Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy nem tartják...

Miért van az, hogy nem tartják normálisnak aki tanulni akar, és elérni valamit az életben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most érettségizem és jövőre szeretnék egyetemre menni, nem voltam kitűnő tanuló soha, de mindig a jobbak táborát erősítettem.


Mindenhonnan azt hallom vissza hogy nem vagyok normális, hogy ennyit tanulók... Pedig nagyon szeretnék egyetemre bejutni magam miatt, és a szüleim miatt is. Szeretném majd megköszönni nekik hogy felneveltek, és szükségem lenne egy jó munkahelyre (amit mellesleg szeretnék is) hogy ha a szüleimnek lesz szüksége segítségre akkor én is tudják nekik segíteni. Sajnos emiatt néz bolondnak mindenki, mert nem akarom azt tenni amit a fiatalok többsége ma csinál. Nagyon rosszul érzem magam mert emiatt nincsenek barátaim (főleg lányok). De nem fogom feladni, és ha egyedül maradok is, végig fogom csinálni.


Tényleg ebből áll a mai fiatalság? Mi lesz így velünk? Ki fog dolgozni 10-20 év múlva? Teljesen el vagyok keseredve. :(


Mit csinálok rosszul?


2019. jún. 15. 14:17
 1/7 A kérdező kommentje:
19/f bocsi ez lemaradt
2019. jún. 15. 14:18
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk pedig mindig a "Tanuljál, hogy építsd a jövőd" hallatszott mindenkitől.


Tojd le őket nagy ívben, tanulj, tedd oda magad.


Aztán majd évek múlva megkérdik, hogy mégis hogy futotta ennyi mindenre :)

2019. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Érdekes, én pont azt veszem észre, hogy körülöttem mindenki tanul, egyetemre megy és számomra már az a furcsa, ha valaki nem szeretne.

Lehet azért mert más körökben mozgunk, nem tudom megmagyarázni. De hidd el, teljesen normális ha valaki jó munkát szeretne és tanulni akar. Ha én körbenézek már azért vagyok kétségbeesve, hogy nekem marad e jó meló :D

Aki meg azért nem barátkozik veled mert vannak céljaid, elképzeléseid hát annak egészségére. Majd a 10 éves osztálytalálkozón elcsodálkozhat azon, hogy te milyen sokra vitted, ő meg a sarki közértben áll a húspult mögött.

2019. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Ha bekerülsz egy egyetemi közegbe, az teljesen más lesz, több hasonló gondolkodású emberrel találkozol, akikkel összebarátkozhatsz.

Egyébként valószínűleg azért húzzák le azokat, akik tanulnak, mert irigyek a sikereikre és a szorgalmukra, épp ezért megpróbálják lekicsinyíteni ezt a teljesítményt, hogy a kedves gúnyolódó fél jobban érezze magát, amiért ő nem tudja, hogy mit szeretne kezdeni az életével.

2019. jún. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek a saját dolga, hogy mit szeretne tanulni és mikor...felesleges másokkal foglalkozni, mit gondolnak rólad, ez a te életed,te döntésed
2019. jún. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Véletlenül nem valami eldugott, begyepesedett zsákfaluban laksz? Mert én pont ellenkezőleg látom: Még a legidiótábbja is egyetemre akar menni (akár valami kamu szakra), mert "milyen ciki már, ha valaki nem értelmiségi" meg "akkor regisztrálhatok a profession.hu-ra" és "nehogy már valami csicska szakmunkát végezzek" (ami társadalmilag valóban lenézett és nevetségesen van megfizetve). Sajnos vagy nem sajnos én is ebbe a rétegbe tartozom. Hosszú évek óta szenvedek az egyetemen, de eszem ágában sem volt otthagyni, mert tudom, hogy utána nyomorúságos életem lenne diploma nélkül. Nekem már van egy OKJ-m (hálózattelepítő), de attól még a WC papír is értékesebb, mert sehova nem vesznek fel a legtöbb OKJ-s papírral (az én szakterületemen is diplomát követelnek meg mindenhol). És az a vicc, hogy a diplomásoknak szaktól függetlenül k**va jó életük is lesz (még a legnevetségesebb büfészakosoknak is), mert kapcsolatokra tesznek szert, bekerülnek egy szűk társaságba és kinyílik előttük a világ illetve egy bölcsészt is ezerszer hamarabb fognak alkalmazni egy irodai adminisztrátornak, mint egy fél tucat célirányos OKJ-t végzett embert. Szóval öngyilkosságot követnél el, ha nem mennél egyetemre. Ha pedig egy mérnök/egészségügyi képzésre jelentkeztél, akkor meg ez hatványozottan igaz.


"Ki fog dolgozni 10-20 év múlva?"

Na ez viszont tökéletesen reális kérdés, de pont teljesen más kontextusba helyezném, mint amiről a kérdés szól. Ki fog dolgozni 10-20 év múlva, ha mindenki diplomás lesz? Mert komolyan mondom, hogy a fiatal ismerőseim között tényleg alig tudok mondani 1-2 embert, akik sima szakmunkások, pedig nem egy rózsadombi, hímes tojás, eminens aranyifjú vagyok hanem egyszerű vidéki (nem Bp.) huszonéves, melós család gyermeke.

2019. jún. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Mert sajnos a magyar ember 95%-a egy cèltudatlan O1G-zès,mészárosozás,meg lestrèberezik aki tesz valamit.

Szànalmas a magyar fiatalsàg sajnos,tisztelet a kivètelnek.


Majd remèlem amikor ők max Cserkeszőlős külsőre mennek nyaralni egy megpakolt Suzukival ami hullèk szèt a dagadt asszonnyal akkor majd nèznek amikor neked lesz egy Audid,lakàsod meg futni fogja mindenre akkor remèlem majd akkor is nagypofájuk lesz.

2019. jún. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!