Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van más rocker is rajtam...

Van más rocker is rajtam kívül, aki nem igazán találja a helyét a rockerek között?

Figyelt kérdés

Szóval az van, hogy tök sokat olvastam a rock történetéről, ismerek is minden fontosabb bandát, voltam koncerteken. Ezt csak azért mondom, hogy nehogy valaki azzal jöjjön, hogy biztos azt se tudom, miről beszélek.


Lehet, hogy én keveredtem rossz társaságba, de nagyon ellenszenves nekem ez a farokméregetés. Hogy ki mennyire kemény, hogy ki igazi rocker, hogy ki pózer, ki kamurocker. Az szerintem is fura, amikor olyannak a pólóját viseli valaki, hogy azt se tudja ki az. De azt ne értem, miért lett alap, hogy olyan keménynek kell lenni, mint egy kőszikla. Mindenfélét hallgatok a Buddy Hollytól a Nightwishig, de annyira nagyképűnek tűnik nekem ez az egész. A rockerség nem is azzal indult, hogy ki mennyire kemény, hanem ilyenekkel, hogy Buddy Holly meg Bill Haley. Tudom, ők a feketéktől vették át. Tudom azt is, hogy a saját korában egy Kinks vagy egy Jerry Lee Lewis keményebbnek tűnt. De ember legyen a talpán, aki elhiteti velem, hogy a Smokie vagy a Toto vagy a Herman's Hermits kemény volt. És azt is észrevettem, hogy comóan a régi bandákat rögtön jónak tartják, és nem is tudják, hogy a Beatles imidzse ugyanúgy meg volt csinálva, vagy hogy a Sex Pistols volt az első összekasztingolt fiúbanda. Malcolm McLaren csinálta meg őket. Vagy Elvist Tom Parker, a Beatlest Epstein. De ez szerintem nem baj, engem nem zavar, attól még a zene jó, és újat alkottak. Szidják a glam metaált, de csak addig jutnak, hogy sminkelve vannak, de szerintem a hetvenes években sokkal gázabb ruhák voltak, és igazából nem is tudna a többség glam metal bandát mondani. És persze aki rádióbarát vagy szerelmes dalokat énekel, az ássa el magát. Lehet, hogy fura vagyok, de ez se zavar engem. A metalheadek nem tudnak róla, hogy nem velük kezdődött a rock'n'roll? És mikor döntötték el, hogy az a jó zene, amire ők azt mondják? Ha egy bandát lányok szeretnek, akkor az gáz, mert a lányok nem tudhatják,mi a jó zene. Ha valamit felnőttek is szeretnek, az meg "hétvégi rockerek" szórakozása, mintha rockot tilos lenne másnak hallgatni, csak azoknak, akik voltak legalább három Iron Maiden bulin. Meg igazából tök vicces, hogy mindenki nagyon keménynek hiszi magát, amíg nem találkozik valakivel, aki azt is lenézi, amit ő hallgat. Ezt főleg Metallica fanokon veszem észre meg Nirvana fanokon. Pedig csomóan az ő kedvencüket is pózernek tartják. Mindenki jön azzal, hogy ki pózer, ki túlértékelt... És találkoztam olyannal, aki nem is tudom hány éve próbál már megtanulni gitározni, de azért szerinte Bryan Adams nem tud gitározni.



2019. jún. 3. 18:54
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elgépelésekért.
2019. jún. 3. 18:59
 2/24 anonim ***** válasza:
50%
Tinik..
2019. jún. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem csak tiniknél látom ezt.
2019. jún. 3. 19:01
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

30 éves nő vagyok, szeretem a rock zenét. Nem tudok minden bandáról mindent, de úgy vagyok vele, ha a zenéje jó, akkor nem nagyon érdekel más velük kapcsolatban. Nem öltözöm feketébe (már kamasz korom óta nem), képes vagyok rózsaszínt is felvenni néha. Nem méregetek senkivel, csak hallgatom az általam kedvelt zenéket, és élvezem. Slussz. Azért nem is értem kérdező, miért zavarnak téged ezek az emberek, mert hát nem a zene szeretete a lényeg?


"Meg igazából tök vicces, hogy mindenki nagyon keménynek hiszi magát, amíg nem találkozik valakivel, aki azt is lenézi, amit ő hallgat."- Én veled ellentétben nem foglalkozom azzal, ki kit néz le. Nem kell mindenkivel megosztani miket hallgatunk. Én egy terhes kismama vagyok, senkisem nézné ki belőlem a tarka virágos kismamaruhán keresztül, hogy imádom a System of a Down-t, vagy az Amon Amarth-ot. De nem is baj. Nem is érdekel ki mit gondol rólam.

2019. jún. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Na hallod én pont ezért hagytam ott az ilyen köröket, meg az egész Rockmaratont is, mert a tököm tele lett azzal, hogy kb. minden arc csak kioktatós hangnemben tudott beszélni velem, hogy ő mindent jobban tud a rockzenéről. Sajnos pont az idősebb korosztályból.
2019. jún. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom magam rockernek, nem is ismerem a történelmét, de szeretem a rockot. Régen mikor csak azt hallgattam bekerültem egy olyan társasába mint amiről te írtál, nekem sem volt szimpatikus, hogy a sok elitista mennyire fennhordja az orrát ez vagy az miatt, szóval én is otthagytam őket, azóta sem találtam olyan kört, ahol ne lett volna ez jellemző, szóval forever aloneba nyomom. :D
2019. jún. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%
Testvérem. A rocknak nem arról kell szólnia, hogy te azon feszengsz vagy rágódsz, hogy ki mit gondol vagy mondd rólad. Én teljesen el tudom engedni. Én azért vagyok ezeken a helyeken, hogy jól érezzem magam azokkal, akikkel mentem, és természetesen a zene miatt. A többi nem igazán érdekel. 34 vagyok, sok dologban igazad van, amit leírtál, de el kell engedni.
2019. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nagyon túltolod ezt a témát...
2019. jún. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Laylah ***** válasza:
100%

A rock alapeleme mindig a keménység volt, nem csak a zenében. Ez egyfajta stresszlevezetésként is szolgál a stílus élvezőinek, ami szerintem külön előny. :) De szerintem te vagy rossz társaságban. tizenéves koromtól 6 éven át ugyanazokra a helyekre jártunk egy társasággal, ahol sokszor ugyanaz a közönség volt, de egy kezemen meg tudom számolni a balhékat - és ez Borsod közepén volt. Viszont soha senkinek a zenei ízlését, hovatartozását nem kérdőjeleztük meg. Minket a zenei stílus szeretete hozott össze, mindenki talált kedvére valót.

Ezzel a nagy "ki a trú, ki a pózer" hozzáállással elsőként a goth közösségben találkoztam. Ha nem voltál elég gazdag ahhoz, hogy Viktória korabeli, full fekete ruhatárat állíts össze, akkor csak pózer lehettél. A másik közeg, ahol ezt a kinézést felfedezni véltem, az a főváros...

2019. jún. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Azoknak, akik kérdezik, miért érdekel ez: mert abból indultam ki, hogy biztos marha jó barátok leszünk azokkal, akikkel hasonló az ízlésünk. De nem így lett.
2019. jún. 3. 19:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!