Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek mikor, hogyan jött el...

Nektek mikor, hogyan jött el az, amikor elkezdtetek leszarni dolgokat?

Figyelt kérdés

Főleg azok érdekelnek, akiknek el kellett a "leszarás" állapotába jutni, nem pedig együtt született velük ez a csodás képesség.


És nem rosszindulatú leszarásról beszélek, hanem olyanról, amikor valamit a saját kedvedért teszel, és ha mások megsértődnek rajta, az tényleg csak az ő hibájuk.


Pl. ha elmegyek a melóból fél órával korábban, mert fél órával korábban érkeztem, és ezen besértődik az, akinek maradnia kell még fél órát.


Vagy ha mondjuk nem akarok a liftbe szállni kutyával, mert félek a kutyáktól, és ezen a gazdi megsértődik.


Úgy érzem, hogy közel vagyok ahhoz, hogy magamnak kedvezzek másokkal szemben. Ártani nyilván nem akarok másoknak, de nagyon sokan sértőnek vesznek minden apróságot. Azt meg nekem nagyon nehéz leszarni, hogy ki mit gondol rólam.


Nektek ez hogy ment? Hosszabb folyamat volt, vagy egy "kattanás"?



2019. máj. 29. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak dolgok amiket már nagyon hamar leszartam, de miután rákos lettem, már minden hülyét.
2019. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Metionin ***** válasza:
83%
Nekem akkor amikor rájöttem, hogy az egész addigi életem arról szólt, hogy megfeleljek a szüleimnek. Olyan 16-17 éves koromban kezdtem érezni hogy nem lesz ez így jó de csak huszonéves koromra sikerült eljutni a megfelelő szintre. Szóval megvolt a kattanás de évek kellettek mire ebből természetes, mindennapi dolog lett.
2019. máj. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Fokozatosan alakult ki mióta dolgozom. De igazán akkor esett nagyot a "leszarom faktor" amikor felvett a cég új kollégákat.


Tudásuk semmi, konkrétan mondták mások is, hogy egyedül 1 nap alatt több dolgot megoldok, mint ők ketten egy hét alatt. Mégis azt látom, hogy nekik már első perctől ugyanaz a fizetés járt mint nekem, még a próbaidejük sem telt le, de már céges autót kaptak, illetve azóta eltelt 1-1,5 évben semmilyen fejlődést nem produkáltak. Ezek mellett az egyik még el is kezdte hárítani a feladatait vagy csak annyit hibázik, hogy nekem kell mindent javítani helyette.


Az ilyenek után jött el az nálam, hogy teljes mértékben leszarom a céget. Azóta se túlóra, se időben bejárás, se plusz feladatok. A magam feladatát megoldom, de nem töröm össze magam.

2019. máj. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Vágyom rá, hogy eljöjjön, nagy szenvedést okoz, hogy mindig elnyomom magam, mások jelenlétében a rossz érzéseimet, folyamatosan attól félek, hogy "más rámförmed" vagy rosszallását fejezi ki és ezt sajnos meg is érzik, visszaélnek ezzel.
2019. máj. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor munkahelyen szükség volt rá, különben szenvedtem volna tovább.

Nekem az segített, hogy folyamatosan azt hangoztattam "minden tőlem telhetőt megtettem", mikor valami kudarc ért.

2019. máj. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mostanra elkezdtem lesz.rni dolgokat, de még van hova fejlődni.


Rájöttem, hogy nem vezet sehova, hogy az iskola elvárásait, a szülők, nagyszülők kimondott vagy kimondatlan elvárásait teljesítem.

Rájöttem, hogy igenis vannak erősségeim, jó tulajdonságaim és azokat most kellene kihasználni arra, hogy tegyek a céljaimért.

Olykor igenis makacsnak kell lennem és szembemenni akár mindenkivel. Máskor viszont meg _kell_ fogadni egy-egy tanácsot.

Az önbizalmam is nőtt.


Mára magamhoz képest sok dolgot le tudok sz.rni, ki mit gondol rólam, mit mondhat a hátam mögött, hogyan próbál lehúzni.

Néha azt is lesz.rom, hogy dolgoknak lehet rossz következményük is. Ha valamit megpróbálok, kipróbálok, még akár sikerülhet is. Ha meg se próbálom, biztos a kudarc.

2019. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan környezetben vagyok, ahol van 1-1 nagyon megmondó ember, aki ugyan mindenbe beleszól, meg mindet tud, de nem ő a főnök. És egy-egy ilyen helyzetben a főnök "meg csak van" kategóriába tartozóan nem teszi helyre a dolgokat.

Na ez a gáz, és akkor bevágom az érdektelent.

2019. máj. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor tini voltam, akkor mindenkinek mindig jót akartam, érzékeny emberként, és nagy hatással voltak rám az emberek érzelmei. De engem valahogy mindig leszartak, nem figyeltek rám, megsértettek, illetve megsértődtek azokon is emberek ha én nem mentem suliba. (?)

Megsértődtek ha nem álltam le velük beszélgetni, amikor pedig lealltam végig sértettek, és csak magukról beszéltek.

Szóval elég fiatalon úgy éreztem elegem van ezekből a gyökerekből, és ha én leszek a világ legbunkóbb embere is le fogom őket sz.rni.

Mostanra annyira rutinossá vált ez, hogy észre sem veszem ha épp hisztiznek nekem hogy nem köszöntem, hanem csak szórakozok.

Sokkal, sokkal jobb így. Én sem ártok senkinek ezzel, ahogy te sem. Magunkért viszont rengeteg jót teszünk ezzel.


Az elején fura volt, hisz magamra vettem hogy leszidnak ezért, de idővel pedig már értettem teljesen, hogy az emberek a bunkók, és nem én, és vigyáznom kell a lelki világomra.


A tesómhoz mai napig nem szólok, mert egy agresszív állat, aki nem tud normálisan beszélni, és szét gyógyszerezte magát tesztoszteron növelőkkel. Mai napig szidnak otthon, hogy miért nem beszélek vele. Amivel semmi gondom sincs, teljesen megtanultam ezt kezelni.


Szóval lehetsz olyan szuper rutinos, hogy már nem te tartod magad bunkonak ha nem csinálod azt amit más elvár, hanem te TUDOD hogy ők a bolondok, amiért ilyeneken megsértődnek.


Irj privátban ha akarsz erről beszélgetni, egy két sztorit is hallani, vagy van kérdésed. Ez az életemben nekem nagy lépés volt, hogy kitörjek az ilyenfajta megfelelésből, és szívesen megosztom amit tanultam.

2019. máj. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%

Kb 20 éves koromtól kezdtem el szrni az Ikeában.

Néha a Mömaxba is járok, de csak ünnepek előtt. Fekete pénteken pedig az Euronics-ba.

2019. máj. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen még mindig tanulom a lexarás művészetét. A mai nap például az volt, hogy 38 percet vártam egy taxira és hiába tudtam, hogy ők hibáznak, hogy ennyire elkésnek, mégsem tudtam csak úgy elsétálni. Megjegyzem ez nem csúcsidőben volt és egy 5000 fős városban. Ezért felhívtam a telefonközpontost, hogy még 3 percet várok, azután elmegyek gyalog. 6 perc múlva nem jött semmi, elindultam, a sarokról láttam, hogy elzúg mellettem a taxim. Más ember már 15 perc után elsétált volna csapot-papot otthagyván, úgy, hogy nem is szólt volna a taxitársaságnak. Mivel én nem tudok ennyire "vagány" lenni, ezért én duplaannyi ideig vártam és azután is egy ultimátum után mentem el, de legalább meg mertem tenni, hogy otthagyom őket, nekem már ez is nagy lépés, hogy kiálljak magamért.
2019. jún. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!