Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki találta ki azt a hülyeséget...

Ki találta ki azt a hülyeséget, hogy a megpróbáltatások csak erősebbé tesznek?

Figyelt kérdés
Ez fizikailag működik legfeljebb, viszont ami a belsőt illeti, a stressz, csalódottság, egyedüllét nem hogy megerősítene, de elveszi az összes életkedvemet, pozitív gondolkodásomat, érzéketlenné és befelé fordulttá tesz. Soha sem leszek már olyan, amilyen szeretnék, vagy amilyen régen voltam, mert ezt a fajta gondolkodásbeli sérülést nincs ami tökéletesen helyrehozná, legfeljebb eltereli a valóságról a figyelmemet. Ha ez a felnőtté válás folyamatához tartozik valaki szerint, arra az a válaszom, hogy akkor inkább csapna el a busz holnap, mert így élni semmi kedvem.
2019. jún. 9. 15:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
47%

Igazából de. Erősebbé tesz. Csak azért neked is tenned kell és nem csak ülni és picsogni rajta. Először is kell hozzá egy jó adag ember és önismeret. Aztán ha már tudod, és tényleg tudod ki vagy (a jó oldalad és a rosszat, az erősségeid és gyengeségeid, hogy adott dologra hogyan reagálsz és miért épp úgy) akkor jöhet, hogy objektíven atomjaira kapod magad, külső szemszögből megvizsgálod, hol és mit és hogyan rontottál te el, az általad ismert embereket megpróbálod megérteni, miért voltak olyanok, amilyenek.

Aztán a végén rájössz, hogy másoknak is lehet jó oka arra, ha eltávolodnak.


Magam is egy roncs vagyok, ez tény. De most már nem a világ hanem én teszem ezt magammal, teljes szándékkal. A miért most nem lényeg. (Mármint tudnám csúnyábban is mondani, de sztem átmegy a lényeg.) A világ emberei már nem tudnak bántani, mert nem hagyom nekik, tulajdonképp (és ezt mások mondták nekem, csak még nehezen dolgozom fel a valóságtartalmát) valóban erős vagyok, erősebb lettem. Sokkal. De kaptam is ehhez olyan pofonokat, hogy egy hétig egy irányba pörögtem.

Szóval nem hülyeség. De számomra nagyon fura és jobbára fel se tudom fogni, hogy a többi ember miért törik inkább meg és aztán hibáztat mindenkit, ahelyett hogy tanulna mindenből, szüntelen. Mert mindenből lehet.

2019. jún. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%

Részben az biztos, hogy a negatív élmények után az újabb nehézségeket már tapasztaltabban veszi az ember. Te valószínűleg annak ellenére, hogy rossz neked, jobban boldogulsz ezekkel a dolgokkal, mint azok, akiknek jobb és könnyebb az életük vagy helyzetük.

Másrészt ez változás. Megváltoztatnak ezek a rossz érzések, a sok rossz tapasztalat, elmélyítenek érzelmileg és szellemileg. Nem tagadom, hogy ez egy fájdalmas folyamat, azt sem, hogy inkább ugranál busz elé, mert bizony rengeteget veszít az ember önmagából, fokozatosan tűnik el az akarás, a lelkesedés, a kitartás. De ez egy olyan folyamat, ami nem csak rossz irányba változtat. Megváltozik az igényed is, az, hogy ezek után mi tesz boldoggá, mi teszi számodra könnyebbé az életed.

Amellett, hogy időt adsz magadnak visszaerősödni ebből csak annyit tehetsz, hogy ezt szépen kiismered és lassacskán megpróbálod elfogadni, hogy ezek megváltoztattak, már nem vagy és nem is leszel olyan, mint előtte, de lehet egy másik, új éned, aki ezek után a változások után egy új módon tud boldog lenni.

Még ha most nem is tűnik úgy, de én őszintén azt mondom, hogy idővel egy sokkal mélyebb és értékesebb boldogságot tudsz majd így megélni, és bár elcseszett dolog, hogy át kell menned ilyeneken, de a türelem önmagaddal szemben a legeredményezőbb dolog mind közül.

2019. jún. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Sohasem másokat hibáztatok, nem bántott engem szánt szándékkal senki, vagy ha igen, akkor nem vettem észre. Egyszerűen csak úgy érzem nem vagyok teljesen kompatibilis senkivel, nincs oylan ember akivel kölcsönösen a legfontosabbak lennénk egymásnak. És a kilátástalanságomhoz vezető út pontosan az volt, hogy szó szerint atomjaimra szedtem magamat, így látom a világot, benne kisebb-nagyobb rendszerekkel, és minél jobban megismerem, annál jobban úgy érzem hogy ennek a katyvasznak semmi értelme, senki nem tudja mi van a végén. Irigylem azokat akik könnyedén vesznek minden akadályt és ebben a tudatlanságban is jól tudják magukat érezni.
2019. jún. 9. 15:38
 4/25 A kérdező kommentje:
Az tenne boldoggá, ha ezeket meg tudnám személyesen valakivel beszélni. Semmi más. Már az élmények sem okoznak boldogságot, ha egyedül vagyok és nem valaki mással együtt élem át, ezért is egyre kevesebb motívációm van egyedül kimozdulni, akármiról is legyen szó.
2019. jún. 9. 15:43
 5/25 anonim ***** válasza:
Hát... Így is fel lehet fogni.
2019. jún. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
64%
Totál személyiségfüggő és durván meg vannak a határai. Nekem egy katasztrófa volt az egész kamaszkorom - és nem a szokványos "ellenem van a világ" hisztiről van szó -, de simán leráztam magamról mindent, akármi történt, mentális beteg anya, halálesetek a családban, kiközösítés és piszkálódás az iskolában, tönkrement kapcsolatok, barátságok, sorolhatnám... mentem tovább, nem nyafogtam, nem sírtam, nem kérdőjeleztem meg semmit, leszartam mindent és nem stresszeltem semmin. Azt hiszem, így visszanézve, megerősített a sok iszonyat, igen, lány létemre kemény voltam, már-már férfias. Csakhogy minden "jóból" megárt a sok :) Ért egy olyan trauma, ami végleg kilökött a konfortzónámból és olyan idegösszeroppanást kaptam, hogy abból 10 éve nem álltam fel teljesen. Már nem bírom a stresszt, a legapróbb kellemetlenségek is mindenféle pszichoszomatikus nyavalyát váltanak ki belőlem. Úgy élek, mint egy nyugdíjas. Ha ezt egyáltalán életnek lehet nevezni. Szóval, igen, a megpróbáltatások látszólag tehetnek erősebbé, csak éppen már nem marad elég erőd ahhoz, hogy ki tudj heverni egy végső nagy csapást is.
2019. jún. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
És van elképzelésed arról, hogy a magány ellen mit tudsz tenni? Hogy honnan szerezhetnél társaságot, vagy hogy egyáltalán milyen emberre lenne szükséged, milyen emberrel osztanád meg a gondolataid és az élményeid?
2019. jún. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Fizikailag sem működik.Ha leviszi pár ujjadat a körfűrész,az elég komoly megpróbáltatás,mégse hiszem,hogy erősebb lennél tőle. :) Olvasd el ezt: [link]
2019. jún. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Van pár barátom, de az telejsen más, ennél többre vágyom. Egy társra, akivel lehet tervezni, nem pedig teljesen kiszámíthatatlan egyénekre. Ha össze is jön valami, mindig olyan mintha pont úgy álltak volna a csillagok, hogy nem lett a program lemondva fontosabb dolgok miatt.
2019. jún. 9. 17:58
 10/25 A kérdező kommentje:
#8 Ezzel egyetértek. Én úgy érzem nem túlélek most, csak tengődöm. Semmi és senki iránt nincs felelősségem. Ha nem lennék, legfeljebb a testvéremnek, szüleimnek hiányoznék, meg a barátaimnak egy darabig, aztán amikor meghalnak, már senki sem fog emlékezni ki voltam. Saját család és gyerekek híján nekem sincs sok vesztenivalóm jelenleg, teljesen tét nékül élek.
2019. jún. 9. 18:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!