Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy ennyire...

Miért van az, hogy ennyire bonyolult és nehéz nekem az élet? Másnak pedig miért annyira játék az egész?

Figyelt kérdés
25 vagyok és középsulitól kezdve minden nehezen ment. A szociális/életvezetési dolgok mellett később a tanulás is nehézzé vált. 19 éves koromtól egyetemre járok és már épphogy a végéhez érek, de annyira nehéz nekem a karriermenedzsment/önképzés, hogy semmi esélyem nem lenne jelenleg egy munkahelyen. Mindenhol csak a tudás, a követelmény, az önállóság, a problémamegoldás az alap. Ez az emberek 95%-nak annyira jól megy, valaki már a 2. MSc-jét szerzi röhögve én pedig egy BSc-vel szenvedek súlyos évek óta. Aztán ott vannak az "élet iskolája dolgok". Mások autókat hoznak be Németországból, kereskednek mindenfélével, állandóan a bonyolult jogi kiskapukat aknázzák ki és tudatosan építik a kapcsolataikat meg mindent el tudnak rendezni én pedig épphogy be tudok fizetni egy csekket, kiváltani egy vényes gyógyszert és bevezetni a belvárosba (azt is előtte félóráig megtervezve a Street View-val). És ezeknek az embereknek ösztönösen megy a kapcsolatépítés, az önképzés, a tanulás én pedig életképtelen vagyok. Annak idején (naiv gyerekként) mindenféle szakmáról álmodoztam aztán rájöttem, hogy a legótvarabb szakmunkához is komoly tudás és talpraesettség kell. Egy kamionsofőrnek is mindenféle műszaki, logisztikai dologgal, szabállyal tisztában kell lennie és én képtelen vagyok elsajátítani egy szakmát ilyen precízen és céltudatosan. Van egy infós OKJ-m, de épphogy meglett és soha nem dolgoztam benne. Az egyetemen is csak vegetálok és semmi elképzelésem. És akkor ott vannak még az orvosok is, akiknek annyira természetesnek tűnik a munkájuk miközben annyit tanultak/tanulnak, hogy nekem 3 élet nem lenne arra elég (nem is sikerülne). És lazán veszik, röhögve élnek boldogan mintha csak egy szalagmunka nehézségű szakma lenne. Nekem meg minden annyira bonyolultnak tűnik felnőtt fejjel amire nem vagyok eléggé felkészülve és megérve. A teljesség igénye nélkül mondok pár példát: tudatosan jelentkezni egy állásra, felkészülni egy államvizsgára, értékes kapcsolatokat létesíteni, akikre mindig lehet számítani, hivatalos ügyintézés (hitelfelvétel, jogi/egészségügyi probléma kezelése), tájékozódni térben/időben, jól beszélni idegen nyelven állásinterjú vagy külföldi utazás során (én még az angolt is makogom pedig sokat tanultam) stb.

2019. jún. 12. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Én addig nem jutottam el soha (és már nem is tervezem) hogy felsőoktatásban tanuljak. Szóval ennyivel már sokkal előrébb vagy nálam.
2019. jún. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj, hogy te csak az eredményt látod másokon, a belefektetett energiát, önfejlesztést, munkát már nem látod és ezért azt hiszed, hogy másoknak minden ösztönösen, zsigerből megy, pedig baromira nincs így, vagy maximum extrém ritka esetekben (millióból egy nagyságrendben). A környezetedben lévők tesznek azért, hogy jobb legyen, és ha kifelé úgy is tűnhet, hogy ezt röhögve teszik, szinte minden ilyesmi mögött sok munka van .

Mikor mozdultál ki utoljára a komfortzónádból? Mikor tettél valami olyat, amitől féltél de mégis belevágtál? Mikor volt utoljára olyan, hogy a kudarcot nem feladással kezeled, hanem csak azért is addig próbálkozol, amíg nem sikerül, még ha ez több pofáraeséssel és nehézséggel is jár? Mikor és hogyan gyakoroltad utoljára a tájékozódást, az ügyintézést a félelmeid ellenére? Milyen szinten foglalkozol önismerettel, önfejlesztéssel?

A kérdésedből úgy tűnik, hogy álmodozásból profi vagy, de tenni már nem vagy hajlandó semmiért, ráadásul még magadat sem ismered annyira, hogy eldönts, mi a célod az életben.. Addig pedig marad az álmodozás és a másokra irigykedés, amivel soha semennyire nem leszel előrébb.

2019. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1: Megkérdezhetem, hogy akkor jelenleg mivel is foglalkozol és mennyire vagy benne sikeres? Mert én diploma nélkül nem is tudom mihez fogok kezdeni. Szerintem anélkül csak vegetál az ember, de lehet én látom ennyire borúsan, többek között azért is, mert tájékozatlan vagyok és a kérdésben is olvashatóan TÚL BONYOLULT NEKEM AZ ÉLET.
2019. jún. 12. 17:05
 4/10 A kérdező kommentje:

"Az a baj, hogy te csak az eredményt látod másokon, a belefektetett energiát, önfejlesztést, munkát már nem látod"


De pont ezaz, hogy míg mások célirányosan és tudatosan, a világtól/emberektől informáltan tudja, hogy mit mikor hogyan mennyire kell megtennie, addig nekem semmi információm nincs a sikerhez vezető út megvalósíthatóságáról sem. Úgy is fogalmazhatnék, hogy nem tudhatom, hogy mit tudhatnék.

---

"A kérdésedből úgy tűnik, hogy álmodozásból profi vagy, de tenni már nem vagy hajlandó semmiért, ráadásul még magadat sem ismered annyira, hogy eldönts, mi a célod az életben."


Ebben viszont tökéletesen igazad van, de itt egyből vissza is utalnék az előbbi mondatom utolsó mellékmondatára.

2019. jún. 12. 17:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Arra még nem gondoltál, hogy felkeress egy terapeutát és komolyabban foglalkozz önismerettel? Pszichodráma csoportot is kereshetsz, az is nagyon hasznos tud lenni. Első körben önismeretszerzésre van szükséged, mert meg kell ismerned saját magad, az igazi vágyaid, álmaid, félelmeid erősségeid, gyengeségeid, hozott és tanult mintáid, amiket követsz majd tudatosan irányt kell adnod az életednek.

Senki nem születik úgy, hogy tudja az utat a siker felé. Van, akinek egyedül/kevés segítséggel is megy, de van, akinek segítség kell hozzá, ez sosem szégyen! Én is megjártam ezt az utat és ha most találkoznánk, akkor te is csak a sikert látnád, azt nem, hogy ebben 10 év kemény munka van (ami mellesleg milliószorosan megtérült) :)

Első voltam.

2019. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5: Na és ilyen önismeretet, pszichodrámát hol és hogyan lehet csinálni? Ismét olyan dolog, amiről életemben nem hallottam egyáltalán. Ez is mutatja, hogy alapvető dolgokban vagyok tájékozatlan és nincs aki segítsen és tanácsot adjon. Fizetős terapeutára (mert gondolom csak ilyen van) nincs pénzem, mert nincs fizetésem, mert nincs munkahelyem, mert a jelenlegi helyzetben vegetálok (és emiatt nem vennének fel), amiből most akarok kimászni, szóval láthatod, hogy ez egy ördögi kör tökéletes példája.
2019. jún. 12. 17:50
 7/10 anonim ***** válasza:

TB alapon is lehet pszichológushoz menni, ha utánaolvasol biztosan találsz információkat. Emellett az interneten is sok anyagot találhatsz, előadásokat youtubeon, stb. Angolul több anyag van, de magyarul is akad. Könyveket is kereshetsz első körben, pár cím, amit érdemes megkeresni:

Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

F. Várkonyi Zsuzsa: Tanulom magam

Judith Sills: Szállj le a döglött lóról! A kényelem csapdája

Pál Ferenc: A szorongástól az önbecsülésig

De ezeken kívól is van ezer másik.

Én egy időben azt a kevés megtakarításom, amim volt, magánterapeutára és pszichodráma csoportra fordítottam, de ennek már sok sok éve. Persze ha semmid sincs, akkor ez nem opció, de a jövőben mindenképp felvenném a prioritások közé. A mentális egészségünk legalább olyan fontos, mint a fizikai, érdemes befektetni. Nem áltatlak, kemény munka szembenézni önmagunkkal, de ha kitartó vagy, meg fogja érni. Kitartást kívánok, szükséged lesz rá - de ha feladod, akkor örökre így maradsz, ennek elég motivációnak kellene lennie :)

2019. jún. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én tökéletesen értem, hogy miről beszélsz. Mindenkinek más a tempója, valakinek diplomával is hosszú évekbe-évtizedekbe telik kitanulni az élet iskoláját, mert van egyfajta komfortzónája, kissé önbizalomhiányos, nem hisz magában eléggé, halogatja a dolgokat. Én pl. elvégeztem egy erős egyetemet, piacképes diplomám van, jól beszélek angolul, mégsem dolgozom a szakmámban, mert még nem érzem elérkezettnek az időt arra, hogy megfeleljek a diplomámhoz fűződő magas elvárásoknak. Autót se tanultam meg vezetni, mert túl nagy felelősségnek éreztem.
2019. jún. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miből gondolod,hogy másoknak könnyű? :)
2020. jún. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olyan ez a kérdés mintha én írtam volna ki. Egy az egyben, csaképp nem 25 vagyok hanem több. És a választ se tudom. Én is azt érzem diploma nélkül a nem lehet boldogulni. Szakmunka nekem nem játszik :(
2020. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!