Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mennyire vagytok előre...

Ti mennyire vagytok előre tervezők?

Figyelt kérdés
Én nem szeretek semmit sem nagyon előre tervezni, inkább azt azt csinálom az adott pillanatban, amihez kedvem van. Természetesen a kötelességeimnek eleget teszek, jól tanulok, munkaerőként is kiemelkedő szoktam lenni. De az élet egyéb területein szeretek spontán lenni, nem magamra erőszakolni egy napokra, hetekre előre kitalált menetrendet. És nagyon utálom, ha be akarnak szabályozni mások, pl. napokkal előbb megszervezett programokkal, vagy hogy anyámnak még az sem mindegy, hogy hánykor érek haza (egyetemista vagyok, kb. havonta járok csak haza). Szerintem nemigen van értelme egy héttel előtte igent mondani és végig szenvedni egy programot, ha akkor és ott éppen semmi kedvem hozzá.
2019. máj. 24. 10:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy én szinte mindent előre megtervezek, sokáig görcsösen ragaszkodtam ehhez. Most már tudok kicsit spontánabb lenni, de nagyjából tudnom kell, hogy mikor mi történik, mert így érzem biztonságban magam. Persze, évekre én sem tervezek előre, felesleges, de azt szeretem tudni, hogy az előttem álló kb egy hónapban nagyjából mikor mi lesz.
2019. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez érdekes :D Engem pont hogy nagyon zavar ez, úgy érzem, elveszi a szabadságomat, korlátoz.
2019. máj. 24. 10:48
 3/11 anonim ***** válasza:
1 hónapot bőven felesleges tervezni 1 nap max 1 hét ami kifizetődő. ennél több csak felesleges szoronságt szül.
2019. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szorongást*
2019. máj. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egy-egy napot, hetet megszervezek nagyjából. Tanulást, sportot, házimunkát, vásárlást szeretem kb belőni. Pontosan nem, úgyse az előre tervezett tempóban haladnék.


Mivel feszíttek a napjaim és baromi magamnak való vagyok, ezért a társas programokat szeretem előre tudni, a többi dolgot úgy szervezni, lelkileg felkészülni.

2019. máj. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

én teljesen szabadnak érzem magamat, mégis eléggé előre tervezek


mivel a terveimet szabadon tervezem, én döntök, ha akarok változtatok...

2019. máj. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
1 napot, vagy 1-2 hetet szoktam előre tervezni. Nekem ez fontos, hogy minden előre el legyen tervezve, különben hajlamos vagyok halogatni vagy elfelejteni dolgokat, esetleg az utolsó pillanatra hagyni valamit, és amúgy is szeretem felosztani magamnak, hogy mikor mit csináljak. Emellett viszont utálom, ha valaki más felülírja a napirendemet, mert az én időmet egyedül én akarom beosztani.
2019. máj. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Majd ha kikerülsz az egyetemista burokból rájössz, hogy a világ nem egészen úgy működik, ahogy elképzeled.

Csak egyszerű példákkal, nem lesz repülőjegy, ha te éppen aznap találod ki, hogy utazni akarsz, vagy éppen koncertjegy. Egy orvos, fodrász, vagy éppen orvos, szerelő nem úgy fog ráérni, ahogy te abban a pillanatban kitalálod.

2019. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Próbálok teljes mértékkel így élni, de nem feltétlen jön be.
2019. máj. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én kb. egy 10-es skálán 7 :D De próbálok leszokni róla, mert már NEKEM nem tetszik ez. Túl kiszámítható az élet és nincs semmi pozitív izgalom. Nyilván stressz az itt is van, de lehet hogy pont a folyamatos tervezés miatt.
2019. máj. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!