Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egész nyomorult 4 évben...

Egész nyomorult 4 évben tanultam, most meg nem ragad meg semmi? Pont érettségi előtt? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Itt ülök már jónéhány hónapja és Tanulok mint a veszett egér, de nem ragad meg se a töri se a magyar se semmi se, nem tudom mit csináljak, már nagyon bepánikolok. Múlthéten egész héten pihentem, mert mondták hogy jó volna lazítanom kicsit, de úgy tűnik, ez az egy hét elég volt ahoz hogy defektet kapjon az agyam?!?! Mit tehetnék így 2 héttel érettségi előtt??
2019. máj. 27. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Menni fog, ne aggódj. Pihenni tényleg kell. Ne akard görcsösen bemagolni, értsd meg a fontosabb összefüggéseket, persze a szakkifejezéseket tudd, de jó lesz.
2019. máj. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Nyugalom, a hosszú élet ritka!


Én is így voltam érettségi előtt. A törikönyvemet speciel eldobtam a fenébe 3 sor olvasása után, szóval nem sokat készültem rá, de csak meglett az atlasz és a források segítségével.


Amúgy ilyenkor már annyi minden kavarog az agyadban, hogy úgy érzed, semmit se tudsz. De hidd el, majd ha ott leszel élesben, és sikerül a feladatra koncentrálni pánik és paramentesen, vissza fognak jönni azok a dolgok, amik most hirtelen nem akarnak. Szóval nyugodj meg, menni fog az!

Mondom, én is pont így voltam, meg úgy az osztályom nagyja. Áááánemtudoksemmitmegfogokbukni - senki nem bukott meg. :)

Csak olvasgass, tanulgass és ne parázz. Érettségin se esznek embert és amúgy is céljuk átrugdosni mindenkit. (Kell egy évismétlő diák a fenének, már úgyis unnak titeket a tanárok :D)

2019. máj. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 October15 ***** válasza:
100%

Eddigi tapasztalataim alapján a töri szak nem igényel ennyi tanulást nemhogy egy érettségi. :D Ha a story részét érted az doszta elég + szóbelin látod / hallod a tanár reakcióit úgyhogy tudsz korrigálni / beugorhatnak a dolgok. Olyasmire ne nagyon számíts, hogy majd megkérdezik tudom is én mikor uralkodott II. Mátyás meg mikor volt a Szicíliai vecsernye. :D [Egyrészt mert valszeg a tanár azt sem fogja tudni az mi a fsz másrészt mert nem ez a célja az érettséginek.]


Emelt törin mentőkérdésként a csajnak anno a "Mátyás az igazságos" c. sztorit kellett volna előadnia.. :D Középszintű érettségin meg egy másik csajnak az volt a mentőkérdése, hogy ki volt Adolf Hitler.. :D

2019. máj. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pont az a baj,hogy rá stresszelsz és az agyad márcsak azért is kihagy,engedd el magad tanulj meg egynap 2-2tételt és jobban fog menni mintha 5-6pot akarsz.
2019. máj. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Meg fogsz bukni.
2019. máj. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Túlhajtod magad. Én is úgy éreztem, hogy nem tudok semmit és elegem van, letojom. Így is ültem be írásbelikre, az eredmény 84%-os magyar (pedig erre az egész 4 év alatt nem készültem semmit, most jegyzetelem ki a szóbeli tételeket), 93%-os töri (itt full olyan érzésem volt, hogy semmi nem ugrik majd be, ehhez képest kisujjból ráztam ki), a többi eredményben még nem vagyok biztos, de 80% körülit számoltam a megoldókulcsból. Egyedül a matek lett 3-as, de abból sosem voltam jobb.

Szóval a lényeg, hogy nem szabad aggódni, valószínűleg már most is átmennél, még ha nem is érzed úgy. Éles helyzetben csodákra képes az emberi agy, de komolyan és a tanároknak sem az a célja, hogy ne sikerüljön. Javaslom, hogy csak kétnaponta tanulj és egy tárgyból max 2 tételt.

2019. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a pozitív és a nem felettéb pozitív kommenteket és tapasztalatokat. Tegnap délelőtt annyira túlpörögtem a dolgon, hogy állítólag agyvérzést kaptam és most itt fekszem a kórházban, most ébredtem fel, mondhatni. Nagyon félek az érettségitől, bennem van az a tipikus "Basszus, mivan ha ...". Én átlagos, 3-mas tanuló voltam, vagyok. Világéletemben 2-tes töriből, 2-3 magyarból, de ötös angolból és matekból. Nekem valahogy ez így jött össze. Hogyha valaki azt kérné tőlem, írjak meg 3 matek érettségi feladatsort másfél óra alatt, bele is mennék és szerintem végeznék is vele, vagy ha egy felsőfokú nyelvvizsgára kéne mennem, az is meglenne. De ha azt kérdezné valaki, hogy pl Szent István király Pontosan melyik században uralkodott, nem tudnék mit válaszolni. Szívás, meglehet, de valahogy engem sosem érdekelt a történelem, sem a versek elemzése, életrajzok, stb... Jobban elvagyok a nyelvek, a matek világában.
2019. máj. 29. 14:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Először is jobbulást!

Másodszor: Gondolom, azokat is viszed tovább, akkor meg ki nem sz.rja le, hogy a magyarod csak 3-as? :D a töri meg baromi egyszerű, a források használatával már összekaparod a 2-est és ha ennyit tanultál, simán a 4-est is (mert tegyük fel, tényleg nem ragadt meg minden - bár ezt kötve hiszem).

Nekem a matekom lett 3-as, de emiatt nem fogok eret vágni, becsülettel felkészültem rá, bennem ennyi volt. Nem olyan szakra megyek, ahol kelleni fog.

Amúgy nem bántani akarlak, de ha 2-es voltál töriből, akkor nem nagyon tanulhattál a 4 év alatt vagy azzal van a baj, ahogyan tanulsz (rossz módszerrel). Viszont akkor nyilván nehezebb az utolsó pillanatban behozni több évnyi anyagot. Nem tudom, hogy állsz az ábrákkal, de egy elmetérkép (mindmap) készítése nekem pl. sokat segített az események összefüggésének megértésében és az évszámokat is könnyebben megjegyeztem.

A magyar meg elég szubjektív, ott ha nem érzel rá a verselemzésre (bár egyébként nem túl nehéz, gyakorlatilag annyi, hogy tanuld meg alaposan a költő életrajzát és a vers összes elemében keresd az életrajzi vonatkozást - pl. tudjuk, hogy Ady és Léda kapcsolata mennyire szenvedős, “se veled, se nélküled” volt - így érthető, hogy a Léda-versekben miért van halálhangulat és reménytelenség), akkor sajnos be kell magolni azt, amit a tankönyv ír. Nagyrészt én is ezt teszem, unalmas, de más opció nem nagyon akad.

2019. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezért agyvérzést kaptàl?? Nem akarom elhinni. Nem, nem, és nem!
2019. máj. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!