Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Neked személy szerint ezek...

Neked személy szerint ezek mekkora értékek egy emberben?

Figyelt kérdés

Külön-külön, nem feltétlen egy emberben ez az összes.


-Szeret olvasni

-Imád sportolni

-Racionális, reálisan látja a világot

-Ért valamilyen művészethez, űz is egy ágazatot

-Tud főzni/sütni, szeret is

-Ambíciózus, tele van tervekkel

-Nem követ divatot, nem hord/nem vesz "csakazértis" márkatermékeket

-Nem feltétlen az érzelmei irányítják, hideg fejjel gondolkozik


Mi az, amiket még TI értéknek tartotok valakiben?


2019. máj. 27. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden egyes dolog egy érték az emberben, akár külön, akár egyben. Az más kérdés hogy ez az érték negatív, vagy pozitív. Ezt szintúgy embere válogatja.

Pozitív érték nekem ezek a leírtakból.

Szeret olvasni,imád sportolni,tud főzni,ambíciózus,nem követ divatot. A negatív pedig:nem feltétlen az érzelmei irányítják, illetve ami semleges az pedig hogy a racionális.

Azért semleges a racionalizmus, mivel mindenki a saját szemüvegén látja a világot így ez lehet előny is, de hátrány is helyzettől függően. Mivel én olyan ember vagyok, hogy szeretek hallgatni a megérzéseimre mert általában nem hazudnak. Bár az, hogy valaki racionálisan látja a világot, nem feltétlenül negatív dolog mivel kell racionalizmus is, akármennyire spirituális az ember.


Ami nekem még érték és számomra fontos:

Tud hallgatni,figyelni a másikra,befogadja a szeretetet,tudja értékelni az apró dolgokat

2019. máj. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
66%

Én a saját véleményemet le tudom írni neked:


-engem személy szerint nem izgat az olvasás, de semmi bajom nincs azzal ha valaki szeret olvasni, viszont ha együtt vagyunk valahol akkor ne a könyvet olvasgassa azért


-a sportot én is szeretem, ez a tulajdonság tetszik


-az is jó ha reálisan látja a dolgokat


-ha ért egy művészethez az számomra egy nagyon jó pozitív tulajdonság


-sütés főzés, nem kell részleteznem ez egy joker :D


-nem baj az, hogy tele van tervekkel, csak ne beszéljen róluk állandóan


-divat számomra egyáltalán nem fontos, egyszerűen nem számít


-személy szerint nem örülnék, ha mindig hideg fejjel gondolkodna


:)

2019. máj. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Várom a többi egyéni véleményt is.

2019. máj. 27. 19:09
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek tipikusan olyan "értékek" amit látni, tapasztalni kell, hogyan adja elő, hogyan nyilvánulnak meg nála és az alapján lehet eldönteni, hogy jó vagy rossz-e.


Értem ez alatt például:


"Imád sportolni"

Szeret egy bizonyos sportot, nyitott más sportokra is? Elfogadja, ha a másik nem sportol, vagy nem ugyanazt? Illetve sokan átesnek a ló túloldalára és önjelölt Schobert Norbik meg Rubint Rékák lesznek akik 5 percenként megosztanak valamit a sportos életükről, és tipikus "ha nem posztolod meg sem történt" alapon pózolnak a tükörben. Vagy egyenesen megszól másokat mert ő "miss tökéletes".


Ettől függetlenül nem árt, ha van azonos érdeklődési körünk. Én például túrázni, teljesítmény túrázni szeretek. Nem az a lefutok 50 km-t típus vagyok, de hagytam már ki olyan barátnő jelöltet, aki a Budai várba alig bírt feljönni annyira ki volt egy kis lépcsőzéstől.


"Racionális, reálisan látja a világot"


Ez megint olyan dolog, hogy mit értünk alatta? Sajnos sokszor a depis, megkeseredett, céltalan emberek látnak mindent rossznak és ezt nevezik "reálisnak". Tehát a reális az valóban a reális, vagy csak az egyén által annak tartott valóság? Illetve mennyire ütközteti ezeket a mások véleményével? Mert az sem jó mikor mindenáron a maga realitását akarja lenyomni mások torkán.


Kicsit ilyen témák a vallási, politikai dolgok. De például fiatalon mindig azt kaptam, hogy majd a munka, meg majd a "való élet" ami csupa rossz csupa kényszer, semmi móka és kacagás. Aztán itt vagyok dolgozó emberként. Amellett, hogy keményen csinálom amit kell, mindig marad erőnk egy kis kikapcsolódásra, gyermeki hülyéskedésre a munkatársakkal.


"Ért valamilyen művészethez, űz is egy ágazatot"


Ez megint az a dolog, hogy lehet valaki művész amellett, hogy "normális" ember. Meg lehet teljesen elvont lélek is.


"Nem követ divatot, nem hord/nem vesz "csakazértis" márkatermékeket"


Ez számomra megint kettős dolog. Egyrészt magam sem vagyok az aki a legutolsó divatot követi folyamatosan. De kérdés itt, hogy milyen módon nem követi? Mert a "divatos retró" érzettől a normálisan átlagoson át az igénytelenig terjedhet a skála. Illetve nem árt, ha nem gyárt hozzá elméleteket hogy "mert a divat így meg úgy".

2019. máj. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Ambíciózus, tele van tervekkel"


Ezt direkt külön veszem, mert azt látom, hogy minél inkább hangoztatja valaki a terveit, annál inkább nem tesz értük semmit.


Sajnos saját szüleim is ilyenek voltak. A tervek mindig megvoltak, hogy majd felújítjuk a házat, majd elmegy apám dolgozni, majd ezt csináljuk, majd azt, mindig csak a majd. Aztán apám meghalt anyám meg azóta csak létezik és "majd lesz valahogy" jelszóval él.


De volt egyetemen is több ilyen évfolyamtársam. Egyik folyamatosan a terveit szőtte, aztán mikor oda jutott nem tanult, megbukott. Másnap már azzal jött, hogy "majd jövőre megmutatja..." aztán repültek az évek.


Vagy másik ismerősömnek a 20-as évei a "lehet hogy elkezdem" címszóval teltek. Ha pár évente összefutottunk akkor még mindig azzal jött, hogy "Azon gondolkozom elkezdem ezt a szakot..." Már 30+ éves, de gyakorlatilag egy percet nem dolgozott még normális munkakörben csak eladóként fél állásban meg diákmunkásként.


Persze még mindig jobb mint teljesen céltalanul létezni, de inkább az a kulcs, hogy tesz-e a terveiért.

2019. máj. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez mind jó lenne, ha egy nőnél lenne, aki hasonló korosztályba tartozik, mint én.
2019. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezek csak tulajdonságok, önmagában se nem jók se nem rosszak, attól függ mit, mennyit, miért, hogyan.

Nem biztos hogy minden emberi érték megnevezhető. Én szeretem az olyan embereket akik kiállnak amellett amit jónak éreznek, ehhez kapcsolódóan a bátorságot értéknek tartom. A hűséget, tisztességet, mások védelmét, azt hogy úgy is tud valaki érvényesülni valamiben, hogy közben nem árt másoknak, nem bánt meg senkit. Akiben van méltóság és alázat a megfelelő irányban. Aki létrehoz valamit ami mások érdekeit szolgálja. Csomó minden...

2019. máj. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

-Szeret olvasni


-Imád sportolni


-Racionális, reálisan látja a világot


-Ért valamilyen művészethez, űz is egy ágazatot


-Tud főzni/sütni, szeret is


-Ambíciózus, tele van tervekkel


-Nem követ divatot, nem hord/nem vesz "csakazértis" márkatermékeket


-Nem feltétlen az érzelmei irányítják, hideg fejjel gondolkozik

2019. máj. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

B4szki, válaszolni akartam külön-külön a pontokra és véletlenül előbb elküldtem xd Az előző válaszomat jelentsétek légyszi, hogy eltűnjön! >.<

Szóval:

-Szeret olvasni

Én nem szeretek olvasni, hidegen hagy, ha a másik igen. Én nem gondolom, hogy az olvasás és egyéb pozitív tulajdonságok (pl. a választékosság, jó helyesírás, stb.) kéz a kézben járnának..Úgyhogy számomra ez ilyen semmilyen tulajdonság.

-Imád sportolni

Ez se különösebben érték számomra, nem tetszik az izmos test, egyébként meg nem tudom, milyen más téren befolyásolna az, hogy a barátom/párom mennyire szeret sportolni.

-Racionális, reálisan látja a világot

Ez már egy jó pont, én nem igazán tartom magam racionálisnak sajnos, szóval jó lenne pl. egy ilyen barát, akitől néha kapok egy-egy kijózanító "pofont"

-Ért valamilyen művészethez, űz is egy ágazatot

Ez is pozitív tulajdonság számomra, bár én sajnos nem vagyok egy nagy művészlélek sem, de ha lenne egy ilyen ember a környezetemben, az talán motiválna arra, hogy én is belekezdjek valamilyen kreatív hobbiba.

-Tud főzni/sütni, szeret is

Ez szintén plusz pont nálam, mivel én is szeretek sütni-főzni (inkább sütni) :)

-Ambíciózus, tele van tervekkel

Ez szép és jó meg minden, de szerintem az én életemre nincs hatással az, hogy egy barát/ismerős mennyire ambíciózus, szóval a sporttal meg az olvasással együtt ez is olyan "hmm...okés...ő dolga" tulajdonság számomra. Mondjuk ez attól is függ, konkrétan milyen kapcsolatban vagyok az illetővel, ha mondjuk párkapcsolatban élnék vele, vagy legalábbis ismerkednénk, akkor már örülnék neki, ha lenne valami terve, nem csak úgy sodródna az árral.

-Nem követ divatot, nem hord/nem vesz "csakazértis" márkatermékeket

Ezzel én is így vagyok, de az ismerőseim ~90%-a is, szóval ez nem kifejezetten jó tulajdonság számomra, hanem amolyan "alap", legalábbis magamtól szóba se állnék ennyire felszínes emberrel.

-Nem feltétlen az érzelmei irányítják, hideg fejjel gondolkozik

Mint már mondtam, rám nem annyira jellemző a realista/hideg fejjel való gondolkodás, szóval örülnék neki, ha a másik ellensúlyozná ezt a hiányosságomat :D

2019. máj. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ha azt mondanám hogy ezek nagyon értékesek, akkor elég egoistán hangzana, mivelhogy mind passzol rám :)

Esetleg az "ambíciózus" részt kivéve, szerintem a racionalitás és az ambíciók erősen ütik egymást. Két lábbal állok a földön, tudom, hogy mire vagyok képes és mire nem. Ami számomra elérhetetlen, azért nem is hajtok. Mivelhogy a legtöbb dolog az, hát... :D

2019. máj. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!