Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csináltam egy nagyon helytelen...

Csináltam egy nagyon helytelen dolgot, hogyan tudnám feldolgozni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék róla beszélni, mert itt elkezdenének ítélkezni úgy érzem, a lényeg, hogy nagyon nagy hibát követtem el, nem tudom feldolgozni a történteket, előbb utóbb elhalványodik az emlék a bűnömről? Nagyon nagyon rossz, és elvesztettem egy barátaágot is ennek következtében, aki sosem fog nekem megbocsájtani. Tudni kell, hogy nagyon normális embernek tart mindenki, és én is annak tartottam magam, bár most már kételkedem benne.
2019. máj. 30. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
64%

Mindenki hibázik, mindenki csinál később vállalhatatlannak tűnő dolgokat néha.


Fontos, hogy levond a tanulságot, és megértsd a motivációt, ami végül az adott cselekvéshez vezetett. Ez alapján tudod megakadályozni, hogy ismét megtörténjen.


Lehet, hogy ezzel nem fognak egyetérteni velem, de számomra az is fontos volt ilyen esetek után, hogy egy kicsit "vezekeljek": eltiltottam magam bizonyos időre olyan dolgoktól, amelyeket szeretek csinálni, hogy érezzem a súlyát a történteknek.


Persze csak módjával, hogy ez ne csapjon át önpusztításba. Így viszont az idő letelte után tiszta lappal tudsz kezdeni olyan tekintetben, hogy nem mardos a lelkiismeret annyira, ha már a történteket úgysem tudod visszacsinálni.

2019. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a motivációt azthiszem megértettem, soha nem követnék el hasonlót Bőven tanultam belőle de iszonyatos bűntudat van bennem, olyan amit még soha nem éreztem egész életemben.
2019. máj. 30. 15:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Most full komolyan mondom, hogy ha minden nap eszedbe jut a dolog, menj el egy pszichológushoz és beszéld meg vele, hogyan tudod megemészteni a bűntudatot.
2019. máj. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!