Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 22 éves FIÚtól hogy venné ez...

22 éves FIÚtól hogy venné ez ki magát?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, van egy 28 éves nő, és a 8 éves gyereke. Felszállnak a buszra, és a nő mondja:

-"Ülj le a bácsi mellé."

Én erre meg felállnék, és mondanám:

-"Tessék csak nyugodtan leülni, a néninek úgyis nagyobb szüksége van a helyre."


Vagy ha a 12 éves fiú lemagáz, én meg kérdezném:

-"Maga? Bácsi? Azért még nem vagyok olyan öreg!"



2019. jún. 2. 11:01
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 A kérdező kommentje:

Későn váalszoltam, de amúgy érdekes dolog, hogy a tinédzser kamaszok és a falubelis kisgyrekek tegezni szoktak.

Magázni leginkább a hígagyú felnőtt szülők szoktak, meg a nénik és a bácsik.

2019. jún. 8. 18:20
 62/69 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz amugy?
2019. jún. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 A kérdező kommentje:
Pécs mellett lakom.
2019. jún. 10. 09:49
 64/69 anonim ***** válasza:
100%
És milyen terveid vannak?
2019. jún. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 A kérdező kommentje:

Milyen tervek? Tanár lenni az egyetemen, vagy középiskolában.


Persze idővel megszokom a bácsizást, meg magázást, de szerintem korai 22 évesen.

Az igaz, hogy a jog meg a régi szokások 18 évtől mondják valakire, hogy felnőtt, de kellene valami átmenet, mint pl. Amerikában. Viszont a gondolkodásom racionális (a.k.a. "férfias"), célom nem anyagias, hanem érzelmi (a.k.a. "nőies"), ez a kettősség jellemez, a "nőies" cél, a "gyerekes" jellemvonás domináns lett (vagy inkább maradt) a "férfi" felett.

A fiú ez esetben azt jelenti, hogy nagyon gyerekes, a kelleténél sokkal érzelmesebb, de nemileg férfi.

Az idézőjel jelentése: sztereotípia. Nem érdekel, hogy mások mit gondolnak, egészen addig, amíg vissza nem jut az info, tehát nem sértegetnek vele.


Tehát én tudom magamról, hogy mi a hiba. Tudom, mit kéne tenni ellene. De látom, hogy milyen ember lesz abból, aki önként feladja gyerekkorát, fásult, vénült lesz, szürke, unalmas ember. Nőknél is észrevehető, de férfiak esetében meg aztán végképp látványos a kamaszkori átfordulás. Tehát félig szinte készakarva, gyerekként "tartósítom" magam.

2019. jún. 10. 18:04
 66/69 anonim ***** válasza:
100%
Tervek alatt azt értem hogy mit szeretnél a jövőben csinálni.
2019. jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 A kérdező kommentje:
Tanár lenni, iskolában. Meg nagy család sok gyerekkel. Meg ugye a gyerekélet továbbra is.
2019. jún. 11. 10:05
 68/69 anonim ***** válasza:
100%
De az nem zavarna hogy mivel tanár lennél így magáznának?
2019. jún. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 A kérdező kommentje:
Nem, az még 2-3 év. Aki kedvel, az magázhat, aki nem, az nem.
2019. jún. 11. 12:55
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!