Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beleolvastam egy férfiaknak...

Beleolvastam egy férfiaknak nőkről szóló könyvbe, és?

Figyelt kérdés

Vannak olyan dolgok, amik nem igazak rám, és ha így belegondolok, régen egy jó barátnőm miket mondott, rá is vannak dolgok, amik nem igazak, és amikben egymástól is különbözünk (tehát a könyvhöz képest 2, és 3. verzió vagyunk valamiben). Ugyanakkor vannak, akikre valószínűleg igazak.

(Nő vagyok, ha nem volna egyértelmű :))

Tapasztaltatál már hasonlót?

Vagy volt már olyan, amit az ellenkező nemről olvastál, vagy "köztudott" tulajdonság/szokás, és tapasztaltad valakivel kapcsolatban, hogy rá nem igaz?



2019. máj. 14. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Most lényegében az a kérdés, hogy vannak-e kivételek a nemi sztereotípiák alól?

Nem is értem, miért ne lennének.

2019. máj. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen önsegítő; "hogyan legyünk milliárdosok egy hónap alatt" könyveknél csak a nemekről szóló könyvekben van több baromság.

Nem is értem, hogy hogy lehet még 2019ben is, aki hisz abban, hogy a női és férfi lét mindenféle nyamvadék sztereotípiákból áll.

Azért vagy nő, mert p.ina van a lábad között, nem pedig azért, mert kacsaszájjal szelfizgetsz, és jaj-de-nagyon érzékeny kis leleked van. wtf...

Van önálló, egyedi személyiséged, amit soha de SOHA nem fogsz viszont látni egy könyv lapjain sem, és nem tudom elképzelni, hogy miért akarnád egyáltalán ezt.

Az ilyen könyveknél még a horoszkópoknak is több értelme van.

2019. máj. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Az emberek nem egyformák!

Nincs olyan tulajdonság, ami mindenkiben megvan, úgyhogy értelemszerűen kivételek is vannak.

Lehet, hogy valami igaz az egyik nem legtöbb képviselőjére, de nem az összesre.

Az is elképzelhető, hogy valami mégiscsak igaz rád, csak mivel negatív dologról van szó, így még magadnak sem szívesen ismered be, vagy pedig tényleg nem ismerted még fel, hogy igaz.

Azért jobb lett volna, ha konkrétumot is írsz, ez így eléggé homályos.

2019. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azzal remélem tisztában vagy, hogy amit egy könyvben olvasol az még attól még nem biztos, hogy igaz.
2019. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A kérdés ott van, kifejthető, aki akarja:


Tapasztaltatál már hasonlót?


Vagy volt már olyan, amit az ellenkező nemről olvastál, vagy "köztudott" tulajdonság/szokás, és tapasztaltad valakivel kapcsolatban, hogy rá nem igaz?

2019. máj. 14. 14:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég bemenni a felnőtt párkapcs szekcióba, ott kiderült

hogy

-igénytelenek vagyunk barátommal, mert nem költünk havi 40-50et fejenként a külsőnkre

-igénytelen vagyok, mert nőként nem járok "körmöshöz"

-nem is vagyok nő

-barátom nem férfi


:I

2019. máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
MINDEN ismerősömnél azt tapasztaltam, hogy nem minden nemi sztereotípia igaz rájuk. Nem értem egyszerűen a kérdést...
2019. máj. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#6 pont ezt akartam írni :D

Én is csak innen gyakoriról tudtam meg, hogy:

-a magas nők férfiasak, ezért senkinek nem fogok kelleni

-nekem is (mint minden nőnek) kizárólag egy férfi anyagi helyzete számít párválasztásnál

-egy vékony férfinak esélye sincs a nőknél (hiába vékony férfi a barátom)

-egy sportosan izmos, de nem gyúrós, nem fehérjeporon és egyéb tápokon élő férfinak esélye sincs a nőknél (hiába ilyen a barátom)

-ha 20 éves elmúltam és szűz vagyok, akkor nem kellek majd soha egy férfinak sem

-ha azt mondom, hogy nem gond, ha egy számomra szimpatikus férfi még szűz, akkor hazudok

-akkor is, ha azt állítom, hogy nem vonzó (sőt, inkább kifejezetten taszító), ha valaki végigqrta előttem a fél várost

-és akkor is, ha azt mondom, hogy kifejezetten taszítanak a bulibáró kategóriájú, nagypofájú, primitív, óbégató béemvés férfiak

-nőként állítólag a genetikámból adódóan képtelen vagyok vonzódni egy visszafogott, komolyabb férfihoz

-ha kapcsolatban vagyok valakivel, akkor állítólag elvárom, hogy anyagilag támogasson

-igénytelen vagyok, amiért nem festem a hajam, nem sminkelek, nincs műkörmöm, műhajam, műmellem, műseggem

-egy smink nélküli modell az "átlagos, vonzó nő", mindenki más a való életben pedig a "bottal sem" és a "jó lesz ez is, ha nincs más" kategória között mozog

-állítólag vagy 100 férfit tartok a baráti körömben arra az esetre, ha véget érne a jelenlegi kapcsolatom

-minden nőt minden létező közösségi oldalon férfiak ezrei bombáznak ismerkedős üzenetekkel

2019. máj. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8. Én valamelyik nap tudtam meg, hogy nem számítok nőnek, mert nem hordok magassarkút és szoknyát, meg mert nem sminkelek...Ja és aki ezt írta, elvileg maga is nő és szerinte ezek mint alapok ahhoz, hogy valakit nőnek lehessen nevezni :/
2019. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Úgy vélem, hogy ezek az általánosítások abból fakadnak, hogy azt az illúziót keltsék , hogy megkönnyítik a társkeresést, mivel sok ember számára elképzelhetetlen, hogy minden ember különbözik és nem ugyanazt keresik egy párkapcsolatban. Ez összezavarja a társkereső emberke fejecskéjét, ha megcáfolják az eddig alkotott sztereotípiáit.
2019. máj. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!