Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért kelnek ki...

Az emberek miért kelnek ki magukból mikor közlöm velük hogy túl kis munkát nem vállalok?

Figyelt kérdés
Felhívnak és mikor kiderül hogy csak 5 m2-et szeretnének megcsinálni akkor szerintem korrekt, hogy azonnal szólok hogy nem vállalok ilyen kis munkát. Sokan megértik, de sokan nem, teljesen begőzölnek és jönnek a "aki a kicsit nem becsüli" "látom maga nem akar dolgozni" "munka az munka, én meg fizetek érte" "most megrendelem a munkát ha nem jön feljelentem magát" stb. szövegekkel. Nem korrektebb szólni, megígérni hogy megyek aztán sosem érek oda? Nekem ez üzlet, üzleti érdekek vannak, amíg jobban megéri a nagyokat csinálni addig azokat csinálom.
2019. jún. 17. 12:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Na tessék, mi így jártunk. Senki nem vállalta, 3m kellett alafalazni, egy brigád elvallwlta nagy nehezen. Kidolt a fal, leromlott a tető, most 2 milliót fizetünk nekik, hogy legyen újra melléképületunk.

Ő becsülte a kicsit 🤣🤣🤣- nem direkt dőlt be, saj ős mindenképp megtortent volna egyszer.

2019. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Vree ***** válasza:

Az "ajánlj mást"ra azt tudom mondani, hogy nem vagy köteles foglalkozni az ilyen, ma úgy mondják, "networking"gel= kapcsolati hálóval, ha úgy érzed neked az úgysem megy nagyon és inkább a munkára koncentrálnál az idődben. Pláne ha még esetleg valaki irreális elvárásokkal keres is embert, nem is biztos, hogy érdemes elmagyarázni, hogy X munkára vagy X pénzért nem fog munkást találni, mert az erőszakosabbja úgysem hiszi el. Nyilván próbáljon az ember segitőkész lenni, de csak ésszerű kereteken belül.


Másrészt viszont, ha vannak olyan ismerőseid, akiknek le tudsz passzolni olyan megkereséseket, amik a te idődbe/vállalt munkakörödbe nem férnek bele, az neked csak haszonnal jár. Leköteleznél vele két embert, pedig csak annyit tettél, hogy a munkalehetőséget az ismeretségi körödben tartottad. Különösen neked, mivel amint irod, téged is elsősorban ajánlás alapján látnak el munkával, neked különösen fontos az ilyen kapcsolati rendszer áőolása.

2019. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!