Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Frissen kezdett egyetemisták,...

Frissen kezdett egyetemisták, nektek mennyi ismerősötök csalódott az egyetemben?

Figyelt kérdés

Nyilván senki nem tart havonta felmérést az egyetemi szaktársairól, és vezet róla százalékos excell táblát otthon. De kb mit éreztek, mi lehet az arány?

Csalódás alatt arra gondolok, hogy nem ezt a fajta oktatást várta az egyetemtől, nem ezt a légkört várta a szakon belül.


Ti is ilyenek vagytok?



2019. máj. 30. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok frissen kezdett, de igen, már az első félév végén bújtam a felvételi tájékoztatót, hogy hova lehetne váltani - de sajnos a szak érdekel, akkor is, ha az oktatás szerintem rettenetes, és pont ilyen szak máshol sajnos nincs:(

Már csak 1 félévem van hátra, és mit mondjak, nemhogy javult volna, igazából egyre rosszabb lett. Kb. a képzés felétől már csak azért csinálom, hogy (1) mégse hagyjam félbe (2) kapjak róla papírt. A szakmát egy idősebb kollégától kell majd megtanulnom, mert attól, amit az egyetem "ad" nem leszek senki...

2019. máj. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmről tudok nyilatkozni.


Pokolian csalódott az állatorvosiban. Át is akar menni Bécsbe.

2019. máj. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én is kb így érzek.

Az elmúlt kb 8-9 évben, még érettségi előtt, amióta látták rajtam hogy én feltehetőleg egyetemre szándékozok majd menni, mindenhonnan azt kaptam hogy ott mennyivel másabb lesz mind az oktatás, mind a légkör.

Frászt.

Az anyag nőtt, mostmár érezhetően pénztárcából játszik mindenki, de egyébként semmi sem változott.

Sőt, ilyen magányos rég voltam.

2019. máj. 30. 12:17
 4/13 A kérdező kommentje:

Abbahagyni meg azért nem hagyom:


-Mert a szakma maga érdekes, és ehhez érzem legtöbb közömet.


-Ha így most kilépnék mindebből, akkor lenne egy mezei érettségim (nagy kerek semmi), és 2 elhasznált állami félévem, ami egy jó 600 ezres tartozás. És lehet mennem valami olyan munkahelyre, ahol hónapok alatt szépen leromlik az ember szellemileg, megkérgesedik, és szépen benne ragad.


Én meg minél előbb szeretnék lépni ebből az országból, és nem mosogatni, meg raktárban piker-paker melót végezni.

2019. máj. 30. 12:20
 5/13 anonim ***** válasza:

Kb. a fele


N24

2019. máj. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahova én járok, az nagyon hasznos,de nagyon nehéz is. Kb éjjel-nappal tanulunk, de nagyon jól megtanítják az anyagot, a tanárok nagyon elhivatottak a szakmájuk iránt, segítőkészek (be lehet menni konzultációra ha valamit nem értesz), és partnerként kezelnek, nem aláznak meg. Ennek ellenére alig várom, hogy vége legyen, iszonyat sok az anyag.
2019. máj. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De ezek szerint elégedett vagy a képzéssel, csak hát a képzés sajátsága hogy nincs mellette időd.
2019. máj. 30. 20:26
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire etikus konkrétan kiírni, de én az Óbudai Egyetemen végeztem el a környezetmérnök BSc-t pár éve. Mindenféle szempontból tragikus volt az oktatás és én ezt már az első félév közepe felé éreztem, tudtam, láttam!!!! Nem ezt a fajta oktatást, hozzáállást vártam a tanároktól, nem ezt a fajta légkört vártam. Később nem volt úgy TDK-lehetőség, stb.

Kishitű voltam és féltem váltani - most pedig ennek iszom a levét.



Biztos nincs semmilyen más lehetőséged, ahova átmehetnél?

Másik, de nagyon hasonló szak, másik intézmény?

2019. máj. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én még igazából a legjobb intézményben vagyok a szakom tekintetében, szóval innen váltani csak rosszabb lenne.
2019. máj. 30. 20:46
 10/13 anonim ***** válasza:

6os vagyok!


Kedves Kérdező igen, alapjában véve elégedett vagyok, csak feltételeztem úgy általánosságban érdekel, hogy mások hogyan állnak az egyetemhez, ezért gondoltam megosztom az én meglátásaimat :)

2019. máj. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!