Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek szerinted alapvetőe...

Az emberek szerinted alapvetően jók, vagy rosszak?

Figyelt kérdés
Nem ilyen elvont, eredendő bűn téma érdekel most, hanem a mindennapokban, te inkább jót, vagy rosszat feltételezel róluk?
2019. máj. 23. 16:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Egyiket sem. Általában teljesen semlegesen állok az emberekhez, amíg meg nem ismerem őket.
2019. máj. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Rosszak. Tisztelet a kivételnek. De én még nem találkoztam kivétellel.
2019. máj. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Is-is

Igazából vannak jó meg rossz emberek, így nehéz még általánosítani is, mert ha az én szemszögemből nézem a dolgot a környékemen ahol élek akkor inkább jó embereket látok többségben mint rosszakat. De nyilván van olyan hely ahol ennek ellenkezője van. De most emberek terén nehéz így megmondani hogy alapvetően ki milyen mert világszerte több mint 7 milliárd ember él, szóval...

2019. máj. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
A jó vagy a rossz fogalma eleve relatív
2019. máj. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

Alapvetően rosszak.


Nem vagyok pszichológus, csak sokat gondolkozom az emberek viselkedésén.

Alapvetően az ösztöneinkre hallgatunk még mindig. Az ösztöneink pedig a saját és utódaink túlélését sugallják. Az állatvilágban is farkastörvények uralkodnak, az erős szaporodhat, juthat élelemhez, maradhat életben. Valahol az emberi ösztönök is ilyesmire építenek.

2019. máj. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Engem csak a szubjektív véleményetek érdekel és biztos vagyok benne, hogy ilyen mindenkinek van. Nem kell ahhoz ismerni az illetőt, ha pl. bajba keveredsz (mondjuk lerobban a kocsid, elveszted a táskád) bízol-e abban, hogy segíteni fognak? 7 Mrd emberről valóban nem tudhatod egyenként, de benyomásod még lehet.
2019. máj. 23. 17:05
 7/13 anonim ***** válasza:
49%

Mára alapvetően rosszak.


Rossz a környezet, a jövő, a lehetőségek. A világ rossz és igy az emberek nagy többsége is rossz (lesz)

2019. máj. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Az emberek alapvetően gonoszak.
2019. máj. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egy ember önmagában inkább jó. De ha találkozik egy másikkal, akkor már nem jó.

Így marad az, hogy csak "A zene, az jó":).

2019. máj. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az ember nem születik rossznak vagy jónak szerintem. Amennyiben kiegyensúlyozott, boldog életet él, mondhatni rendeltetésszerűen akkor általában nincs szüksége arra, hogy rossz legyen, rosszat cselekedjen, vagy érezzen. Logikus tehát, hogy rosszá is az élet tehet. Ha szenvedsz, bántottak, elrontottak, megkeseredsz, haragszol vagy a szükség vesz rá, komplexusok. Könnyen válhat valaki rosszá. De nem született annak.
2019. máj. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!