Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy milliomosnak illene...

Egy milliomosnak illene visszaadni a valamit a társadalomnak?

Figyelt kérdés
2019. máj. 14. 14:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szóval ma már a milliomosnak sincs nagy mozgástere. Ahhoz már 50-100 milliós tételekben kellene játszani, hogy én mondjuk alapítványt tartsak fenn, vagy iskolákat támogassak komolyabban.


Persze az volna a legszebb, ha mindenki annyival támogatná a közt amennyivel tudja.

Adó 1% pl ilyesmi.

Sok 3000-4000 forint bizony tud változtatni dolgokon.

2019. máj. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Igen, illene! Hiszen még a munkanélkülitől is vonják az adót.Ha a munkanélkülit kopasztják, akkor nyúzzák a milliomost is, elvégre azon úgyis több bőr van.Vagy minden a csóringertől kéne?!
2019. máj. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

12-es:


most ezzel azt mondod hogy a milliómos-milliárdos nem adózik?


Mert ez tényszerűleg hülyeség. Egykulcsos adózás van, pontosan ugyanannyi adót fizet mindenért mint te.

A boltban az ő kenyerén, dobozos tején, vagy csirkecomján is 27% ÁFA van, ha elmegy valahova nyaralni akkor neki is ugyanúgy kell idegenforgalmi adót fizetnie, és a vállalkozásán ugyanúgy lesznek adók, mintha neked is lenne.


Nyilván az ő havi keresetéből senki nem von le foglalkoztatási adót, mert hát önmagát foglalkoztatja.


De pl ugyanúgy vonnak le tőle is SZJA formájában 15% adót.

2019. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
57%
12-es is valami minimálbéres lehet, aki irigykedik azokra, akiknek több van.
2019. máj. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Természetes,hogy senkit nem kötelezhetnek adakozásra.

Egy jobb érzésű ember megteszi ezt magától,anonym is.

Utolsó,nem biztos,hogy irigykedik ő bárkire is.

Egyébként is,aki ma minimálbéres az lehet hónap végére milliomos lesz.

Sosem lehet tudni.

2019. máj. 14. 17:32
 16/20 anonim ***** válasza:

Esetemben a "társadalom" végig hátráltatott, amikor kezdtek alakulni a dolgaim, mindig valaki valamivel alám vágott (pl. suliban, hogy én valamiféle különc akarok lenni, hogy nem értek egyet a tanárom nézeteivel, aztán vettem adóhivatali árverésen kis értékű ingatlant, megnézték, nincs munkahelyen, erre nyakamba varrtak egy adóhivatali vizsgálatot... amikor eladtam haszonnal az ingatlant, nyakamba vartak még 27% EHO-t, azaz veszteséges lett...)

Szóval én az élettől tanultam túlélési ösztönt, nevezhetjük "a dzsungel törvényének", életben maradtam, őszintén örülök, hogy nehéz volt, de egyáltalán nem érzem, hogy jótékonykodnom kéne.


Csak mellékes, de én a régi iskolámnak szoktam vinni papírt amikor papírgyűjtés van - nincs ott rokonom, csak jó érzés visszamenni nosztalgiázni, és először olyan furán néznek rám, aztán örülnek, hogy milyen kedves vagyok (feleslegben keletkezik évi 1.5 - 2 tonna).

28/F

2019. máj. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#16

Talán ez is számít, mert valamilyen szinten társadalmi ügy - ingatlant takarítok (telkeket), és a környéken is összeszedjük a szemetet (pl. az út szélén, vagy ha a szomszéd árkot teledobálták, azt is kitakarítjuk, ami természetesen az én nyereségemből vonódik le).

2019. máj. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki a saját keresetével foglalkozzon és ne mások zsebében turkáljon! Szép lenne, ha mások mondanák meg mennyit adakozzak és kinek, a saját pénzemből. Amiért nem mellesleg keményen megdolgoztam. Sok átvirrasztott éjszaka van benne a férjem részéről és az én részemről is. A mínuszról indultunk, nem nulláról és abból nőtte ki magát évek alatt az egész úgy, hogy bőven van pénzünk. Eleget adózok és fizetek a TB-re pl, amit én biztosan nem veszek igénybe. Mindenki előtt adott a lehetőség, hogy tanuljon és kockáztasson!


Nem másoktól kell sajnálni a pénzt, gyanítom arra az útra amit ezért bejártunk senki nem lenne irigy és nem sokan vállalnák, de azért ha van "felesleg", akkor már adjak belőle a társadalomnak. :D kicsit vicces.


Nem mellesleg nem vagyok érzéketlen szemétláda, szoktam ételt venni hajléktalanoknak és szoktam alapítványokat is támogatni (főleg tárgyi adományokkal), de nekem ne mondja meg senki, hogy mennyit adjak és kinek.

2019. máj. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
8%

Egykulcsos adó van..Na, épp ez a baj!

Az nem irígység, ha azt mondom: akinek több bevétele van, az adózzon arányosan többet, akinek kevesebb bevétele van, annak kevesebbet kéne adóznia is, vagy egyáltalán nem kéne.A milliomosnak az az 50.000 Ft körüli adó, amit mindenki jövedelméből vonnak, meg sem kottyan.Náluk kb egy vacsora ára. De egy minimálbérestől levonni nagyon sok! Pláne egy munkanélkülitől, mivel még az álláskeresési járadékból is ugyanezeket levonják a tolvaj mocskok.

Miért kell az amúgy is jobb helyzetüeket kímélni? Nem őket kéne segíteni, hanem akisebb jövedelműeket és akkor nem lenne ilyen mértékű elszegényedés.Már az is sokat jelentene, ha eltörölnék aminimálbér és a munkanélküli járadék adóit! Mert az már tényleg a pofátlanság maximuma, hogy még ezekből is vonják!

De itt nem elsősorban amilliomos hibás, hanem a kormány, aki ezeket kiszolgálja.Milliárdok tűnnek el a zsebükben nyomtalanul, miközben az egyszerű dolgozót, a leg szegényebbeket szigorúan, fillére elszámoltatják.

"Kedves" milliomosok! Ideje lenne végre azokat fejni, akikből még van mit! A csóró emberből már nincs mit kitaposni, magatok fajtáján nagyobbra híznátok.

2019. máj. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Utolsó! Fordítsuk meg a dolgokat! Miért kellene a milliomosnak támogatnia azokat, akik előtt ugyanúgy nyitvaállt az ajtó (vagy nyitva áll most is)? Mindenki mehet tanulni, tehet le olyan szakmát, amit meg is fizetnek. Miért kellene a milliomosnak eltartania a 8 általánossal rendelkező lusta embert, aki a rendszert és a gazdagokat hibáztatja a saját sikertelensége miatt?

Én nem azért dolgoztam magam majdnem halálra, hogy a sok irigy, megkeseredett embernek fizessek, akik egy fűszálat sem hajlandóak keresztbe tenni az előrejutásért? Sokaknak ki kellene húzniuk a fejüket a saját valagukból. A lehetőség mindenkinek adott: lehet tanulni, vannak nagyon jól fizető szakmák. Jha, hogy egyszerűbb a tévé előtt ülni, chipset zabálni és szidni másokat, mint megmozdulni. Egyszerűbb a buszmegállóból pl.a "köcsögmercist" hibáztatni, meg felháborodni, hogy "mibő' telik rá?" és sajnálni önmagunkat mint kicsit is tenni a dolgokért.

Kösz, én ilyen embereknek nem akarok visszaadni semmit.

2019. máj. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!