


Ugyanakkor önállósodni marha nehéz, aki nem kap lakást így vagy úgy, szinte halott.



Szóval megvan a magunk keresztje és úgy látom, sokunk tesz is magáért, dolgozunk lelkiismeretesen, keressük az utunkat, tanulunk, továbbtanulunk, nyelvet tanulunk, szerencsét próbálunk más országokban.



Igen, sokan szeretnek bulizni, én pl partizni nem, viszont inni igen.

Ez úgy önmagában nem gond.

2018. nov. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
20 éves vagyok, de nagyon nem úgy viselkedek, mint a mai tinik.
2018. nov. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

"önállósodni marha nehéz, aki nem kap lakást így vagy úgy, szinte halott."

Ez például milyen hozzáállás már? Önállósodni nem azt jelenti, hogy átköltözni egy pecóba, amit a szülők alád toltak, és ahol nem szólnak bele, hogy mekkora kupit hagysz magad után.

2018. nov. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
46%-os nem kell magadra venned, lehet, hogy rád pont nem vonatkozik az egész!
2018. nov. 25. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!